[MOC] Archimedes

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jetboy

[MOC] Archimedes

#1 Post autor: Jetboy »

"Dajcie mi punkt podparcia, a poruszę Ziemię" powiedział Archimedes, i co obiecał to zrobił:

Obrazek

Praca pokazuję działanie dźwigni.

Na pomysł wpadłem w momencie przeczytania tematu drugiego etapu konkursu, ale liczyłem że wymyślę coś lepszego. Czas mija, a ja nic lepszego nie wymyśliłem. Zastanawiałem się nad zbudowaniem mechanizmu maltańskiego, ale nie wymyśliłem dla niego dobrego zastosowania, a zegara nie chce mi się budować. Innym pomysłem było pokazanie dźwigni na przykładzie maszynisty przekładającego zwrotnicę, ale z braku torów pomysł umarł. Nic już chyba nie zdążę zbudować do jutra, więc złoże swój konkursowy los w ręce Archimedesa, może poruszy was, tak jak ziemię :)

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#2 Post autor: Belfast »

Dobre !!! buahahaha
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#3 Post autor: Jerac »

No, jeśli zamiast gadać o zdjęciach budowałeś to... no to przyznaję rację :D

Świetne, idealne w swojej prostocie.

crises

#4 Post autor: crises »

To motto wisiało w mojej podstawówce jako jedno z haseł "propagandowych" w sali od fizyki. Pomysł niezły, ale tak się zastanawiam, że skoro dźwignia
Zbudowana jest ze sztywnej belki zawieszonej na osi.
to gdzie jest oś w Twojej - to coś na czym opiera się deska, żeby mogła podnieść Ziemię? Czy jest na sali fizyk?

Jetboy

#5 Post autor: Jetboy »

Jerac pisze:No, jeśli zamiast gadać o zdjęciach budowałeś to...
Fakt że nie jestem jakoś szczególnie dumny z tej pracy.
Zamiast gadać o zdjęciach budowałem coś innego, i jeszcze trochę to pobuduje, bo na razie jestem na etapie nieudanych konceptów, które szybciej rozkładam niż składam. To będzie nieco inne wykorzystanie mechanizmów niż zwykle, ale projekt bardzo niszowy, nie sądzę że wiele osób go zrozumie. W sumie by pasował na konkurs, ale zdecydowanie bym nie zdążył, tym bardziej że chcę go doszlifować zanim go opublikuje.
crises pisze:To motto wisiało w mojej podstawówce jako jedno z haseł "propagandowych" w sali od fizyki. Pomysł niezły, ale tak się zastanawiam, że skoro dźwignia
Zbudowana jest ze sztywnej belki zawieszonej na osi.
to gdzie jest oś w Twojej - to coś na czym opiera się deska, żeby mogła podnieść Ziemię? Czy jest na sali fizyk?
Studiowałem fizkę na PW całe pół roku, więc zaryzykuje odpowiedź.
Dźwignia jest podparta na ostatnim studzie "deski". To jest dźwignia jednostronna, gdzie oba momenty siły są po tej samej stronie osi.
Ostatnio zmieniony 2013-05-04, 19:55 przez Jetboy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#6 Post autor: Jerac »

Eeej, ale to była pochwała! Przynajmniej z zamierzenia.... :D

Mnie się praca bardzo podoba, szczególnie to że w prosty, ale dobrze wykonany sposób uchwyciłeś świetny pomysł.

Awatar użytkownika
Darek Mróz
VIP
Posty: 213
Rejestracja: 2004-06-02, 14:12
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: sasik

 

#7 Post autor: Darek Mróz »

Jak już Jerac powiedział: idealne w swojej prostocie i ilości zaangażowanego budulca :).
Tak chyba jest, że jak się jakiś pomysł uczepi, to zagłusza wszystko dopóki go nie zrealizujesz. Świetnie, że ten pomysł się wykluł.
LEg GOdt Darek Mróz

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#8 Post autor: Jantin »

Jetboy pisze:Na pomysł wpadłem w momencie przeczytania tematu drugiego etapu konkursu,
Hehe, ja tak samo, tylko miałem inną wizję wykonania. Ale potem mi przyszło coś (chyba) lepszego do głowy, może się wyrobię ;D
A Twój obrazek kojarzy mi się z instrukcją do jakiegoś zestawu (;

Hippotam

#9 Post autor: Hippotam »

Dobry pomysł, gratulacje. Okazuje się że trzeba budować od razu, a nie zostawiać na koniec, bo z tematu da się wycisnąć więcej.

Archimedes jak malowany, ale mi też brakuje osi, wszystko byłoby bardziej czytelne.

Można by też użyć tego jako pod dzwignią:
Obrazek
a Archimedesa postawić na końcu i zrezygnować ze schodów.

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#10 Post autor: Sorrow »

Zmyślny pomysł:D

ODPOWIEDZ