[MOC] Mikser - wersja, gdy zabraknie prądu...

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
pikey
Posty: 35
Rejestracja: 2013-04-15, 07:51
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Pikey1984

 

[MOC] Mikser - wersja, gdy zabraknie prądu...

#1 Post autor: pikey »

MOC wykonany na II etap konkursu BBW. Przedstawia on mikser przydatny w przypadku, kiedy zabraknie prądu. Prosty mechanizm miksujący składa się z korby, która napędzana ręcznie porusza końcówki miksera. Na początku budowy miał to być prosty ręczny mikser, ale potem powstała miska, a następnie pojawił się pomysł, żeby połączyć wszystkie elementy w całość. Nawiązując jeszcze do tematu II etapu (a jednak się kręci) kręcą się końcówki miksera oraz podstawka miski.

Dodatkowo w celu wyjęcia miski bądź wymiany końcówek uchwyt wraz z mechanizmem miksującym odchyla się pod kątem ok. 45°. Zestaw uzupełniono o wymienne końcówki (w sumie w 3 rodzajach).

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Miniaturki:

ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek ObrazekObrazekObrazek

Galeria na BS

Zgodnie z prośbą film na YouTube:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZYtMeMM1WBw[/youtube]

Pozdrawiam,
Ostatnio zmieniony 2013-05-04, 19:27 przez pikey, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#2 Post autor: bacon »

Chyba pierwsza praca na konkurs gdzie mechanizm został potraktowany dosłownie. Ciekawe to na tyle, że przydałby się filmik jak to działa.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#3 Post autor: legosamigos »

Kurcze mikser prawie jak żywy :D Dodać do niego jakieś silniczki z Power Finctions i można by zrobić jakiś koktajl lub deser. Ta zmiksowana sałatka dość drobno posiekana może i wygląda apetycznie, szkoda tylko, że nie nadaje się do jedzenia :D A czy są tam jakieś mechanizmy, które się ruszają, obracają? Może jakiś filmik?
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
sekua
Posty: 226
Rejestracja: 2012-06-06, 19:06
Lokalizacja: Warszawa / Radom
brickshelf: Sekua

 

#4 Post autor: sekua »

Tak. Bardzo ładny mikser. Oczywiście powtórzę - przydałby się filmik.

Na pewno masz szansę zgarnąć głosy większej ilości technicowców w konkursie. :)
Sam byłem już na etapie budowy innego bardziej "technicowego" projektu, ale zabrakło mi odpowiednich klocków i skończyłem na tej konstrukcji, którą zgłosiłem do konkursu.

Hippotam

#5 Post autor: Hippotam »

Brawo,

Bedzie starcie mikserow :)

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#6 Post autor: Szerszen »

bacon pisze:Chyba pierwsza praca na konkurs gdzie mechanizm został potraktowany dosłownie. Ciekawe to na tyle, że przydałby się filmik jak to działa.
Wał korbowy w studni też się kręci... dosłownie. ;-)

Ale mikser jak się patrzy.
Ostatnio zmieniony 2013-05-04, 20:23 przez Szerszen, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#7 Post autor: legosamigos »

No z filmikiem zupełnie inaczej :) Tak sobie myślę, że trzeba by naprawdę szybko kręcić korbką, by ubić np. białko do ciasta, także rozważ zainstalowania silniczka PF do tego miksera i wtedy białko można ubić :D
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#8 Post autor: lugomina »

legosamigos pisze:Tak sobie myślę, że trzeba by naprawdę szybko kręcić korbką, by ubić np. białko do ciasta
Phi, białko - to można utrzepać zwykłą kwirlejką albo wręcz drewnianą łyżką po staremu, bez korbki i bez popity...


Mikser bardzo zacny, brawo! Jedno smoothie ananasowe z ginem poproszę!
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#9 Post autor: REX »

Mikser żywcem wyjęty z ubiegłowiecznych reklam amerykańskiego sprzętu gospodarstwa domowego.

Nerevar
Posty: 82
Rejestracja: 2009-02-21, 17:08
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

#10 Post autor: Nerevar »

Dodaj do tego pfy, ubij coś i nagraj filmik to będzie hit youtuba :P. Pomysl świetny, wykonanie też.

pikey
Posty: 35
Rejestracja: 2013-04-15, 07:51
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Pikey1984

 

#11 Post autor: pikey »

Dziękuje za opinie,

oczywiście podczas budowy myślałem o użyciu PF'ów, jednak fundusze na klocki i ogólnie LEGO zostały już wykorzystane (i to gdzieś na kwartał , jeśli nie dłużej). Na początku po pojawieniu się tematu II etapu zastanawiałem się jeszcze nad obracającą się wyciskarką do owoców (też na korbkę), ale po przeanalizowaniu zasobu klocków uznałem, że mikser będzie po prostu wyglądał lepiej. Co ciekawe zbudowanie 1-szej wersji samego mechanizmu ręcznego zajęło kilka minut. Znacznie trudniej było dostosować wymiary całości do miski, która powstała po samej obudowie mechanizmu.

Faktycznie, żeby ubić białko trzeba by bardzo szybko kręcić korbką, dla potrzeb filmu specjalnie kręcę wolniej.

Pozdrawiam... już myśląc o III etapie.

Awatar użytkownika
Darek Mróz
VIP
Posty: 213
Rejestracja: 2004-06-02, 14:12
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: sasik

 

#12 Post autor: Darek Mróz »

Bardzo podoba mi się kształt Twojego miksera, szczególnie te narożne krągłości. Przywodzą mi na myśl sprzęt AGD z lat 50-tych, 60-tych.
Jest potencjał w tej konstrukcji, który może kiedyś wykorzystasz, szczególnie, że Hippo poszedł krok dalej wyposażając swój mikser w silniki :).
LEg GOdt Darek Mróz

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#13 Post autor: Sorrow »

lugomina pisze:albo wręcz drewnianą łyżką po staremu, bez korbki i bez popity...
Nie, z ciasta wymieszanego łyżką naleśniki nie wychodzą tak dobrze. Musi być korbka lub trzepaczka.
Pomysł fajny, a mikser uroczy. Miło że nie zapomniałeś o dodatkowych mieszadełkach. Gdyby nie mikser Hippa, który nieźle - nomen omen - namieszał, byłabym zachwycona Twoim mikserem w wydaniu unplugged. A tak - tylko mi się podoba;)

ODPOWIEDZ