[MOC] Bazylika Mniejsza pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#46 Post autor: Seba_wse »

Oh i ah, zgodnie z życzeniem Twórcy Artysty;) To co mi leciutko nie pasuje, nie powiem, może, może kiedyś sam zrobię to lepiej, jak dożyję... ;)
Tak mnie wszyscy tu namawiacie do budowania, że już popadłem w samouwielbienie. Niechybnie jestem jeszcze nieodkrytym talentem skali światowej.
Tekie prace przekonują mnie, że jeszcze nie mogę ruszyć z budowaniem, tylko chomikować dalej klocki, bo za mało, a chcę zacząć mocnym akcentem, co najmniej jak Robert w rajdach;)

Awatar użytkownika
Absolem
Posty: 71
Rejestracja: 2012-05-18, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#47 Post autor: Absolem »

To jest po prostu śliczne!

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#48 Post autor: glaz_pimpur »

Powoli dochodzisz do wprawy gotyckich budowniczych. Niedługo taki kościółek będziesz strzelał jeden na tydzień. Proporcje, bryła, wszystko bardzo ładnie pasuje.
Murek dookoła jak już nie masz dkred zrobiłbym jednak we wszystkich odcieniach szarego koloru. Ten beżowy, mimo że z fakturą, wygląda trochę za świeżo;)

Rozumiem też, że moje dachówki, które odłożyłem dla Ciebie na najbliższą integrację mogę z powrotem schować do pudełka?
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Migalart
Posty: 180
Rejestracja: 2012-09-25, 07:21
Lokalizacja: Mysłowice
brickshelf: Migalart

 

#49 Post autor: Migalart »

oklaski!!! (oklaski)

kris kelvin

#50 Post autor: kris kelvin »

A dzięki raz jeszcze za miłe komcie :)
Innos pisze:
lolas pisze:Ta praca to nekrolog dla bricków 1x2 - precz z cegiełkami, niech żyją płytki! Fajny patent na dodanie między płytkami kafli - mur ma mocniej zarysowaną strukturę - baaardzo dobrze to wygląda.
Teraz to już będzie wstyd z bricków cokolwiek zbudować. ;-)
No myślę, że bricki jeszcze będą miały jakieś szczątkowe zastosowanie, ale jakby Lego wydało komunikat, że zaprzestają produkować bricki w związku z moją działalnością to czemu nie.
Mrutek pisze:
kris kelvin pisze:jak zauważył Mrutek
A zapomniałem napisać jaki jest śliczny i doskonały...
Nie myślałeś Krisie, żeby go trochę "zbezcześcić", jakimiś starymi płytami nagrobnymi wokół niego?
A na płytach dać naklejkowe napisy,np.: RIP+ Genowefa Zębatka AD1410, Alojzy Kardan 1772, Adolf Dyfer RIP 1655, itp ;)
Oświadczam, że Mrutek w moim personalnym rankingu plasuje się tuż za Alainem Delonem, ale za to przed Gregorym Peckiem.
Cmentarz by się przydał, ale już mi się nie chciało nic dokładać. Albo jakaś plebania obok. Jak to trafi na wzgórze w makiecie kolejowej to miejsca będzie jeszcze dosyć. Chętni mile widziani bo inaczej trzeba będzie mocno zalesić.
bonczyk85 pisze: Czy w środku coś jest? Nie widać na zdjęciach, więc domyślam się, że nie, zwłaszcza że i tak pewnie trudno byłoby tam zajrzeć bez rozebrania dachu:).
W środku nic nie ma, poza jajecznicą z czego się dało. Ale latarkę udało się zmieścić. Widać nawet na którymś zdjęciu podświetlenie tej rozety. Niestety latarka była zwykła a nie koszerna legowa.
Seba_wse pisze:
Tekie prace przekonują mnie, że jeszcze nie mogę ruszyć z budowaniem, tylko chomikować dalej klocki, bo za mało, a chcę zacząć mocnym akcentem, co najmniej jak Robert w rajdach;)
Z takim podejściem masz duże szanse że prędzej umrzesz niż coś zbudujesz :D
Nie zrozummy się źle. Ja nie należę do frakcji która kogoś chce do czegoś motywować/zachęcać/prosić/grozić. Ktoś chce budować niech buduje, kto nie to nie. Ale podejście, że muszę jeszcze poczekać bo to bo tamto to raczej marny plan.
glaz_pimpur pisze: Rozumiem też, że moje dachówki, które odłożyłem dla Ciebie na najbliższą integrację mogę z powrotem schować do pudełka?
Biorę nadal. Cały górny dach jest zrobiony z dachówek Zgredka, a dachówek nigdy dość.

Awatar użytkownika
Legofan
Posty: 228
Rejestracja: 2008-09-21, 14:00
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Legofan000

 

#51 Post autor: Legofan »

Pewnie się powtórzę, ale jeszcze jeden post nie zaszkodzi.
Bardzo zacny ten kościółek, świetna robota.

W tym mocu widać plusy produkcji chińskiej, a mianowicie to, że robi różne odcienie ciemnoczerwonego :)

Jumbo

#52 Post autor: Jumbo »

Mało który MOC komentuje, ale tutaj coś napiszę.

Całość jest oszałamiająca. Sposób podania budynku wraz z otoczeniem daje poczucie zamknięcia tematu, chociaż rozwijając tereny wokół kościoła można pokusić się jeszcze o kilka nagrobków, krzyż na dziedzińcu, czy też małą kapliczkę z boku (no i garaż dla proboszcza).

Bardzo podoba mi się zastosowanie płytek 1x2. Efekt "prawdziwej" cegły niesamowity. Doskonale rozwiązany witraż, no i świetny pomysł na rusztowanie przy kościele.

Jest to jedna z tych prac, po obejrzeniu której człowiek ściąga z biurka to co buduje, rozkłada i chowa do pudełka.

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#53 Post autor: Seba_wse »

kris kelvin pisze:
Seba_wse pisze:
Tekie prace przekonują mnie, że jeszcze nie mogę ruszyć z budowaniem, tylko chomikować dalej klocki, bo za mało, a chcę zacząć mocnym akcentem, co najmniej jak Robert w rajdach;)
Z takim podejściem masz duże szanse że prędzej umrzesz niż coś zbudujesz :D
Nie zrozummy się źle. Ja nie należę do frakcji która kogoś chce do czegoś motywować/zachęcać/prosić/grozić. Ktoś chce budować niech buduje, kto nie to nie. Ale podejście, że muszę jeszcze poczekać bo to bo tamto to raczej marny plan.
Oj, tam, to był kolejny "oh", taki jak Jumba, tyle, że ja jeszcze nie buduję a On już coś rozmontował i schował do pudełka;)
Dodam, że moja Córcia widziała jakąś barbi i kucyki u koleżanki i też takie chciała. Pokazałem Jej Twój kościółek, mam zbudować taki sam, ok, powiedziałem, że zamiast lalek i kucyków musimy kupić więcej klocków, zgodziła się. Dzięki Ci Krisie, żeś Córkę mi odwiódł od złej drogi, w dodatku kościołem;) (zdjęć z chomiczkiem Jej nie pokazałem, aby nie zafałszowywać oceny dzieła.... i nie przechodzić kolejny raz "ja chcę chomiczka" ;)))

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#54 Post autor: zgrredek »

No, jak już wygrałeś, to mogę napisać co o tym myślę, bez obawy, że Ci zaszkodzę.
Tę dzwonnicę zbyt nisko to można by jeszcze wybaczyć. Ale brak prezbiterium...!? No bo chyba nie będziesz chciał mi wmówić, że ta komórka z tyłu jest tym prezbiterium?
Poza tą jedną wpadką to całość całkiem zgrabna.
I gratuluję MOC-a miesiąca.
Zresztą sam na tę niedoróbkę głosowałem, bo widząc entuzjazm innych pomyślałem, że jak nie teraz to już chyba nigdy.

;o)

ODPOWIEDZ