Przodownik rozszczepiania

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

Przodownik rozszczepiania

#1 Post autor: Sorrow »

Gdyby to AFOL-e budowali warszawski MDM, oprócz rzeźb górników, hutników, murarzy i Matek Polek, o takich:
Obrazek Obrazek
na pewno pojawiłaby się statua przekraczającego normy rozszczepiacza z rozszczepiaczem:

Obrazek
Na konkurs się spóźniłam, ale na Forum i tak wrzucam w ramach rozpowszechniania wiedzy o socrealiźmie;)

Awatar użytkownika
Darek Mróz
VIP
Posty: 213
Rejestracja: 2004-06-02, 14:12
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: sasik

 

#2 Post autor: Darek Mróz »

Coś Ty się ostatnio spóźniasz z tymi konkursami :). W BBW chyba Ci nie odpuszczą, tym bardziej, że fajny pomysł na życie przedstawiłaś :). Surowe i socrealne.
LEg GOdt Darek Mróz

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#3 Post autor: Innos »

No właśnie, Pani Spóźnialska, na szczęście tym razem się udało. ;-) A pomysł zacny, szczególnie, że większość ludzi chyba w ogóle już nie zauważa tej wciąż obecnej wszędzie w Śródmieściu "sztuki" socrealizmu, a Ty bardzo skutecznie czerpiesz z niej inspirację. Klimat socrealizmu ujęłaś idealnie, myślę więc, że na czas wystawy LUGPolu w Muzeum Techniki (jeżeli tam będzie) taki przodownik rozszczepiania powinien pojawić się w jednej z wnęk w ścianach PKiNu. ;-)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#4 Post autor: PatrykZ »

Gratuluję pomysłowości :-)
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#5 Post autor: Sorrow »

No nie, klimatu socrealizmu nie udało mi się ująć. Jest surowo, ale jakoś tak mało dostojnie. Bym powiedziała, że jeszcze powalczę z tym ludzikiem, ale, szczerze mówiąc, nie wiem, jak go ugryźć.
Przeżywam kryzys wiary - grzebię w tych klockach, grzebię i okazuje się, że nie umiem budować ani bezlistnych drzew, ani ludzików-rzeźb. Za trialówkę na wszelki wypadek się nie biorę - bo dzięki temu mogę sobie powyobrażać, że na pewno piękną bym zbudowała:P

Ale komplementy dotyczące pomysłu przyjmę z radością, bo z samego pomysłu jestem zadowolona;)

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#6 Post autor: Szerszen »

Jest po prostu za mały w stosunku do trzymanego narzędzia - w efekcie faktycznie brak monumentalizmu, przy czym sens jest zachowany i widoczny.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Darek Mróz
VIP
Posty: 213
Rejestracja: 2004-06-02, 14:12
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: sasik

 

#7 Post autor: Darek Mróz »

Jak się trochę poprzyglądałem (i pod wpływem wypowiedzi Szerszenia) to mi ten koleś matkę socrealną z dzieciątkiem na ręku przypomina :)...
Ostatnio zmieniony 2013-04-22, 20:41 przez Darek Mróz, łącznie zmieniany 1 raz.
LEg GOdt Darek Mróz

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#8 Post autor: Szerszen »

Ty masz rację Darku... to po prostu Matka Boska AFOLska... z przychówkiem. ;-)
Oczywiście w kapliczce.
Ostatnio zmieniony 2013-04-22, 20:49 przez Szerszen, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#9 Post autor: Innos »

Darek Mróz pisze:ten koleś matkę socrealną z dzieciątkiem na ręku przypomina
No racja! Nawet buźki w rozdzielaczu można się dopatrzyć. Tylko prawdziwa socrealna matka (nawet Boska AFOLska) chyba w spódnicy powinna być?;)
Sorrow pisze:No nie, klimatu socrealizmu nie udało mi się ująć. Jest surowo, ale jakoś tak mało dostojnie.
Faktycznie, może przesadziłem, jest surowa, grubo ciosana rzeźba - dobry wstęp do socrealizmu niewątpliwie, ale jeszcze do dopracowania.
Sorrow pisze:Bym powiedziała, że jeszcze powalczę z tym ludzikiem, ale, szczerze mówiąc, nie wiem, jak go ugryźć.
Może zgodnie z uwagą Szerszenia zwiększyć skalę? Bo teraz głowa jest wielka, łapy jak wiosła, może faktycznie gościa powiększyć, będzie łatwiej "rzeźbić" detale? Myślę, że ten górnik z wiertłem (czy co to tam trzyma) mógłby być dobrym punktem odniesienia, szczególnie, że wiertło ma proporcje podobne do rozdzielacza. Oczywiście o ile chce Ci się w tym teraz dłubać, bo może już Ci się pomysł na drugi etap konkursu krystalizuje. ;)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#10 Post autor: Sorrow »

Faktycznie Matka Boska AFOL-ska i aż się prosi o spódnicę:D
Chciałam, żeby rozszczepiacz - w przeciwieństwie do narzędzi MDM-owych przodowników - był nieproporcjonalnie duży w stosunku do ludzika. Tylko że jest trochę za mały (lub ludzik za duży), żeby wyglądać imponująco. Może gdybym go bardziej oparła o ludzikowe ramię, wyglądałby trochę jak dumnie trzymany karabin. A tak - wypisz-wymaluj wyrośnięte dzieciątko u Matki/Ojca na rękach. Ale nie mam do tego serca, nie chce mi się już dłubać przy przodowniku. Chociaż rozsądek podpowiada, że jeśli nie podłubię, to się nie nauczę...

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#11 Post autor: 3dom »

Sorrow pisze:Za trialówkę na wszelki wypadek się nie biorę - bo dzięki temu mogę sobie powyobrażać, że na pewno piękną bym zbudowała:P
O, dopiero dzisiaj tu zajrzalem. W takim razie bedziemy Ci kibicowac zebys siebie i nss o tym przekonala ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ