[MOC] "Mała" Lokomotywa

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Homer

[MOC] "Mała" Lokomotywa

#1 Post autor: Homer »

Witajcie!

Przedstawiam wam moją "Małą" lokomotywę, jest to mój pierwszy MOC z kategorii pojazdów szynowych. Kiedy ją zbudowałem to zastanawiałem się gdzie ją dać czy do Technic czy do Stalowych szlaków. Ale myślę że bardziej nadaje się tu, gdyż to Lokomotywa.

Dane techniczne:
Napęd 6x6, 2x XL Motor z przełożeniem ~~3,083:1
1x PF light
1x PF IR Receiver
1x PF IR Remote Control
1x PF Battery Box

Wymiary:
Wysokość(nie liczą torów) = 21 studów
Szerokość = 17 studów
Długość = 36 studów
Rozstaw kół = 13 studów

A tu kilka zdj.
Przód Lokomotywy
Tył Lokomotywy czyli to co widać w kabinie

Oczywiście kocioł można otworzyć i widać
Serce Lokomotywy

Samo serce nic nie pomoże muszą być też koła
Podwozie

Lokomotywa posiada szyny ale niestety z powodu braku pewnych klocków nie mogę zrobić
dłuższego toru jak tylko na długość jednego parowozu.
Tory z bliska

Galeria:
http://www.flickr.com/photos/80158079@N ... 711681804/

I oczywiście filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=cv7whm1DL-E

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

Umieść jakieś zdjęcie "zachęcające" wyświetlające się w poście a nie dopiero po kliknięciu ^^

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#3 Post autor: Sariel »

Panie Homer, właśnie położył Pan pierwsze wrażenie. Proponuję trochę poczytać: http://www.00453005_0000002.pl/artykuly.php?show=48681

Awatar użytkownika
judam
Posty: 508
Rejestracja: 2012-08-09, 12:46
Lokalizacja: Wolsztyn
brickshelf: judam
Kontakt:

 

#4 Post autor: judam »

Nie rozumiem po co ci dwa silniki xl skoro masz tory tylko na długość lokomotywy ??
Zapraszam do mojego sklepu. JuDam Store www.bricks.love

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#5 Post autor: Tranzystor »

Popraw "Think's for watching" na końcu filmu.
A lokomotywa bardzo oryginalna.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#6 Post autor: blizzard »

judam pisze:Nie rozumiem po co ci dwa silniki xl skoro masz tory tylko na długość lokomotywy ??
By pokazać że jest moc, że się zmieści i że działa :P

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#7 Post autor: legosamigos »

Dejw pisze:Popraw "Think's for watching" na końcu filmu.
A lokomotywa bardzo oryginalna.
Nie tylko koniec filmu, ale również początek, bo jest Homer present`s a powinno być presents jeśli już.
blizzard pisze:
judam pisze:Nie rozumiem po co ci dwa silniki xl skoro masz tory tylko na długość lokomotywy ??
By pokazać że jest moc, że się zmieści i że działa :P
Też właśnie się zastanawiałem, po co aż 2 silniki XL? Myślę, że przy tak małej lokomotywie w zupełności 1 silnik by wystarczył i chyba nawet M-ka

Zdecydowanie za szybko jeździ jak na tych rozmiarów lokomotywę. Z przodu wygląda jakby miał grabie z zza długimi zębami, natomiast przedział maszynisty wygląda jakby był za bardzo spłaszczony. Kotły w normalnych lokomotywach chyba się nie otwierają (ale może się mylę, poza drzwiczkami do kotła, przez które wrzuca się węgiel), więc bebechów lokomotywy nie potrzeba pokazywać. I światełka mogły być ciut większe.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Nerevar
Posty: 82
Rejestracja: 2009-02-21, 17:08
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

#8 Post autor: Nerevar »

Lokomotywa z technic to ciekawa i rzadka rzecz. Twoja wymaga dopracowania, ale najważniejsze, że działa - poszukaj jakiejś prawdziwej w kolorystyce którą posiadasz i wybuduj - myślę, że łatwiej i lepiej będzie wyglądało coś nowoczesnego w takiej kolorystyce.

Na pewno ciekawiej prezentowała by się z wagonami, poza tym zasuwanie gołymi felgami po podłodze typu płytki kiepski pomysł, po jakimś czasie Ci się zetrą i mogą opony się ślizgać.

Próbowałeś wybudować zakręt z torów ? Ciekawe czy przejedzie :P.

Homer

#9 Post autor: Homer »

Nerevar pisze: Na pewno ciekawiej prezentowała by się z wagonami, poza tym zasuwanie gołymi felgami po podłodze typu płytki kiepski pomysł, po jakimś czasie Ci się zetrą i mogą opony się ślizgać.
Dziękuje za cenną uwagę, lecz o felgi się nie martwię ponieważ, moje modele mają zazwyczaj krótki żywot, z powodu nie za dużej ilości odpowiednich klocków do budowy innych MOC'y. Najwyżej stoją 2 miesiące, albo krócej, a potem idą do rozbiórki i powstaje z nich kolejny MOC.

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#10 Post autor: piotrek839 »

Twojemu MOCowi brakuje bardzo ważnego elementu, czyli torów. Bez nich trudno powiedzieć co chciałeś osiągnąć. Na wygląd chyba nie stawiałeś, a film sugeruje że może na jazdę. Po płytkach fajnie się ślizga, ale skoro są dwa silniki to mógłby też i skręcać z poślizgiem. Jeśli zbudujesz torowisko to wyjdzie Ci całkiem duża kolejka, a jeśli postawisz na rozdzielenie napędów to całkiem fajny pojazd do szaleństw na płytkach.

ODPOWIEDZ