[MOC] Upiór w Operze

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

[MOC] Upiór w Operze

#1 Post autor: Toltomeja »

Moje zgłoszenie na 3. etap BBW - "Kto jest twoim idolem (i dlaczego Lenin?)"

Temat Upiora chodził za mną od dawna. Od dawna pozostaje moim ulubionym musicalem ze świetną muzyką. Gdy zobaczyłem temat tego etapu, nie zastanawiałem się ani chwili, tylko przystąpiłem do realizowania planu, który od dawna kiełkował w mojej głowie. A konkretnie ruchoma scenka przedstawiająca podziemia Opery.

Przed oglądnięciem MOCa, polecam obowiązkowo fragment z filmu. Nie jest długi, więc nie żałujcie tej chwilki:
http://www.youtube.com/watch?v=pgz6PnHkmpY#t=2m35s

Starałem się jak najlepiej oddać klimat kryjówki Upiora, miejsca niezwykle tajemniczego i magicznego. Wprowadziłem też dynamikę, aby całość ożyła - podczas gdy łódka posuwa się powoli przez mroczną jaskinię, spod wody wysuwają się rozliczne latarnie tworzące klimat Podziemi.
Nie mogło też zabraknąć charakterystycznych elementów pojawiających się w filmie, jak organy, katarynka z małpą, lustro (zakryte czerwoną płachtą) oraz woskowego modelu Christine wykonanego przez samego Upiora.

Jako że technicowcy lubią takie informacje, powiem że w środku siedzą trzy silniki NXT i 1 PF medium.
I są zębatki. Nie tylko jako ornamenty, ale i takie co zazębiają się ze sobą i kręcą.

A teraz dla porównania moja interpretacja:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=e24FTd3W_xc[/youtube]

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Galeria Flickr
Galeria Brickshelf

Kto nie widział filmu w całości, może naprawić ten błąd w każdej chwili, gdyż jest dostępny na Youtubie.

Miłego oglądania!
Ostatnio zmieniony 2013-05-19, 21:24 przez Toltomeja, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Darek Mróz
VIP
Posty: 213
Rejestracja: 2004-06-02, 14:12
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: sasik

 

#2 Post autor: Darek Mróz »

Niesamowite! Mam nadzieję, że pokażesz kiedyś co się dzieje pod poziomem "wody" :).
LEg GOdt Darek Mróz

Awatar użytkownika
michallus
Posty: 141
Rejestracja: 2010-08-03, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: michallus
Kontakt:

 

#3 Post autor: michallus »

Po prostu bajka, ogromny plus za wybór Upiora z opery. Mój zdecydowany faworyt.
Nie lubią słowa singiel, uważają je za zbyt wyszukane jak na ich miarę. Wolą swojskie kawaler. Kawalerowie do wzięcia.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#4 Post autor: Ciamek »

O ja, ale fajne.
Świetny pomysł!
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#5 Post autor: bacon »

Ohoho świetne wykonanie. Do każdego etapu jesteś świetnie przygotowany, każda twoja praca w konkursie to mocny kandydat do miejsca w czołówce.

Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#6 Post autor: Methos »

Ha! Genialne - świetne odworowanie scenerii. Te wyłaniające się świeczniki - brawo!

Awatar użytkownika
Emaleth
Posty: 29
Rejestracja: 2012-02-09, 21:04
Lokalizacja: Zabrze

#7 Post autor: Emaleth »

Podoba mi się dużo bardziej niż oryginalna scena z filmu (który jakoś nie przypadł mi do gustu). Świetny pomysł i wykonanie :)

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#8 Post autor: Toltomeja »

Darek Mróz pisze:Mam nadzieję, że pokażesz kiedyś co się dzieje pod poziomem "wody" :).
Też mam nadzieję. Ale to dopiero jak zabiorę się za demontowanie całej konstrukcji, bo na razie niewiele widać. Tylko gąszcz podpórek, axli i nitek.
Jak zdejmę wodę, postaram się zostawić cały mechanizm "na dole" i wtedy go nakręcić. Na razie proszę o chwilkę cierpliwości.

Nerevar
Posty: 82
Rejestracja: 2009-02-21, 17:08
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

#9 Post autor: Nerevar »

Rewelacja, niesamowity pomysł, w dodatku przypomniałeś mi jeden z ulubionych utworów. Jedyne co można by chcieć więcej to wieczorny klimat w filmiku i gra świateł :-).

Rotmistrz
Posty: 44
Rejestracja: 2012-07-19, 22:07
Lokalizacja: PL
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Rotmistrz »

Pomysł i wykonanie znakomite. Organy, szczególnie pomysł na klawisze bardzo mi się podoba.

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#11 Post autor: tbzz »

Klimatyczna praca :) Bardzo przypadły mi do gustu świece. No i ich ilość. Niczym w ekranizacji. Gratulacje!!
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

crises

#12 Post autor: crises »

Brawo, brawo, brawo. Niesamowicie pomysłowe, a z muzyką super klimatyczne. Bardzo mi się podoba.

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#13 Post autor: BHs »

Toltomeja pisze:
Darek Mróz pisze:Mam nadzieję, że pokażesz kiedyś co się dzieje pod poziomem "wody" :).
Jak zdejmę wodę, postaram się zostawić cały mechanizm "na dole" i wtedy go nakręcić. Na razie proszę o chwilkę cierpliwości.
Czekam z niecierpliwością :) Sam właśnie kończę w swojej małej pracy postument z mechaniką / podświetleniem i czasem dziwię się, że wszystko (jeszcze) działa i nie rozłazi się na boki :)
Świetne wykonanie, bardzo klimatyczne, aż się prosi o LEDy wielkości studa aby podmienić świece i oświetlić scenerię :)

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#14 Post autor: PatrykZ »

Mi również bardzo podoba się!
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#15 Post autor: Cevillus »

Odwzorowane zostało wszystko nawet takie detale jak świeczniki. Genialna praca :)
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

ODPOWIEDZ