[MOC] Tetsuo

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

[MOC] Tetsuo

#1 Post autor: crises »

Zadanie: Zbuduj dowolna prace przedstawiająca ulubiona postać z książki, filmu, komiksu, sztuki teatralnej lub opery.
Akira jest jednym z moich ulubionych komiksów, a i film zrobił na mnie duże wrażenie. Oglądałem go kiedy manga i anime dopiero wchodziły na polski rynek i były postrzegane głównie przez pryzmat "bajek dla dzieci". Zestawienie dorosłości Akiry i rysunkowej formy było więcej niż zaskakujące. Co prawda nigdy do końca nie zrozumiałem fabuły, ale i tak pozostaje (i film, i komiks) historią dla mnie kultową.

Obrazek
Tetsuo by crises_crs, on Flickr

Starałem się odwzorować każdy z elementów. Tron z kołami olimpijskimi, liśćmi laurowymi i promieniami. Mechanizczną rękę Tetsuo. I tak charakterystyczną pelerynę.

Obrazek
Tetsuo by crises_crs, on Flickr
Obrazek
Testsuo by crises_crs, on Flickr

Znalezienie materiału na pelerynę nie było zadaniem łatwym. Musiał być miękki, czerwony i tak zwany "lejący", czyli musiał się dobrze układać. Objechałem kilka sklepów w poszukiwaniu odpowiedniej materii, ale rozwiązanie znalazłem nie w sklepie z materiałami, a w zwykłym hipermarkecie.

Obrazek
Testsuo by crises_crs, on Flickr

Hippotam

#2 Post autor: Hippotam »

Fantastyczne. Kolor tej peleryny świetnie kontraktuje z szarym tronem(?).
Nie znam Akiry, pewnie dlatego nie poznałem że to mechaniczna ręka (myślałem że jakiś mały robo-pies albo coś). Ale i bez znajomości kontekstu bardzo mi się podoba.

Awatar użytkownika
sekua
Posty: 226
Rejestracja: 2012-06-06, 19:06
Lokalizacja: Warszawa / Radom
brickshelf: Sekua

 

#3 Post autor: sekua »

Nie wiedziałem, że lubisz takie klasyki jak Akira. Propsy. Praca na wysokim poziomie, bardzo mi się podoba.

Jetboy

#4 Post autor: Jetboy »

Peleryna robi tą pracę. Wyraz twarzy dość niepodobny, ale całościowo fajnie wyszło.

crises

#5 Post autor: crises »

Hippotam pisze:Kolor tej peleryny świetnie kontraktuje z szarym tronem(?).
Jetboy pisze:Peleryna robi tą pracę.
Fakt, dobrze, że się to wszystko zgrało kolorystycznie, ułożenie peleryny to zasługa mojej żony.
Ten fragment filmu rozgrywa się na stadionie olimpijskim. Stąd na tronie jest 5 kół i liście laurowe.
Hippotam pisze:Nie znam Akiry, pewnie dlatego nie poznałem że to mechaniczna ręka (myślałem że jakiś mały robo-pies albo coś). Ale i bez znajomości kontekstu bardzo mi się podoba.
Cieszę się, że się podoba nawet bez znajomości źródła. Postaram się wrzucić jakieś obrazki z filmu, żeby było odniesienie.
Nie wiedziałem, że lubisz takie klasyki jak Akira.
Lubię, nie tylko Akirę. Teraz już nie jestem na bieżąco, ale klasyki mam obcykane.
Jetboy pisze:Wyraz twarzy dość niepodobny, ale całościowo fajnie wyszło.
Niestety z twarzami w tej skali to ciężka sprawa, a i ja nie czuję się mocny w temacie portretów. Dlatego postawiłem na odwzorowanie elementów charakterystycznych: tronu, ręki, peleryny.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#6 Post autor: Szerszen »

+1 za materiał na pelerynę.
Bardzo fajny pomysł, mimo iż bohatera zupełnie nie znam i nie kojarzę.
Fakt, że mechaniczna ręka mi również się skojarzyła z jakimś "robopsem"/'robokotem"/"robotowarzyszem"
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Amal

#7 Post autor: Amal »

Ja nie jestem fanem Akiry, ale to klasyk więc znać go musiałem. Twoje dzieło... no właśnie - to jest Dzieło. Jestem pod wrażeniem Twojego ujęcia monotonii mangowej, skontrastowanej reką rodem z Bisley'a. A tak w ogóle zamiast chodzić po sklepach trzeba było od razu sięgnąć do bieliźniarki żony...

Awatar użytkownika
Flymbex
Posty: 176
Rejestracja: 2009-09-26, 18:30
Lokalizacja: Śląsk / Ornontowice

#8 Post autor: Flymbex »

Rozumiem, że to bohater Mangi, czy ma ona coś wspólnego z tym filmem:
http://en.wikipedia.org/wiki/Tetsuo:_The_Iron_Man
Oglądałem go lata temu (chyba 1995) na projekcji pod chmurką na squacie Spengler w Hanowerze, wrażenie piorunujące. Dzięki za przypomnienie tytułu, no i tych szalonych lat.
Postać fajna, ja też myślałem, że po jego prawicy to jakiś mech-pies, potem dopiero ujrzałem tytuł. Pelerynka pierwsza klasa.
Ostatnio zmieniony 2013-05-12, 19:44 przez Flymbex, łącznie zmieniany 3 razy.

Jetboy

#9 Post autor: Jetboy »

Flymbex pisze:Rozumiem, że to bohater Mangi, czy ma ona coś wspólnego z tym filmem:
http://en.wikipedia.org/wiki/Tetsuo:_The_Iron_Man
Oglądałem go lata temu (chyba 1995) na projekcji pod chmurką na squacie Spengler w Hanowerze, wrażenie piorunujące. Dzięki za przypomnienie tytułu, no i tych szalonych lat.
Postać fajna, ja też myślałem, że po jego prawicy to jakiś mech-pies, potem dopiero ujrzałem tytuł. Pelerynka pierwsza klasa.
Facepalm.
http://en.wikipedia.org/wiki/Akira_(manga) i http://en.wikipedia.org/wiki/Akira_(film)
crises pisze:
Jetboy pisze:Wyraz twarzy dość niepodobny, ale całościowo fajnie wyszło.
Niestety z twarzami w tej skali to ciężka sprawa, a i ja nie czuję się mocny w temacie portretów. Dlatego postawiłem na odwzorowanie elementów charakterystycznych: tronu, ręki, peleryny.
Trzeba było mu zrobić wodogłowie, a przynajmniej wysokie czoło i by było o niebo lepiej. Ale i tak się broni.
Ostatnio zmieniony 2013-05-12, 19:59 przez Jetboy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Flymbex
Posty: 176
Rejestracja: 2009-09-26, 18:30
Lokalizacja: Śląsk / Ornontowice

#10 Post autor: Flymbex »

Facepalm - tzn, kim jest / co znaczy Tetsuo?
Ostatnio zmieniony 2013-05-14, 21:00 przez Flymbex, łącznie zmieniany 2 razy.

crises

#11 Post autor: crises »

Szerszen pisze:Fakt, że mechaniczna ręka mi również się skojarzyła z jakimś "robopsem"/'robokotem"/"robotowarzyszem"
To ciekawe, czemu budzi takie skojarzenia. Widać niezbyt podobną do ręki ją zbudowałem :-)
Amal pisze:Jestem pod wrażeniem Twojego ujęcia monotonii mangowej, skontrastowanej reką rodem z Bisley'a.
Film był mniej monotonny, ale rzeczywiście manga już tak. Wszechobecny beton, zgliszcza i ruiny wieżowców, narysowane z najwyższą pieczołowitością niesamowicie budowały klimat.
Jetboy pisze:Trzeba było mu zrobić wodogłowie, a przynajmniej wysokie czoło i by było o niebo lepiej.
Masz rację. Marny ze mnie obserwator, że o tym nie pomyślałem. Spróbuję mu podnieść czoło.

Awatar użytkownika
Qlczas
Posty: 129
Rejestracja: 2012-05-10, 13:17
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Qlczas
Kontakt:

 

#12 Post autor: Qlczas »

http://www.youtube.com/watch?v=G-wv4pFodIQ - Moc'a należy oglądać przy dźwiękach z OST'a...

Rewelacja :)


@Flymbex
"Facepalm - tzn kim jest / co znaczy Tetsuo?"

Tetsuo: The Iron Man to film aktorski produkcji japońskiej,
a z mangą/anime AKIRA - ma tyle wspólnego, co nic... oprócz imienia głównego bohatera - Tetsuo, jest to bowiem imię japońskie. W wolnym tłumaczeniu to imię znaczy właśnie "Iron Man" lub "Clear (thinking) man".
W AKIRZE, główny bohater również zwie się Tetsuo (postać przedstawiona w MOC'y). Samo słowo Akira - to nazwa projektu rządowego, a nie imię głównego bohatera.
Ostatnio zmieniony 2013-05-13, 08:47 przez Qlczas, łącznie zmieniany 1 raz.

crises

#13 Post autor: crises »

Qlczas pisze:Moc'a należy oglądać przy dźwiękach z OST'a...
Przy nich również był budowany. Europejskie ucho wysiada przy tradycyjnej muzyce japońskiej. Nowe doznania niesamowicie pobudzają mózg do aktywności.

Tłumaczenie fabuły Akiry jest zajęciem więcej niż karkołomnym. Film jeszcze ujdzie, choć transformacja Tetsuo nadal pozostaje dla mnie tajemnicą. Jednak komiks to już w ogóle niezły odjazd polityczno-społeczno-fantastyczny.

Awatar użytkownika
Qlczas
Posty: 129
Rejestracja: 2012-05-10, 13:17
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Qlczas
Kontakt:

 

#14 Post autor: Qlczas »

crises pisze: Przy nich również był budowany. Europejskie ucho wysiada przy tradycyjnej muzyce japońskiej. Nowe doznania niesamowicie pobudzają mózg do aktywności.
To teraz proszę coś inspirowane tym:
http://www.youtube.com/watch?v=cXJQA6allXo
:)

Jetboy

#15 Post autor: Jetboy »

Qlczas pisze:To teraz proszę coś inspirowane tym:
http://www.youtube.com/watch?v=cXJQA6allXo
:)
Mało Ci tych wszystkich fuchikom od których roi się w internacie?
http://www.flickr.com/search/?w=all&q=fuchikoma&m=text
;)
Ostatnio zmieniony 2013-05-13, 12:29 przez Jetboy, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ