[MOC] Dragster

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
David
Posty: 58
Rejestracja: 2013-05-07, 08:41
Lokalizacja: Dębica
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Dragster

#1 Post autor: David »

Obrazek

Witam wszystkich serdecznie! :-)

Bardzo długo miałem opory, przed pokazaniem moich konstrukcji na forum. Wiązało się to z tym, iż byłem dosłownie oszołomiony pomysłowością MOCy forumowiczów, a także niebanalnymi konstrukcjami. Miałem nie raz chęć pokazać coś na forum, ale zawsze kończyło się to stwierdzeniem- ''no chłopie... no z czym do ludzi?..! '' :-)
Tutaj muszę przyznać że bardzo ucieszyłem się, gdy zobaczyłem plakat konkursu pierwsza krew na głównej stronie, wtedy pomyślałem-''no teraz już się nie wymówisz '' :-)

Przedstawiam więc wszystkim model własnego autorstwa- DRAGSTER
Jest to samochód używany w wyścigach na krótkich dystansach np. 1/4 mili. Zazwyczaj montuje się w nich ulepszone silniki tłokowe, jednak zdarzają się maszyny z silnikami odrzutowymi który posiada ( mam nadzieję :-) właśnie mój model.



Nad modelem pracowałem dwa dni i dzień- dlaczego tak dziwnie to nazywam? :-) Otóż pewnego dnia, rano, miałem właśnie robić zdjęcia modelu, ale stwierdziłem że pojazd wygląda jakoś pokracznie i nieproporcjonalnie. Poszukałem więc w internecie zdjęć, filmów i nagrań wyścigów z tą wyścigówką w roli głównej. Po głębokiej ''analizie technicznej'' pozmieniałem to i owo, i tak minął mi dzień na kolejnych modyfikacjach.

Do modelu użyłem elementów naprawdę z różnych zestawów, chciałem, aby kolorystyka i sama bryła pojazdu była jak najbardziej zbliżona do oryginału.


Jakość zdjęć nie jest zadowalająca- jakby to określił mój dziadek- ''szału nie ma'' ale muszę zaznaczyć że w mojej miejscowości leje już 4 dni z rzędu więc wolałem dać zdjęcia w gorszej jakości, niż w ogóle nie zgłosić się do konkursu. Niestety, na zdjęciach nie widać jak elegancko ''wipicowałem'' model ściereczką z mikrofibry i płynem do LCD :-)



Zapraszam wszystkich do obejrzenia całej galerii, gdzie jest więcej ciekawych zdjęć, z różnej perspektywy, które pokazują więcej detali. Te trzy zamieszczone zdjecia nie pokazują wszystkich superlatyw pojazdu :-)

Link do galerii

Wiem że ta prezentacja nie jest zbyt dopracowana, ale nie jestem biegłym informatykiem, wszystkiego musiałem uczyć się od początku.
Mam nadzieje że model chociaż trochę się podoba, pozdrawiam wszystkich i życzę wspaniałych konstrukcji :-)


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-06-12, 16:13 przez David, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

A) Galeria nie jest jeszcze publiczna
B) Taki pojazd potrzebuje kierowcy! (dzielnego na dodatek)

Awatar użytkownika
David
Posty: 58
Rejestracja: 2013-05-07, 08:41
Lokalizacja: Dębica
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: David »

Muszę poczekać na upublicznienie galerii? czy to jakaś opcja na BS ? pozdrawiam
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu. Oni żują pszczoły.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#4 Post autor: blizzard »

Tak, po wrzuceniu zdjęć trzeba poczekać na weryfikację, w zależności od kilku czynników czekać możesz od paru do parudziesięciu godzin, i winno być ok:)
Pewno na jutro już będzie wszystko dostępne.

Awatar użytkownika
David
Posty: 58
Rejestracja: 2013-05-07, 08:41
Lokalizacja: Dębica
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: David »

Bardzo dziękuję za odpowiedź, bo już myślałem że coś pokręciłem :-)

mandrax2150

#6 Post autor: mandrax2150 »

Model bardzo fajny i ładnie dobrałeś kolorystykę.

Co do zdjęć to jak na pierwszy raz są oki - z czasem nabierzesz wprawy jak My wszyscy (poza tym sam nie robię idealnych) - trzeba od czegoś zacząć. Jedyne co mogłeś poprawić to zredukować wagę zdjęć, są duże i trochę się ładują i pewnie samo uploadowanie na BS sporo trawło.
Co do miniaturek to skorzystaj z tego narzędzia produkcji Sariela - link
I jeszcze jedno czy model nie powinien trafić do innego działu - moim zdaniem jest mało technic'owy, ale to tylko moje skromne zdanie :P

Powodzenia przy innych produkcjach - następnym razem nie zastanawiaj się i wrzucaj od razu to co zrobisz - każda konstrukcja warta jest uwagi :)

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#7 Post autor: Waler »

Pierwsze rady do publikacji MOC-y:
Zdjęcia powinny być w rozdzielczości mniej więcej HD, czyli 1280 x 720. Tak się je ogląda najlepiej, ważą do 200kb i większość monitorów jest teraz panoramicznych więc doskonale zdjęcie dopasuje się do ekranu.
Jeżeli robisz jakiś detal, np. koło to duża rozdzielczość ma się nijak. Widzę, że pierwsze zdjęcie jest trochę prześwietlone, więc pewnie nie było dużo światła i aparat sztucznie podbił sobie światło pogarszając głębie kolorów. Do robienia zdjęć najlepsze jest płótno albo tak jak to robię ja, duża szara płyta na której stoi model + ekran projekcyjny z tyłu. Popatrz na moje MOC-e to zobaczysz o co chodzi.
A co do pojazdu to jak na pierwszy raz nie jest źle. Dodałbym tylko klatkę dla kierowcy bo wiadomo jak czasami wyścigi dragsterów się kończą :) Generalnie wszystko w porządku tylko ten silnik jakiś taki dziwny...
Również potwierdzam to co powiedział mandrax2150, najlepiej korzystać z generatoru miniaturek naszego forumowego kolegi, a dragster powinien wylądować w watku "Tu i Teraz"

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#8 Post autor: bacon »

Waler93 pisze:Również potwierdzam to co powiedział mandrax2150, najlepiej korzystać z generatoru miniaturek naszego forumowego kolegi
David, proszę popraw zdjęcia korzystając z tego generatora miniaturek http://thumbs.sariel.pl/

Awatar użytkownika
David
Posty: 58
Rejestracja: 2013-05-07, 08:41
Lokalizacja: Dębica
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: David »

Dodałem miniaturki, bacon - bardzo dziękuję za pomoc, nawet nie wiesz jak mi pomogłeś :-) wczoraj cały dzień męczyłem się nad tym :-) pozdrawiam!!
Ostatnio zmieniony 2013-06-12, 16:10 przez David, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ