[MOC] Stacja kolejowa Karlgoro

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Nexus 7

[MOC] Stacja kolejowa Karlgoro

#1 Post autor: Nexus 7 »

Wszystko zaczelo sie od tego ze “dostalem” na Swieta troche taboru kolejowego. Wiadomo, pociag potrzebuje stacji. Dosc szybko udalo mi sie zbudowac wstepna bryle budynku uzywajac zwyklych brickow, bylem nawet calkiem zadowolony. W tym mniej wiecej momencie zobaczylem Brickelro Inn zgloszona na CCCIV. Kamienne sciany zbudowane z plate-ow 1x2 po prostu mnie urzekly. Postanowilem w ten wlasnie sposob zbudowac moja stacje. Sporo czasu zabralo mi zebranie potrzebnych materialow ale w koncu stacja powstala, oto ona:

Obrazek
peron
galeria


Taki charakter budynku pozwala wykorzytac go w makietach obrazujacych gdzies od konca XIX wieku az po terazniejszosc
Calosc jest bardzo bawialna, poszczegolne pietra zdejmuje sie z latwoscia a wnetrze jest szczegolowo oddane. Na razie nie ma jeszcze mebli i sprzetow ale pracuje nad tym.
Po zbudowaniu kamiennego muru z setek plate-ow okazalo sie ze jest jeszcze ladniejszy niz na zdjeciach. Spodobalo mi sie na tyle ze wlasnie koncze kolejny budynek, tym razem poczte z czerwonych cegiel.
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 20:03 przez Nexus 7, łącznie zmieniany 2 razy.

Hippotam

#2 Post autor: Hippotam »

Not yet public.... Jeśli zdjęcia frontu i peronu miały być "na zaostrzenie apetytu", to podlinkuj proszę do gołych jpg...

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#3 Post autor: Bricksley »

:brawo: naprawdę bardzo ładna i szczegółowa stacja. Jak całe miasteczko ma tak wyglądać, to boję się patrzeć.

Czy poziom stacji nie jest zbyt niski dla torów i wagonów? Jak na 7 zdjęciu zamontowane są te plate w łuku okna?
Pozdrawiam :)

axell66

#4 Post autor: axell66 »

szkoda że nasze perony nie są tak ładne 10/10 :D

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2772
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#5 Post autor: Ciamek »

Niam, niam, niam : o)
Wygląda bardzo ładnie i ciekawie z tymi małymi plate'ami. Liczyłeś ile ich użyłeś?
I o co chodzi z tym pakunkiem w brązowej ścianie? : o)
Rynny wyglądają trochę cienko w -dosłownym- tego słowa znaczeniu ; o)

Czekamy na dostawcę mebli.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#6 Post autor: Robson »

Bardzo ładna stacja! Ale dużo dachówek wykorzystałeś...:( czego bym nie poświecił
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#7 Post autor: Pietruch »

Bardzo piękna, szczegółowa godna podziwu stacja. :spoko:
Na pewno bardzo dobrze wyglądała by ta stacja wraz z kolejką i wagonami. :)
I na pewno urozmaiciła by nie jedną makietę.
Jeżeli chodzi o dachówki, bardzo ładnie wyglądają.
Fajnie że pomyślałeś też o zieleni.
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#8 Post autor: smyk »

Proste, ale efektowne. Grunt to cierpliwość.

Nexus 7

#9 Post autor: Nexus 7 »

Dziekuje za opinie.

Plate-y 1x1 daja sie po prostu wcisnac studami, od dolu, w luki.

Peron jest za niski, tyle tylko ze w makiecie torowisko bedzie o 1 brick nizej, wtedy bedzie pasowac.

Plate-ow 1x2 i 1x1 zuzylem w sumie ... 1400. Plate-ow czarnych o szerokosci 1 ... ponad 700 studow dlugosci. Dachowek 1x4 ponad 300. Liczby sa absurdalnie wysokie, ale efekt jest tego wart.

Pakunek na scianie to po prostu znaczek czesci towarowej. "Tu sie nadaje paczki"

Na rynny nie mialem lepszego pomyslu. Round brick 1x1 jest z kolei duzo za gruby. Jesli ktos moze cos poradzic, to bardzo prosze o pomoc.

Za jakies 2 tygodnie skoncze poczte to sie pochwale.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#10 Post autor: Maciej Drwięga »

Nexus 7 pisze:Na rynny nie mialem lepszego pomyslu. Round brick 1x1 jest z kolei duzo za gruby. Jesli ktos moze cos poradzic, to bardzo prosze o pomoc.
http://www.peeron.com/inv/parts/75 + dużo takich http://www.peeron.com/inv/parts/32002 :) Może być ? :)

A w ogóle to bardzo mi się podoba Twoja konstrukcja. Parter budowany z plytek 1x2 robi wrażenie i nadaje smaczku. Hiehie - łączę się w bólu jeśli chodzi o ilości zużytych elementów :)
Zdecydowanie trzeba by tchnąć trochę życia w tą stacyjkę - jakiś pociąg, jakiś straganik ? choćby jabłka w skrzynkach gdzieś na uboczu... może jakaś scenka rodzajowa ? upchnij może jakas calujaca sie pare w przejściu... no i mebelki, koniecznie mebelki :)

Naprawdę super !
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

sives1
Posty: 153
Rejestracja: 2005-10-16, 19:12
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: sives1
Kontakt:

 

#11 Post autor: sives1 »

Bardzo ładnie wygląda! Uwielbiam takie konstrukcje.

Awatar użytkownika
Lomero
Posty: 355
Rejestracja: 2004-10-14, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Lomero

 

#12 Post autor: Lomero »

Ściany z plate'ów są rewelacyjne, chyba zacznę je powoli kupować. Szkoda, że nie zbudowałeś podobnie tego brązowego budyneczku.
Dach również jest cudowny, choć może przydałyby się jakieś delikatne wstawki brązowych, pomarańczowych, bądź ciemnoczerwonych skosów. No chyba, że to ma być świeżo kładziona dachówka ;)
Piętro też wygląda ok, mimo, że nie potrafię zrozumieć dlaczego w rogach budynku brakuje czarnych, hmm... belek? Przecież one są niezbędnym elementem budowy konstrukcji szkieletowej (tj. w rzeczywistości, bo przecież nie w Lego).
btw. Na zdęciu 8 brakuje jednej warstwy plate'ów :)

Natomiast to co całkowicie mi się nie podoba to szara, pusta ziemia. Bardzo ładnie proszę o więcej zieleni :)

Chyba mam już faworyta na MOC miesiąca ;)
Lomero

gras1

#13 Post autor: gras1 »

Super stacja. Dawno juz nie widzialem tak dobrze zrobionego budynku. Można by pewnie coś więcej wycisnąć z tudora przy uzyciu SNOTów - ale nie wiem jak wygląda oryginał. Masz gdzieś zdjęcie oryginału?

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#14 Post autor: szarikm »

:olaboga: ile weszło plates :)
...nieśmiertelna podłoga dworcach w kratkę albo po prostu betonowa.....

Bardzo mi się podoba, jeno dworzec bez torów :co: :D
Lomero pisze:Chyba mam już faworyta na MOC miesiąca ;)
nie chyba, tylko mam :D

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#15 Post autor: Jerac »

Z zasady nie komentuję budynków - nie znam się i tyle, to zupełnie nie moja działka. Ale ten jest wyjątkowy, mimo iż w stanie surowym :D

Jedno tylko mnie zastanawia... Skoro już poświęciłeś TAKĄ masę kasy na plates 1x2 i 1x1, to mogłeś też się szarpnąć na garść tiles 2x2 i wyłożyć nimi podłogę - to nowy dworzec więc i podłoga niech będzie nowa (i śliska :D)

Rynny może by się dało zrobić z cienkich i sztywnych rurek pneumatycznych (ew. takich "otulinek" dla kabelków FLEX, choć to to samo :P)?

ODPOWIEDZ