[MOC] Sopwith Camel

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Mrutek

[MOC] Sopwith Camel

#1 Post autor: Mrutek »

Sopwith Camel i niemiecki lekki bombowiec o nieznanej nazwie.

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obydwa modele zostały zainspirowane zestawami Lego. Pierwszy wiadomo, drugi okrutną kurą aka tłusty bober 31004. W okrutnej kurze aka tłusty bober podobał mi się bardzo dobór kolorów, więc postanowiłem zbudować w takich samych samolot. Camel powstał, bo w zestawie Lego nie podobało mi się prawie nic. Niestety mój model też mi się specjalnie nie podoba, choć powstały 3 wersje. Pierwsza była najładniejsza, ale mało podobna. Ostatnia jest najbardziej podobna, ale też odbiega od ideału i nie jest specjalnie ładna. Oba modele są dość mocno zbudowane i nie rozpadają się przy byle dotknięciu.
Obydwa modele dedykuję naszemu adminowi Szarikowi, że by się niepotrzebnie nie martwił, że chęć budowania dla siebie ginie. Zapewne inne chęci tak, ale do budowania nie.
Ostatnio zmieniony 2013-04-14, 16:08 przez Mrutek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Sopwith bardzo udany, moim laickim w kwestii samolotów okiem wydaje się bardzo podobny do oryginału. Kolory świetne. Ten drugi też niczego sobie, choć od Sopwitha jest nieznacznie słabszy.
Ostatnio zmieniony 2013-04-14, 16:20 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#3 Post autor: Sariel »

Piękne! Z daleka kompletnie jak nie-LEGO. Silnik na żółtym prześliczny. Jakie są szanse, że zrobisz instrukcję? :)

Conrack1410

#4 Post autor: Conrack1410 »

Sopwith wymiata !!!

A może zbudujesz Red Barona ? ;)

Awatar użytkownika
sekua
Posty: 226
Rejestracja: 2012-06-06, 19:06
Lokalizacja: Warszawa / Radom
brickshelf: Sekua

 

#5 Post autor: sekua »

Zauważyłem, że strasznie rzadko komentuję twoje prace. A powinienem. Prawie cały okres dark age spędziłem na sklejaniu kartonowych modeli, a w szczególności modeli samolotów. A twoje konstrukcje są po prostu świetne. Oby tak dalej. Respect bro!

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#6 Post autor: legosamigos »

Witam!

Jak zawsze bardzo podobają mi się Twoje "latadła". Mam pytanie. Dlaczego w tym zielonym jest taka dziura na środku skrzydła? Zabrakło Ci klocka czy to po prostu wejście dla pilota?
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#7 Post autor: Innos »

Obydwa modele robią duże wrażenie, kolory świetne, bardzo fajna parka. Na półkę w sam raz, chciałoby się takie postawić/zawiesić. Ciekawe, jakby sobie poradziły w Cuusoo, wydaje się, że do zestawu oba byłyby w sam raz, ciekawe, ładne, solidne (pomijając oczywiście fakt, że kolejny zestaw z Sopwithem to pewnie byłoby już za dużo, nawet pomimo innej skali).
legosamigos pisze:Dlaczego w tym zielonym jest taka dziura na środku skrzydła? Zabrakło Ci klocka czy to po prostu wejście dla pilota?
Zaznaczam, że się nie znam, ale odpowiedź na część pytania znaleźć nietrudno - oryginał tak ma, dwa duże zestawowe modele też. Otwór mały, na człowieka za mały, ale do czego służy, to już pewnie fascynaci powiedzą od razu, laik musiałby poszukać głębiej. ;)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Mrutek

#8 Post autor: Mrutek »

legosamigos pisze:Dlaczego w tym zielonym jest taka dziura na środku skrzydła?
Żeby mu na głowę kapało ;)
Jedyne co mi przychodzi do głowy to lepsza widoczność do góry, co by go coś znienacka nie zaatakowało.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1392
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#9 Post autor: glaz_pimpur »

Żółty jest świetny. Też gdzieś coś podobnego widziałem.
Co do Camela to mam pytanie:
Jakie jest przesunięcie dolnego płata w tył względem górnego? Ze zdjęć wydaje mi się ciutkę za małe ale może to kwestia ujęć.
Ostatnio zmieniony 2013-04-14, 20:32 przez glaz_pimpur, łącznie zmieniany 1 raz.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#10 Post autor: V1 »

Fantastyczny!!!!!!
\/1 ______________

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#11 Post autor: PatrykZ »

No to śledzimy TBB zaraz będzie kolejny zasłużony wpis :-)
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#12 Post autor: bacon »

A jak dla mnie to żółty ładniejszy i chętnie bym sobie takiego zbudował na półkę :)

Awatar użytkownika
Matix22
Posty: 58
Rejestracja: 2010-09-30, 21:37
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Matix22

 

#13 Post autor: Matix22 »

Są świetne! Bardzo podobają mi się kolory, żywe, o niebo lepsze niż te nudne, wojskowe szarości. ;)

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#14 Post autor: tbzz »

Ciekawa scena i wykonanie na stałym, świetnym poziomie :) brak mi tylko km-u tylnego strzelca/obserwatora/bombardiera w nieznanym bombowcu niemieckim.
Ostatnio zmieniony 2013-04-14, 23:17 przez tbzz, łącznie zmieniany 1 raz.
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#15 Post autor: zgrredek »

Nie googlałem, żeby sprawdzić dokładność odwzorowania. Dla mnie wystarczy, że jest rozpoznawalny od pierwszego spojrzenia.
Niemiecki bombowiec też jest świetny i jak byś nic nie napisał, to nikt by nie zgadł, że to model wymyślony.

Duży plus za pokazanie mechanizmu spuszczania bomb i za zdjęcie główne "naziemne dokończenie pojedynku".

ODPOWIEDZ