Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Pierwsze polowanie zakończone powodzeniem
Autor Wiadomość
Arrow_94 

Wpisy: 12
Wysłany: 2013-06-04, 17:07   [MOC] Pierwsze polowanie zakończone powodzeniem

[MOC] Pierwsze polowanie zakończone powodzeniem

(link do BS, po upublicznieniu: http://www.brickshelf.com...ry.cgi?f=529341 (te same zdjęcia, wersje w różnej rozdzielczości))
4 czerwca roku 2013. Czteroletni Ijon Kowalski z wypiekami na twarzy połyka coraz to nowe dzieła science-fiction dzięki swojemu ojcu, wielkiemu pasjonacie tegoż gatunku. Choć malec ledwo odrósł od ziemi, wie, że jego przeznaczeniem jest eksploracja kosmosu, a Układ Słoneczny to dopiero początek jego podróży.
Minęło 20 lat, młody admirał Marynarki Międzygwiezdnej siedzi w swojej ulubionej knajpie, sącząc leniwie drinka i spoglądając na holowizor. Dziś świętuje swój awans, nareszcie godziny spędzone w symulatorze zamienią się w prawdziwe kosmiczne rejsy. Spokój ducha młodego marynarza przerywa komunikat wyświetlony przez holowizor. To znowu on - pomyślał Kowalski, spoglądając na nieprzyjazny ryj w liście gończym wyświetlanym przez maszynę.

Ham Porko, galaktyczny eko-terrorysta, wysadzający rzeźnie i zakłady mięsne na niemal wszystkich 136 planetach Unii, działający pod pretekstem walki o swych braci. Unia wyznaczyła za niego ogromną nagrodę, 250 tysięcy kredytów. Kowalski spoglądając w złowieszcze świńskie oczka wiedział, kto będzie jego pierwszym celem. Odstawił napój, czterorękiemu kelnerowi zapłacił rachunek, dorzucając wysoki napiwek, po czym ruszył w kierunku portu lotniczego. Na miejscu ruszył na koniec hangaru, gdzie czekał na niego czarny (najmodniejszy kolor w tym sezonie) samolot z napędem nuklearnym wyposażony w hibernator dla więźnia (posiada atest na przewóz galaktycznej wieprzowiny i spełnia wszelkie dyrektywy Unii Międzygwiezdnej, w końcu świnia też człowiek).

(Na sekundy przed odlotem)

Ijon wiedział, gdzie szukać zepsutej szynki, Ham odcisnął swe kopyto na każdej planecie w Unii, za wyjątkiem Hogona, nie większej od ziemskiego Księżyca skałce, która znana jest z ekologicznych upraw i hodowli zwierząt. Na pewno planuje dokonać kolejnego zamachu właśnie tam. Kowalski, z utęsknieniem spoglądając w stronę Ziemi, ruszył w kierunku Porka, myśląc wciąż o czekającej za jego głowę nagrodzie.

Po uruchomieniu hipernapędu, Ijon w zaledwie pół godziny dotarł do znajdującego się na krańcach Unii Hogona. Przeczucie co do Porka okazało się słuszne. Lądując w pobliżu Chłodni Raciczek Unii Międzygalaktycznej (ChRUM), dostrzegł Hama, planującego kolejne świństwo. Nim jednak zdążył podłożyć ładunek, został ogłuszony przez młodego admirała, by zahibernowany został oddany w ręce władz.

(Lśniący i wypucowany samolot całkiem uświniony po lądowaniu na Hogonie)

Kowalski wykonał pierwsze zadanie nad wyraz dobrze, a miłośnicy bekonu i żeberek mogą spać spokojnie.

Kapusta zamiast karkówki? Nie na mojej zmianie!

Edit: Po propozycji 3doma, dorzuciłem 2 "surowe zdjęcia" pokazujące kabinę

Widok z góry.

Widok z boku.
Ostatnio zmieniony przez Arrow_94 2013-06-08, 16:06, w całości zmieniany 3 razy  

blizzard 
niepoprawny mercedesiarz

Wpisy: 805
Wysłany: 2013-06-04, 17:18   

Czym były robione zdjęcia?
http://www.brickshelf.com...d_odlotem_2.jpg
Mogłeś się troszkę bardziej postarać z ostrością...serio ;/

Arrow_94 

Wysłany: 2013-06-04, 17:26   

Do zdjęcia tytułowego użyłem Olympusa μ740, używałem każdego możliwego trybu w tym aparacie. Fotografowanie z bliska, z daleka, parawany z białych kartek, doświetlanie LED-ową latarką. Ale nawet ZTE KIS (ostatnie zdjęcie) lepiej dawał radę, chociaż tutaj barwy są wyostrzone i przekłamane.
Ostatnio zmieniony przez Arrow_94 2013-06-04, 20:10, w całości zmieniany 1 raz  

3dom 
Adminus Emeritus

Wpisy: 5646
Wysłany: 2013-06-08, 15:35   

Ciekawa historia. Obrobione zdjęcia w locie pasują do modelu ale przydałyby się chociaż 2-3 na tle np. białej kartki, na których lepiej można by dostrzec detale.
Ostatnio zmieniony przez 3dom 2013-06-08, 15:36, w całości zmieniany 1 raz  

Kirysowaty 
Książę Elfów

Wpisy: 625
Wysłany: 2013-06-08, 16:08   

Sam pojazd nie wydaje się być niczym szczególnym, ale towarzysząca mu historia i obróbka zdjęć liczą się jako dodatkowe walory. Sam Ijon Tich... eee... Kowalski trochę nieciekawy, mogłeś postarać się stworzyć oryginalnego minifiga, a nie tylko podmienić główkę szpiegowi ze Spyriusa. Mimo wszystko życzę postępów i kolejnych udanych MOCy. ;)

Arrow_94 

Wysłany: 2013-06-08, 20:11   

Cytat:
nie tylko podmienić główkę szpiegowi ze Spyriusa

Rzeczywiście, postać z wyglądu mało oryginalna, to astronauta z innym kolorem rąk i zmienioną twarzą. Na swoją obronę mogę powiedzieć, że obecnie nie posiadam innego "space'owego" torsu, a chciałem, by cała praca przywoływała wspomnienia o seriach Space z lat 90. Mam nadzieję, że chociaż to się w niej udało ;)
Ostatnio zmieniony przez Arrow_94 2013-06-08, 20:15, w całości zmieniany 1 raz  

Amal
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-11, 10:34   

Bardzo przyjemna, solidna jednostka krótkiego zasięgu. Ja również pokombinowałbym z figurką.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu