[MOC] Bazylika Mniejsza pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#31 Post autor: 3dom »

dmac pisze:Drzewa dogęścić i miejsce w pierwszej trójce konkursu na MOC miesiąca murowane ;) .
Mysle, ze Kris tradycyjnie celuje w srodkowe miejsce podium ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#32 Post autor: dmac »

3dom pisze: Mysle, ze Kris tradycyjnie celuje w srodkowe miejsce podium ;)
No wiem, o to mi chodzi, ale chciałem dodać nutkę niepewności, czy aby nie trzecie ;) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#33 Post autor: Ciamek »

Świetne rusztowanie!
No, kościół też może być jako jakieś tło ewentualnie...
: o)

Ech, zabieram się właśnie za taki ceglany budynek, ale się dziś zdemotywowałem Twoją publikacją lekko.
Muszę szybko o niej zapomnieć : o)
Zdrufko, Ciamek

Nexus 7

#34 Post autor: Nexus 7 »

Ładna rzecz. Jedna z tych, o której będzie sie mówiło za rok i pamiętalo za dwa.

kris kelvin

#35 Post autor: kris kelvin »

A dzięki moi mili za miłe słowa :)
Jak wieczorem znajdę chwilkę to odpowiem na to i owo.

Awatar użytkownika
SzU
Posty: 67
Rejestracja: 2012-08-24, 08:57
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: SzU
Kontakt:

 

#36 Post autor: SzU »

Przepiękny. Bardzo podoba mi się dodanie drabiny i rusztowania - są na tyle małe żeby nie zdominować całości i na tyle widoczne żeby urozmaicić powtarzalny charakter ścian naw. Te same w sobie byłyby ciekawsze gdyby podkreślić połączenie z ziemią, może zrobić cokół.

Co do plate'ów - zastanawiałem się kiedyś czy ktoś tak buduje, sam odpuściłem ze względu na koszty. Mimo wszystko nie uważam że są najważniejszą cechą tego MOCa - zachwyciłem się całością, pierwszym zdjęciem - a na nim nie widać budulca.
Ale na zbliżeniach już wszystko widać :)

Gratulacje! :)
Ostatnio zmieniony 2013-04-30, 19:32 przez SzU, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#37 Post autor: Belfast »

Piękna budowla ...... znowu ! wiesz ?! to się nawet robi nudne.... wcale nie zaskakujesz..... Weź Ty się chłopie ogarnij i spartacz coś porządnie.... i TO będzie ciekawe i będzie się o tym mówiło długo, nawet za 3 lata, a pamiętało i wypominało Tobie do śmierci :)
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#38 Post autor: Qworg »

dmac pisze:Drzewa dogęścić i miejsce w pierwszej trójce konkursu na MOC miesiąca murowane ;) .
Tradycyjnie pewnie po środku pierwszej trójki:)

Na zdjęciach bez drzew wygląda świetnie, ale z drzewami to już powala. Jest wprost imponujące. Od zakrystii za to, z tą drewnianą szopką to już tak średnio wygląda. Nie lepiej bez tego?
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#39 Post autor: PatrykZ »

Cacuszko, a chomik o tyle mnie zaskoczył, że pojawił się w klimatach nietechnicowych :-) Witraż wymiata! Wszystko powala maksymalnie, jedno czego bym oczywiście nie zmieniał, ale troszku mi nie pasuje to pole krzyża, a na nim okrągła tarcza zegarowa. Ale to drobiażdżek, całość i tak przepiękna.
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#40 Post autor: 3dom »

PatrykZ pisze:Cacuszko, a chomik o tyle mnie zaskoczył, że pojawił się w klimatach nietechnicowych :-)
To nie jest debiut chomika w nietechnicowych pracach ;)

Obrazek

Choc pewien nie jestem czy to ten sam.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

windsor

#41 Post autor: windsor »

Ta Bazylika powinna mieć swój oficjalny numer zestawu LEGO Exclusive.....
Gratuluję i podziwiam!
Edit: do tego zestawu tylko chomika bym nie dokładał ;)
Ostatnio zmieniony 2013-04-30, 22:20 przez windsor, łącznie zmieniany 2 razy.

kris kelvin

#42 Post autor: kris kelvin »

To kilka słów.
Nigdy nie byłem perfekcjonistą, więc nie przykładałem specjalnej wagi do szczegółów. Może i dach na wieży jest udziwniony na siłę, ale podobał mi się i dalej podoba. Pewnie można by zrobić to lepiej, ale po co się szarpać :D
Drzewa nigdy nie były moją mocną stroną. Tutaj były lepsze, ale w drodze do Sarielowego atelier posypały się na proszek i musiałem je na miejscu składać prawie od zera. No i wyszło jak wyszło. W Rzeszowie sobie na spokojnie poskładam to będzie lepiej.
Brązowa budka na zakrystii jest oczywiście na szpargały kościelnego Maruchy, więc musi być i jest.
Kościółek jak zauważył Mrutek jest bardzo podobny do poprzedniego z Gdańska. Tak od początku zakładałem, bo nie chciało mi się nic nowego wymyślać, a makietę w Rzeszowie trzeba czymś zapełnić.
Co do samego budulca, to wsadziłem tam wszystko co się dało, płytki 1x2, 1x4, 1x6 a nawet 1x8 (żeby było taniej), do tego kafle, jumper plate`y, groszki, bricki. A że gromadziło się to przez lata to wydatki nie były aż tak tragiczne. Zresztą, masa klocków jest tu wspólnych, albo pożyczonych od Zgredka, albo kupionych tanio (Pick a Brick przez Nexusa - brązowe płytki 1x2). Więc nie ma się co "przerażać", że to jakaś straszna suma pieniędzy, choć tanio oczywiście nie jest.
Ile tych klocków tu jest to nie mam pojęcia, pewnie z 8-10 tys.

Tak na marginesie, to z jednej strony człowiek się wkurza jak widzi zachodnich AFOL-i mających naście razy tyle klocków co ja, z drugiej strony czasami niedobory zmuszają człowieka do jakiejś tam kreatywności. Jakbym miał więcej czerwonych płytek to by nie było tego witraża z tyłu, bo bym tam nawtykał płytek. A tak musiałem coś wymyślić.
No ale jakbym chciał zbudować kiedyś prawdziwą solidną gotycką katedrę z czerwonej cegły, powiedzmy 2x4 płyty bazowe, to w najbliższej przyszłości nie ma na to szans. Potrzeba by było z 10 razy tyle klocków.

Nie pękaj dejw, wasza kamaryla spod znaku gramofonu "Technicsa" stanie na rzęsach, żebym zajął swoje ulubione drugie miejsce. Zresztą mogę się nie zgłaszać jak mi zapłacisz :D

A i o zegarki się nie martwcie. Pan Bóg i tak wie która jest godzina :D
Ostatnio zmieniony 2013-04-30, 22:31 przez kris kelvin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#43 Post autor: Innos »

No Krisie, 10 miesięcy kazałeś czekać na kolejne wytwór Twojej wyobraźni, ale warto było. Nie będę rozwodził się nad detalami, bo taką pracę chłonie się po całości, ale naprawdę jest na co popatrzeć. Tak czysto technicznie - te nowe łuczki z nadchodzących zestawów LOTR by Ci się nad wejściem przydały (gdyby oczywiście istniały w odpowiednim kolorze). Ceglana faktura z płytek jest oczywiście genialna, z daleka chyba nawet lepsza niż z bliska, bo wtedy nabiera to już ogromnej dozy realizmu. I jak słusznie Lolas napisał:
lolas pisze:Ta praca to nekrolog dla bricków 1x2 - precz z cegiełkami, niech żyją płytki! Fajny patent na dodanie między płytkami kafli - mur ma mocniej zarysowaną strukturę - baaardzo dobrze to wygląda.
Teraz to już będzie wstyd z bricków cokolwiek zbudować. ;-)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Mrutek

#44 Post autor: Mrutek »

kris kelvin pisze:jak zauważył Mrutek
A zapomniałem napisać jaki jest śliczny i doskonały...
Nie myślałeś Krisie, żeby go trochę "zbezcześcić", jakimiś starymi płytami nagrobnymi wokół niego?
A na płytach dać naklejkowe napisy,np.: RIP+ Genowefa Zębatka AD1410, Alojzy Kardan 1772, Adolf Dyfer RIP 1655, itp ;)

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#45 Post autor: bonczyk85 »

No pięknie, trudno już w tej chwili napisać cokolwiek, co nie byłoby powtórzeniem poprzednich komentarzy i należycie oddawało poziom tej pracy.

Ilość wykorzystanych płytek robi piorunujące wrażenie. Kolorystyka i rodzaj budulca wydają mi się przy tym jakość tak dobrane, że równie dobrze można stwierdzić, że kościółek jest przynajmniej częściowo zbudowany z drewna, a nie z cegły. Szczególnie pierwsze zdjęcie ze zbliżeniem na wieżę zegarową skojarzyło mi się raczej z drewnianą konstrukcją. Natomiast zasadnicza część budowli, w tym boczne ściany z oknami wskazują chyba jednak na cegłę.

Czy w środku coś jest? Nie widać na zdjęciach, więc domyślam się, że nie, zwłaszcza że i tak pewnie trudno byłoby tam zajrzeć bez rozebrania dachu:).
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

ODPOWIEDZ