7939 Cargo Train

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
wave_pl

7939 Cargo Train

#1 Post autor: wave_pl »

Obrazek

Recenzja 7939 Cargo Train

Moja pierwsza recenzja i mam nadzieje, że nie ostatnia. Możecie Państwo komentować.


Dane techniczne
Seria: City
Podseria: Trains
Rok produkcji: 2011
Liczba części: 839
Liczba figurek: 4
Waga: pudełko na moje oko ważyło około 3-4 kg.
Spis części:
Bricklink
Brickset
Lugnet
Peeron

Cena: na allegro kupiłem za 480 zł, cena S@H – 749,99 zł, Bricklink – 498,59 zł, MSRP – 180$

Zestaw zawiera:
- 4 figurki: maszynista, 3 pracowników kolei
- pociąg towarowy z trzema wagonami o długości 88 cm
- tir z naczepą
- dwa samochody
- suwnicę
- 16 torów łukowych
- 16 elementów elastycznych torów
- 8 torów prostych
- 2 zwrotnice
- silnik
- odbiornik podczerwieni
- pilot na podczerwień
- pudełko na baterie

Słowem wstępu, to jest mój pierwszy zestaw kolejki, który kupiłem jako nowy, nieużywany, oryginalnie zapakowany. Chorowałem na niego dłuższy czas i w końcu sobie go sprawiłem:)

Po otrzymaniu wielkiej paczki z pociągiem… niestety musiałem poczekać do wieczora, bo moja przyszła Małżonka zakazała mi ruszania kartonika, zanim nie zrobię poszczególnych prac domowych.

Opakowanie i jego zawartość:
Opakowanie bardzo duże, kolorowe. Po otwarciu opakowania wyłoniło się 8 woreczków klocków a także poszczególne elementy typu boki suwnicy, zwrotnice, tory, kartonik z Power Function, instrukcje itp.
Jak zwykle naklejki trzeba było ściągać z woreczków…

Uważam, że nie ma co się bardzo rozpisywać na temat tego zestawu, albowiem nie jest on bardzo zaawansowany technicznie. Zdjęcia odwzorowują wszystko.

Budowa:
Model lokomotywy ogólnie ładny, dwukolorowy, a także dopracowany w co niektórych szczegółach. Budowa niespecjalnie skomplikowana.

Wagony mają standardową konstrukcję wózków i platform. Myślałem, że za takie pieniądze, które wydałem na ten model klocków wagony będą bardziej złożone konstrukcyjnie.

Poniżej załączam zdjęcia z budowy lokomotywy i wagonów, suwnicy i ciężarówki.

Obrazek
Kartonik bardzo wielki, zajmował pół stołu.


Obrazek

Woreczki z klockami


Obrazek

Woreczki z klockami


Obrazek

Instrukcje.


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Ciężko było upchać kable w kolejce, albowiem są one bardzo długie, a miejsca było nie wiele po włożeniu pojemnika na baterie.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Suwnica



Obrazek
Suwnica



Obrazek
Suwnica już złożona


Obrazek

Pierwszy raz spotkałem się z takim klockiem. Występuje w tym zestawie tylko jeden taki klocek.


Obrazek

Szkielet naczepy.


Obrazek

Podwozie naczepy.


Moja kolejka przy większej prędkości wykolejała się na zakrętach, ale im słabsze baterie tym problem ten znikał.

Podsumowanie:
Plusy:
- ładny duży zestaw z torami,
- bardzo fajnie i długo się go buduje, dużo czasu zajmuje, za czym idzie radość z budowania,

Minusy:
- cena, cena, cena,
- nie jest to zestaw najwyższych lotów, oceniłbym go jako zestaw o bardzo średnim poziomie zaawansowania,
- przyszła małżonka krzyczała.

Moim zdaniem model zasługuje na ocenę 8/10 z uwagi na to, że bardzo szybko jeździ:)
Ostatnio zmieniony 2011-03-17, 10:23 przez wave_pl, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#2 Post autor: greenblue »

To taki duży zestaw a recenzja trochę zdawkowa. Liczyłem na długą czytankę z mnóstwem zdjęć. A tu króciutko było :(
Potrzebne jest więcej opisów, zdjęć gotowego zestawu, zdjęć różnych ustawień torowiska, filmu z zabawy oraz informacja dlaczego przyszła małżonka krzyczała.
Wtedy będę usatysfakcjonowany.
Zestaw jest na mojej liście 'Do kupienia'.
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

wave_pl

#3 Post autor: wave_pl »

Niestety recenzja jest zdawkowa, gdyż nie miałem jej umieszczać na forum, bo bardzo długo czekałem z tym aby się zarejestrować, brak czasu, praca, przygotowania do ślubu, a zdjęcia robiłem zupełnie przypadkowo, z myślą "a kiedyś się przydadzą", a nie sądziłem że wrzucę je na forum.
Torowisko jest zwinięte, a kolejka za witrynką stoi jako eksponat :)

A przyszła małżonka krzyczała gdyż miałem w tym czasie tyle do zrobienia... a szczerze mówiąć robiłem i myślałem kiedy mogę się dobrać za kolejkę. Poluję teraz na model Train Maersk, może ten model uwiedzie mnie bardziej.
Ostatnio zmieniony 2011-03-16, 19:44 przez wave_pl, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#4 Post autor: greenblue »

Miłość do pociągów jest... droga.
Toy Story Western Train
7938
7939
Maersk Train
Oto moja lista na ten rok.
Wiadomo (z doświadczenia innych), że ślub to mnóstwo pracy i czasu na przygotowania. Ale może już po imprezie będziesz miał chwilę by się kolejkami pobawić.
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

Conrack1410

#5 Post autor: Conrack1410 »

480 zł za nowy zestaw w którego skład wchodzi lokomotywa, 3 wagony z wyposażeniem , komplet torów z 2 zwrotnicami oraz suwnica i ciężarówka to dużo? Nie wydaje mi się. Czerwona osobówka jest niewiele tańsza a oferuje sporo mniej.

Tak się składa ,że kilka dni temu kupiłem 7939 nowy za 419zł ) i dzisiaj właśnie go złożyłem.
Ogólnie powiem ,że jestem pozytywnie zaskoczony. Lokomotywa okazała się dużo ładniejsza i bardziej ciekawa niż przypuszczałem. Wagony są co prawda przeciętne ale w paru miejscach bardzo fajnie pomyślane. Na uwagę zasługują małe ,zgrabne samochodziki i fajna suwnica towarowa.

Uważam ,że zestaw jak najbardziej warty tych 500zł

Awatar użytkownika
Adriel
Posty: 94
Rejestracja: 2008-05-24, 18:21
Lokalizacja: Częstochowa
brickshelf: Adriel

 

#6 Post autor: Adriel »

Warto dodać iż w lokomotywę idzie bardzo łatwo wsadzić światła LED, zestaw został tak zaprojektowany by każde dziecko wykonało tę czynność bez kłopotu.

Z światłami led pociąg wygląda o wiele lepiej :)

vedder
Posty: 57
Rejestracja: 2009-01-07, 21:57
Lokalizacja: Kołobrzeg

#7 Post autor: vedder »

To ja jakiś ciemny jestem bo nie wiem gdzie to ułatwienie ze światłami. Mam ten zestaw od dawna bardzo spodobała mi się kolorystyka pociągu, to mój pierwszy zestaw trains. Jak dla mnie dużo ładniejszy niż Maersk Train którym tutaj się tak wiele osób podnieca. Chociaż niepotrzebnie dali ciężarówkę i suwnicę przez co zestaw jest droższy. Zbierałem się do recenzji tego zestawu i zbierałem wreszcie ktoś ją zrobił. Troszkę mało zdjęć, nie ma żadnego z pociągiem w całości a przecież ładnie się prezentuje.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#8 Post autor: M_longer »

vedder pisze:To ja jakiś ciemny jestem bo nie wiem gdzie to ułatwienie ze światłami.
W środku lokomotywy zamiast litego klocka masz łuczki, które sprawiają że poprowadzenie przewodów od LEDów jest łatwiejsze.

Przemos85
Posty: 7
Rejestracja: 2011-11-09, 21:57
Lokalizacja: Zawiercie

#9 Post autor: Przemos85 »

Zestaw fajny, szkoda tylko że nie ma niestety zdjęć. Można zreuplodować?

szykus
Posty: 28
Rejestracja: 2006-02-07, 17:27
Lokalizacja: Ruda Śląska
brickshelf: szykus

 

#10 Post autor: szykus »

Na początku chciałbym poprosić o reupload zdjęć.

Dzięki całkiem niedawnej promocji w Tesco stałem się posiadaczem tego zestawu. I z tego powodu pozwolę sobie odświeżyć temat i dodać kilka słów na temat zestawu.

Zaczynając od kartonu. Jest to jeden z większych. Wielkością dorównuje temu z 9398 Crawler. Wydaje się troszkę cieńszy. Nie znajdziemy w nim żadnych dodatkowych wkładek uniemożliwiających poruszanie się zawartości wewnątrz.

Z zestawu jestem ogólnie zadowolony. Nie użyłem naklejek dlatego też mój skład nie prezentuje się tak pięknie jak na zdjęciach. Zapewne na spory minus zasługują kontenery budowane z gotowych elementów a nie ze zwykłych czerwonych bricków. Zapewne jest to zabieg celowy aby suwnica mogła bardzo łatwo je podnosić.

Na minus zasługuje też spasowanie cysterny na której widać luki:
Obrazek

Ogromnym plusem jest pełny zestaw elektryki PF i naprawdę spora liczba torów jak na jeden zestaw.

Polecam ten zestaw osobom chcącym dopiero zacząć swoją przygodę z serią Train.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#11 Post autor: 3dom »

szykus pisze:Zapewne na spory minus zasługują kontenery budowane z gotowych elementów a nie ze zwykłych czerwonych bricków. Zapewne jest to zabieg celowy aby suwnica mogła bardzo łatwo je podnosić.
Raczej optymalizacja liczby uzytych elementow ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ