[MOC] Wielka wróżka

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

[MOC] Wielka wróżka

#1 Post autor: crises »

George od kiedy pamięta chciał być wróżką. Dziecięciem będąc przebrał się raz w babciny kobierzec, przyczepił sobie skrzydła z papieru, do ręki wziął wystruganą z patyka różdżkę i biegał po przydomowym ogrodzie. Jego szczęście trwało krótko - do momentu, gdy wściekły ojciec bardzo dokładnie wytłumaczył mu, że trole nie mogą być wróżkami. Nawet jeśli bardzo chcą.
George dorósł, a jego marzenia siedziały głęboko w środki i czekały na spełnienie. W końcu nadszedł ten moment - z pomocą najlepszego przyjaciela Georgowi udało się zostać wróżką.

Obrazek
The Big Fairy by crises_crs, on Flickr

Praca jest zbudowana na drugi etap konkursu Nexusa. Zadaniem jest przedstawienie działania jakiegoś mechanizmu (maszyny). Moi bohaterowie skorzystali z maszyny prostej: krążka, dzięki któremu możliwa jest zmiana kierunku działania siły. Dodatkowo wykorzystali inny mechanizm, ale jego nazwy nie znają. Chodzi o to, że Bob asekuruje Wróżkę na linie oplecionej wokół kamienia. Tarcie sprawia, że musi włożyć w to o wiele mniej siły. Całość naprawdę działa - gałąź drzewa i kamlot wytrzymały, trol ładnie dynda, a linka owinięta wokół kamienia i zaczepiona w pasie orka spokojnie trzyma naszego marzyciela w górze.

Obrazek
The Big Fairy by crises_crs, on Flickr

PS. Ze mnie taki fizyk jak z Georga wróżka, więc mam nadzieję, że nic nie pokręciłem.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Szalony pomysł ale to u Ciebie nic zaskakującego. Uśmiałem się widząc zdjęcie :) Wykonanie oczywiście na bardzo wysokim poziomie.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Mrutek

#3 Post autor: Mrutek »

Świetne, wyobraziłem sobie , jak mały w końcu puszcza dużego, a ten w podzięce zamienia się we wróżkę, ale tym razem wróżkę- zębuszkę.

Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

#4 Post autor: aditoma »

przepraszam za ten komentarz, ale:

hahahahahahahahaha:D

dawno sie tak nie usmiałem;)

dzieki;) genialne;)
Za każdym razem gdy [CENZURA] kotek.

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#5 Post autor: tbzz »

Nie ma to jak świat fantazji :D Przypomina mi pewną sytuację polityczną, ale się nie wypowiem jaką ;) Super!
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#6 Post autor: blizzard »

tbzz pisze:Nie ma to jak świat fantazji :D Przypomina mi pewną sytuację polityczną, ale się nie wypowiem jaką ;) Super!
To zarzuć mi PMem, zaciekawiony jestem :>

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#7 Post autor: Kirysowaty »

Hahahah, genialne. Absolutnie genialne! :D Praca tak urocza i rozbrajająca, że uśmiech sam ciśnie się na usta. A w dodatku świetnie wykonana - podooba mi się każdy szczegół. Moje gratulacje.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#8 Post autor: Bricksley »

Nie powiem, wdzianko dla trola idealne, do tego sceneria ładnie się komponuje :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#9 Post autor: Cevillus »

Genialna historia i wykonanie. Można sobie humor poprawić oglądając ten MOC :-)
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#10 Post autor: Innos »

Świetne, pomysł pierwsza klasa! Powiedziałbym, klasyczny Crises.;) No i bardzo ładnie to wszystko wygląda, a za dawno nie widzianego w żadnym MOCu orka i trolla z Fantasy Era masz u mnie wielkiego plusa. :) Swoją drogą ładnie Ci w te oliwkowe liście już obrodziło.

A pomysł na wróżkę bardzo przypomina motyw z jednego z odcinków South Parku (tam akurat o wróżkę zębową się rozchodziło):
Obrazek
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#11 Post autor: legosamigos »

Cały Crisis :D z szalonymi pomysłami jak zawsze ;) Troszkę w bicepsie urosło tej wróżce :D
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

crises

#12 Post autor: crises »

MOC miał na celu rozbawić i jak widzę cel udało mi się osiągnąć. Bardzo się cieszę. A tego odcinka South Parku nie widziałem - samodzielnie wpadłem na ten pomysł.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#13 Post autor: Innos »

crises pisze:A tego odcinka South Parku nie widziałem - samodzielnie wpadłem na ten pomysł.
Wcale Cię o plagiat nie podejrzewałem, tym bardziej, że tam maszyny prostej nie było, a Twoja wyobraźnia jest co najmniej tak samo zdolna do odjechanych pomysłów jak wyobraźnia twórców tego serialu.;) (co zresztą z niemal każdym MOCem potwierdzasz :P) Ale odcinek polecam, zawiera motywy z Ojca Chrzestnego, a w zasadzie to polecam cały serial, mógłby być niezłą kopalnią pomysłów na pokręcone MOCe.;)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

#14 Post autor: GabryS »

Świetny pomysł. Widziałem kilka dni temu na flickrze. Od razu się uśmiechnąłem :)
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#15 Post autor: Toltomeja »

I believe I can fly...
Oj, Crises... Jak zawsze doskonały pomysł. Połączenie trolla z wróżką przypomina mi Ryśka Nibywróżkę z gry Shrek 2...
Jedyne co bym zmienił, to nieco wyższy "pułap lotu". Jakoś za nisko jak na tak słodkie skrzydełka.

ODPOWIEDZ