[MOC] Lekki samochód operacyjny

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Ciehoo
Posty: 99
Rejestracja: 2012-08-29, 13:16
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Ciehoo2012
Kontakt:

 

[MOC] Lekki samochód operacyjny

#1 Post autor: Ciehoo »

Do JRG-2 w Klockach - Zdroju dotarł nowy wóz, którym poruszał się będzie dowódca jednostki.

Obrazek

Samochodzik jest najmniejszym z dotychczas zbudowanych przeze mnie i uzupełnił park pojazdów, w które wyposażona będzie moja jednostka. Niebawem zaprezentuję pozostałe wozy, widoczne na TEJ FOTCE

Jeśli komuś z Was autko kojarzy się z pewnym popularnym samochodem to jest to absolutnie zamierzone, chociaż zdaję sobie sprawę, że daleko mu do ideału. Samochodzik nie posiada nic co dałoby się otworzyć ale uważam, że z sukcesem będzie pełnił swoją rolę.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na początku martwiłem się, że nie mam czerwonych nadkoli, a w oryginale nigdy tego samochodu nie widziałem z białymi, ale w sumie uważam, że nie najgorzej pasuje do reszty samochodów służbowych moich strażaków.

GALERIA po upublicznieniu będzie tutaj.

P.S. Niedawno strażacy mieli swoje święto i z tej okazji udało mi się skończyć / poprawić 3 samochody - niebawem prezentacja :)

Fistach

#2 Post autor: Fistach »

Cieszę się, że nakręcasz tak mi bliski temat straży pożarnej :)

Na SLOp'a proponowałbym jednak jakiegoś pick up'a :) Czekam na MOC'a z akcją :)

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#3 Post autor: Tranzystor »

Lusterka za nisko.

Nexus 7

#4 Post autor: Nexus 7 »

Zgrabne. Kogut fajńie zrobiony.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#5 Post autor: PatrykZ »

Super, choć obawiam się, że przednia oś za bardzo umiejscowiona w głębi, a tylna zbyt blisko zderzaka...
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Ciehoo
Posty: 99
Rejestracja: 2012-08-29, 13:16
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Ciehoo2012
Kontakt:

 

#6 Post autor: Ciehoo »

PatrykZ pisze:Super, choć obawiam się, że przednia oś za bardzo umiejscowiona w głębi, a tylna zbyt blisko zderzaka...
Tylna to akurat tak jest, że praktycznie na niej się auto kończy. Przód natomiast faktycznie lepiej by wyglądał jakby oś przesunąć o studa do przodu. Muszę to przeprojektować - prawdopodobnie za bardzo się ufiksowałem na pewnej koncepcji budowy komory silnika, w której tej osi nie szło dać bliżej. Ale próbować trzeba.

Jak zwykle dzięki za wszystkie cenne uwagi do tej pory wyrażone :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

Re: Lekki samochód operacyjny

#7 Post autor: 3dom »

Ciehoo pisze:Jeśli komuś z Was autko kojarzy się z pewnym popularnym samochodem to jest to absolutnie zamierzone, chociaż zdaję sobie sprawę, że daleko mu do ideału.
Fiat Panda? :>
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#8 Post autor: glaz_pimpur »

3dom pisze:Fiat Panda
Chyba Pandżero;P
Za wąski.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Ciehoo
Posty: 99
Rejestracja: 2012-08-29, 13:16
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Ciehoo2012
Kontakt:

 

#9 Post autor: Ciehoo »

glaz_pimpur pisze:
3dom pisze:Fiat Panda
Chyba Pandżero;P
Za wąski.
Tak, miała być Panda ;)
Jest wyższa niż szersza więc raczej jak w oryginale. Jestem pewien- oś przednia do przodu o studa :)

Awatar użytkownika
Sajan
VIP
Posty: 425
Rejestracja: 2012-03-18, 12:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Sajan »

Jak na Pande to zdecydowanie przód za bardzo wysunięty. Bliżej mu do Doblo niż Pandy.
Fajny grill z przodu.
Ostatnio zmieniony 2013-05-14, 11:16 przez Sajan, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#11 Post autor: bacon »

Ja bym zabrał ze zdjęcia minifiga bo zupełnie nie trzyma proporcji z samochodem

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#12 Post autor: legosamigos »

Witam serdecznie!

Widzę, że remiza rozrasta się coraz bardziej. Jeśli to miał być Fiat Panda, to daleko mu niestety brakuje do oryginału. Mój ojciec akurat ma Pandę, więc mogę sobie porównać i powiem, że zupełnie odbiega od oryginału. Poza tym Panda jako wóz strażacki, do tego dla dowódcy, nie bardzo mi pasuje. Raz, że mułowaty, dwa mało miejsca w nim jest, więc dowódcy przydałby się jakiś szybszy i większy pojazd. Najlepiej jakiś terenowy z napędem 4x4. Może właśnie jakiś pick-up. Wracając do Twojego MOC-a. Nie wiem czemu cały czas robisz pojazdy zamknięte bez otwieranych drzwi? Jak te minifigi mają tam wejść? Z tego akurat modelu najbardziej podobają mi się te relingi z kogutem. Przeglądałem Twoją galerię na BS i czekam na Twój najlepszy model, wg mnie oczywiście, i to chyba będzie przysłowiowa wisienka na torcie w klockowej remizie, a więc ten pojazd poniżej

Obrazek

Do Twojej remizy przydałby się jeszcze żuraw pożarniczy Ja akurat robię taki pojazd, ale w wersji budowlanej, no i jako Lego Technic :)

P.S.
Moja straż widoczna w avatarku jest już niestety w rozbiórce :(
Ostatnio zmieniony 2013-05-14, 11:44 przez legosamigos, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Grzesiek
VIP
Posty: 161
Rejestracja: 2010-07-14, 19:11
Lokalizacja: tychy
brickshelf: grzesioo

 

:)

#13 Post autor: Grzesiek »

tak na marginesie to resztę sprzętu pożarniczego tworzę Ja, do naszej wspólnej Komendy miejskiej klockach zdroju, u mnie powstaje jrg1 oraz budynki koszarowe wkrótce prezentacje :) jak ktoś był na pyrkonie to widział już pierwsze budynki JRG przy KM PSP Klocki zdrój :)

Chirurg

#14 Post autor: Chirurg »

Fajny. Wygląda jak mój ukochany land rover discovery w wersji strażackiej :)

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#15 Post autor: SMIGOL »

Hmmmm... dla mnie Twój MOC to zlepek różnych aut, który dobrze wygląda.
Ciekawie zbudowany przód, ciekawie zbudowany tył, ciekawie zamocowane koguty. Wszystko ładnie się prezentuje, ale Pandą nie jest :)
Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej. Autora nie znam.

ODPOWIEDZ