6644 Road Rebel

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

6644 Road Rebel

#1 Post autor: tbzz »

Obrazek

Recenzja 6644 Road Rebel

Seria: Town
Rok wydania: 1990
Liczba klocków: 68 (Brickset), 59 (Peeron), 64 (BrickLink)
Liczba figurek: 1
Cena : 20 – 90 zł (allegro, BrickLink) – w zależności od stanu

BrickLink, Brickset

Wywołany przed weekendem do tablicy, przedstawiam krótką recenzję zestawu z lat 90. Osobiście kolekcjonuję "stare" Lego, stąd wybór na zestaw z minionych lat. Tym bardziej, że jest to zestaw, który dostałem w dzieciństwie i przetrwał u mnie do dziś. Prezentowany model przedstawia sportowe auto z przyczepą i motorem.

Opakowanie i instrukcja

Mój egzemplarz zawiera zarówno pudło, jak i instrukcję. Jedno i drugie, mimo upływu lat, trzymają się dobrze. Pudełko charakterystyczne dla minionej epoki, w żółtej kolorystyce z ukośnym napisem Legoland. Jak zwykle przedstawia scenkę z życia minifiga. W tym przypadku miłośnika motocykli, startującego w bliżej nieokreślonych zawodach sportowych (numer 3 na motorze).

Obrazek

Oczywiście, jak to bywało w starym Lego, tył pudełka okraszony proponowanymi konstrukcjami alternatywnymi, z których w zasadzie każda podkreśla sportowy (wręcz ekstremalny) charakter naszego minifiga. Podobnie, jak sportowy uniform.

Obrazek

Na moim egzemplarzu ostała się nawet metka wskazująca na sklep, który w owych czasach na swoim dziale z zabawkami przeżywał częste oblężenia prowadzone przez dzieciaki, których urodzinowo - świątecznymi marzeniami było posiadanie czegoś, co jest na półce w tym dziale. Na metce zabójcza na owe czasy cena 4,60. Zapewne dolara :)

Obrazek

Instrukcja dwustronna, przejrzysta, w żywej kolorystyce. W zasadzie bez uwag.

Obrazek Obrazek

Elementy

Zestaw składa się z różnej liczby elementów, w zależności od źródła. Mój egzemplarz jest w bardzo dobrym stanie, nie licząc trzech elementów z nadrukiem cyfry 3, czyli tile 1x1, które zwyczajowo, mają drobne pęknięcie. Sam zestaw nie zawiera bardzo wyszukanych części. W zasadzie tylko jeden element przykuwa moją uwagę, tj. biały 4715.

Obrazek

Zestaw

Jak wspomniałem na początku, zestaw przedstawia nam szczęśliwego posiadacza sportowego auta, z przyjemną dla oka żółtą przyczepką i czarnym motorem. Model pojazdu typowy dla lat 80 i 90, choć przyznam, że jeden z najładniejszych, opartych na stałym podwoziu 2441 Car Base 7 x 4 x 2/3. Pojazd w kolorystyce czerwonej, z żółta wstawką, która nawiązuje do małej przyczepki, jak i sportowego zacięcia.

Obrazek

Obrazek

Dodatek do pojazdu, czyli przyczepka, stanowi zgrabny i miły dla oka element zestawu. Podobną przyczepkę, choć mniej dopracowaną można znaleźć w zestawie z 1986 roku, tj. 6677 Motocross Racing.

Obrazek

Oczywiście nasz bohater poza ciekawym czerwonym samochodem ma do dyspozycji czarny motor. Charakterystyczny dla lat 80 i 90. I powiem szczerze, że w zestawieniu motorów, które obecnie można kupić i tych, jak ten z recenzowanego zestawu, wybieram stare klasyczne konstrukcje. Poniżej nasz bohater na swoim czarnym śmigaczu.

Obrazek

I tak oto nasz szczęśliwy posiadacz sportowego auta i motoru, z właściwym wyposażeniem w postaci czarnego kasku stoi przed nami zachwalając zestaw, którego jest częścią :)

Obrazek

Wszystkie zdjęcia.

Podsumowanie

Zestaw 6644 w latach 90 był klasykiem. Wydaje mi się, że był bardzo popularny na naszym rynku i wielu z Was, miało go w swojej kolekcji. Zestaw daje nam dużo możliwości ze względu na czerwono - żółtą kolorystykę, ale przede wszystkim ze względu na bogactwo pojazdów. Auto, przyczepa, motor. Czegóż chcieć więcej? I mimo, iż bardzo lubię ten set i jak napisałem posiada kilka modeli w sobie, zawsze brakowało mi w nim jakiejś małej skoczni, czy też przeszkody dla naszego bohatera. Ale nie narzekając, bo przy tym zestawie nie wypada, szczerze polecam go kolekcjonującym leciwe Lego, z jego najwspanialszych (moim zdaniem) lat 80 i 90. Podsumowując raz jeszcze : ładny, bawialny, bogaty.


Za:
+ trzy modele w zestawie,
+ sportowy klimat,
+ świetna przyczepka,

Przeciw:
– brak

I tak dotarliśmy do końca mojej pierwszej recenzji na Lugpolu, więc uwagi mile widziane. Tym bardziej, że jakość zdjęć nie najlepsza.
Dziękuję za uwagę i pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2013-04-29, 21:39 przez tbzz, łącznie zmieniany 2 razy.
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Conrack1410

#2 Post autor: Conrack1410 »

Dzięki za fajną recenzję jednego z zestawów które bardzo miło wspominam z czasów dzieciństwa :) Fajny zestawik, ma w sobie to coś.

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Mateusz92 »

Mam ten zestaw po bracie i jakby to powiedzieć nie przetrwał w idealnym stanie (ząb tu ząb tam). Sam set choć bardzo prosty ma w sobie to coś. Kilka klocków, a dawało godziny zabawy.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#4 Post autor: 3dom »

To byl jeden z pierwszych moich zestawow, do dziś pamietam jak mama mi go przywiozla ze sluzbowego wyjazdu. Dzięki za przywolanie wspomnien :)

Recenzja bardzo dobra. Jedna uwaga - lepiej dawac linki do BLa zamiast do Peerona.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Greg
VIP
Posty: 199
Rejestracja: 2010-01-21, 13:19
Lokalizacja: Poznań

#5 Post autor: Greg »

Bardzo sympatyczny zestaw. Wspominam z rozrzewnieniem czasy podstawówki gdyż zestaw ten posiadał kolega z klasy, a łączyła nas wspólna pasja budowy mega wielkiego miasteczka.
Czasy dawno przeminęły, ale pozostał ten sam problem....części za mało ;)

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Prezes »

Fajny zestawik, dobra recenzja. Jak widzę w bardzo dobrym stanie ! Z perspektywy czasu, powiedziałbym, że recenzowany zestaw, to prototyp: 4433. tbzz, skoro piszesz, iż kolekcjonujesz leciwe klocki z lat 80tych i 90tych, masz ich więcej ? Pochwalisz się w dziale recenzje ? Miło ogląda się tę prostotę i zwyczajność, kilkadziesiąt klocków, które daje tyle radości.

Do wad dorzuciłbym szybę samochodu, która raczej przeszkadza przy wysiadaniu/wsiadaniu. Zastąpiłbym ją: 3823

BTW: Od strony foto, to ja bym poprosił o kadrowanie zdjęć. Szkoda, gdy 70% zdjęcia to jednobarwne tło.
Ostatnio zmieniony 2013-04-29, 08:24 przez Prezes, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#7 Post autor: 3dom »

Prezes pisze: Do wad dorzuciłbym szybę samochodu, która raczej przeszkadza przy wysiadaniu/wsiadaniu. Zastąpiłbym ją: 3823
No gdzie taka szybka do sportowego autka? Dzięki tej co jest autko ma fajną linię.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#8 Post autor: Hezar »

tbzz pisze:Wywołany przed weekendem do tablicy
Bardzo się cieszę, że zdecydowałeś się opublikować wreszcie pierwszą swoją recenzję na LUGPol-u - trzeba nam tutaj więcej takich osób, jak Ty!
tbzz pisze:jakość zdjęć nie najlepsza
Bzdura - skoro widać na nich wszystko, co istotne, są wyraźne i mają jednakowe tło, to narzekać nie ma na co (nawet, jeśli tego tła wg niektórych jest deczko za dużo). Według mnie są OK.

Co do samego zestawu, to faktycznie przywodzi na myśl wspomnienia z dzieciństwa - klasyka w czystej postaci, model z duszą, którejś jakoś brak dzisiejszym zestawom.

Dzięki za świetną recenzję i cóż, prosimy o więcej!
Ostatnio zmieniony 2013-04-29, 11:14 przez Hezar, łącznie zmieniany 1 raz.

Nerevar
Posty: 82
Rejestracja: 2009-02-21, 17:08
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

#9 Post autor: Nerevar »

Do minusów dodał bym brak schowka / zaczepu na czapkę / kask, łatwo zgubić, szczególnie jeżeli jest się dzieckiem do którego kierowany był ten zestaw.

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#10 Post autor: bonczyk85 »

Zestawu tego nigdy nie miałem, ale zawsze przykuwał moją uwagę. Ładna sportowa linia, żywa kolorystyka.
Tbzz - widzę, że masz na blogu jeszcze sporo innych recenzji, więc czekamy na ich premierę tutaj:)
Może sam machnę reckę jakiegoś starocia, dawno nic nie pisałem, a trochę się tego zebrało.
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#11 Post autor: tbzz »

OMG! Dziękuję wszystkim za miłe słowa i za uwagi. Przy najbliższej okazji zastosuję się. I tak:
1. Linki będą do BL.
2. Fotki będą lepiej skadrowane.
3. Pojawią się w tym miejscu kolejne recenzje staroci. W tym tygodniu wrzucę kolejną.
Raz jeszcze dziękuję :)
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

PatB89

#12 Post autor: PatB89 »

Jest to również jeden z moich pierwszych zestawów. Najlepiej z niego wspominam motocykl, który był wielokrotnie używany podczas niezliczonych zabaw, szczególnie, że czarny jakoś lepiej mi pasował niż pozostałe dwa które posiadałem, białe z zestawów policyjnych.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#13 Post autor: Innos »

No, bardzo fajnie, że wrzuciłeś tą recenzję, miło się czytało.
tbzz pisze:Wydaje mi się, że był bardzo popularny na naszym rynku i wielu z Was, miało go w swojej kolekcji.
Dobrze Ci się wydaje, też go miałem.:) Fajny zestaw, pamiętam, że całkiem go lubiłem, faktycznie motor to był tutaj duży magnes, no i same kafelki z trójką.
Prezes pisze:Jak widzę w bardzo dobrym stanie ! Z perspektywy czasu, powiedziałbym, że recenzowany zestaw, to prototyp: 4433.
Prototyp to raczej nie, chyba, że baaardzo wczesny.:P Pierwowzór jeśli już, innymi słowy 4433 faktycznie wygląda, jakby jakoś nawiązywał do tego zestawu, i to dobrze, bo taki udany mały zestawik zasłużył na porządnego następcę.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

ODPOWIEDZ