Lokomotywa osobowa

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
szykus
Posty: 28
Rejestracja: 2006-02-07, 17:27
Lokalizacja: Ruda Śląska
brickshelf: szykus

 

Lokomotywa osobowa

#1 Post autor: szykus »

Obrazek

Witam bardzo serdecznie.
Jako że człowiek uczy się całe życie a wszelkie błędy najlepiej poznawać od razu, chciałbym Was prosić o opinię na temat modelu oraz zdjęć jemu zrobionych.

Jako że jest to wstęp do poznania możliwości aparatu oraz modelingu pojazdu już widzę kilka błędów, które popełniłem:
1. Kilka brudnych klocków
2. Niedociśnięte klocki
3. Miks kolorów szarych. Tutaj, niestety, było to podyktowane brakami budulca.

GALERIA
Ostatnio zmieniony 2013-04-17, 22:22 przez szykus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#2 Post autor: bacon »

Punkt 1 i 2 mógł nie istnieć gdybyś po analizie poprawił i zrobił jeszcze raz zdjęcia

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#3 Post autor: PatrykZ »

Bardzo dobrze, że zaprezentowałeś swoją pracę. O to właśnie tu chodzi :-) Myślę, że jest rozwojowa i całkiem nieźle zapowiada się. Ekspertem w tym dziale nie jestem, ale kilka szczegółów zwróciło moją uwagę. Pierwsza kwestia to kształt. Jest on w miarę prawidłowy, ale tylko z profilu, patrząc już od góry bryła jest idealnie prostokątna, w sensie nie zwęża się aerodynamicznie ku dziobowi i ku górze dachu. Brakuje u dołu owiewki osłaniającej pierwszy wózek. Wózek jest też zbyt blisko końca maski lokomotywy, powinien chować się dalej czyniąc miejsce na owiewkę której przy zgarniaczu (?) brakuje. Powalczyłbym ze studami na dachu. Najprościej zastępując zwykłe platy łagodnymi curved slopami co już da efekt wyoblenia dachu lokomotywy u góry. Kolorystyka mnie nie razi, choć nie widzi mnie się boczna szyba schodząca schodkowo. Kolorystyka zakłada w pracy przejścia łagodne, ukośne, kiedy szyba zmniejsza się nienaturalnie - kostropato co dobrze wg. mnie nie wygląda. Troszkę zmienisz i będzie git :-)
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#4 Post autor: misiek »

Ja bym na pewno zamienił miejscami slopy na masce, curved na sam dół, zwykłe pod szybą, Będą tworzyć jedną linię. I spróbował bym trochę zakryć te wózki, będzie wyglądała bardziej aerodynamicznie jak powiedział Patryk. Jest potencjał ale wymaga poświęcenia więcej czasu.
FREE HUGS :D

Awatar użytkownika
markervip
Posty: 65
Rejestracja: 2010-12-14, 23:10
Lokalizacja: Wola Radziszowska
brickshelf: mmarek

 

#5 Post autor: markervip »

A ja Ci mimo wszystko proponuję znaleźć jakąś rzeczywistą lokomotywkę i starać się ją zbudować, pooglądać fotki, popatrzeć, gdzie i jak się "zakrzywia".
Owszem od czegoś trzeba zacząć i fajnie, że nie boisz się pokazywać swoich prac, jeśli nie są nawet idealne - już masz plus.
Ale myślę, że warto poprzeglądać jakieś zdjęcia istniejących modeli, nakupić garść klocków i próbować to odwzorować. Z każdym modelem będzie Ci szło coraz lepiej :) A nasze oczy cieszyć będą nowe MOCe.

Ktoś, gdzieś, kiedyś napisał Ci w temacie, że te wózki przypominają mu metro - może lepiej na początek iść tą stronę ? Metro ma to do siebie, że jest dosyć "kanciaste" nie wymaga więc wielu slopów i innych skosów, a chyba na forum się jeszcze nie pojawiło :)

szykus
Posty: 28
Rejestracja: 2006-02-07, 17:27
Lokalizacja: Ruda Śląska
brickshelf: szykus

 

#6 Post autor: szykus »

Macie rację. Podejmę próbę zbudowania realnego pojazdu ze zdjęć. I dopiero chcąc go poprawić poproszę Was o pomoc.

Na chwilę obecną proszę o skasowanie wątku. Nie wnosi nic konkretnego w dziale Stalowe szlaki. A w momencie posiadania już konkretnego modelu założę nowy zgodnie ze standardami prezentowania MOCy.

Jeszcze raz dzięki za uwagi.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
markervip
Posty: 65
Rejestracja: 2010-12-14, 23:10
Lokalizacja: Wola Radziszowska
brickshelf: mmarek

 

#7 Post autor: markervip »

Ale tu nie chodzi o kasowanie tematu, swoją wyobraźnię też możesz przedstawiać, ja tylko zasugerowałem, że mi osobiście bardziej podobają się MOCe istniejących modeli. Po prostu fajnie jest tak porównać pracę LEGO z rzeczywistością. Podziwiać jakie ktoś zastosował rozwiązania, albo ewentualnie przyczepić się, że mógł coś zrobić tak czy inaczej. Tam byh pasował taki klocek, a tamtego wywal. Jest się do czego odnieść :P I to nie tylko w stalowych szlakach, ale w każdej innej kategorii.
Ostatnio zmieniony 2013-04-18, 20:22 przez markervip, łącznie zmieniany 1 raz.

szykus
Posty: 28
Rejestracja: 2006-02-07, 17:27
Lokalizacja: Ruda Śląska
brickshelf: szykus

 

#8 Post autor: szykus »

Powiedzmy sobie szczerze. Jak na możliwości tutejszych forumowiczów MOC jest dość słaby. Nie zastosowałem dodatkowej zasady mówiącej o wstrzymaniu się z prezentacją kilku dni aby stwierdzić czy na pewno ma ona sens. :) Dobrze przeczytać konstruktywne uwagi i podjąć próbę wprowadzenia ich w życie.
W sumie wątek może pozostać jako wątek prezentacyjny dla tych mniej udanych wersji. Coś poprawię/ulepszę i zaprezentuję z pytaniem czy jest lepiej.

Awatar użytkownika
markervip
Posty: 65
Rejestracja: 2010-12-14, 23:10
Lokalizacja: Wola Radziszowska
brickshelf: mmarek

 

#9 Post autor: markervip »

Nie ma tagu "MOC" przed tematem posta, więc w czym problem ? :D
Niech sobie siedzi, możesz zawsze coś tu pisać, ktoś Ci coś doradzi, a temat z "MOC"em, zawsze można założyć.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#10 Post autor: Szerszen »

Szykus, a ja bym zostawił to własnie jako MOC'a - nikt nigdzie nie napisał, że klocki mają jedynie odwzorowywać rzeczywistość. Ba, byłoby to niewskazane - bo uniemożliwiłoby powstawanie zarówno wielu wspaniałych konstrukcji jak i całych oficjalnych serii.

Lokomotywka ma błędy (już Ci je znawcy wytknęli) ale jest też fajnym pojazdem i w dodatku Twoją Własną Konstrukcją - czyli niczym innym jak "MOC'em" - dla przypomnienia "My Own Creation".

Gdyby na tym forum było miejsce tylko dla MOC'y "z najwyższej półki", to świeciłoby pustkami. Co więcej byłoby nudne od wzajemnego poklepywania się po plecach... i braku uwag.

Buduj to, co Ci sprawia przyjemność a nie to co "musisz aby zaistnieć na forum".
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Mateusz92 »

Moc ma trochę błędów i można by go tu i ówdzie poprawić, ale myślę, że ma potencjał. Ciekawy patent na budowę wózków przy lokomotywie.

Nerevar
Posty: 82
Rejestracja: 2009-02-21, 17:08
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

#12 Post autor: Nerevar »

Jak już ktoś zauważył na twoim miejscu próbował bym zbudować coś prawdziwego. Odnośnie tej lokomotywy, nie jest zła ale dodał bym jakiś wypełniacz pod "maską" z przodu, coś w stylu owiewki. Nie podoba mi się też maska dziwne połączenie slopów. Zmienił bym też to na dachu.
Podoba mi się patent na koła i wózki.
Ostatnio zmieniony 2013-04-19, 20:31 przez Nerevar, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ