[MOC] latadło sajfajowe

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
goldsun

[MOC] latadło sajfajowe

#1 Post autor: goldsun »

Witam wszystkich
Prezentuję poniżej swojego MOCa zbudowanego w cyklu "buduję z/dla Młodego" i całkowicie rozrywkowo/bezstresowo :-)
Zazwyczaj jak buduję "w tym cyklu" to zanim zbuduję, to Młody zacznie się tym bawić, przerabiać, dobudowywać itp. Tym razem udało mi się MOCa uchronić aż do zrobienia zdjęć :-)

Latadełko jakie jest - każdy widzi.
Obrazek
Widok z góry
Obrazek


Zaczęło się od:
- autek Zumbiego z MadMaxa i jak dla mnie genialnego pomysłu na wloty powietrza + chęci przetestowania "czy da się zrobić te dwa grille pod skosem, pod maską" (da się banalnie prosto jak się okazuje :-))
- jakiegoś nowego zestawu z SW z latadełkiem właśnie

Latadełko jest w tej wersji przeznaczone dla małego oddziału służb porzadkowych, składającego się z:
- pilota
- obsługi uzbrojenia
- dwóch "tanków" (czyli fizycznie zmodyfikowanych pakerów od wyważania drzwi/ścian i nieprzejmowania się obrażeniami)
- jednego zwiadowcy/snajpera
- jednego technika

Tu podczas "akcji"
Obrazek

Latadełko posiada dopalony silniczek (to jedno z kilku zastosowań które już wymyśliłem dla tych Obrazek klocków, w kolorze trans-dark pink, chociaż inne są ciekawsze, ale to kiedyś indziej :-))
Obrazek

Latadełko jest wyposażone w dwa działka laserowe, rakietki + montowane czasami duże działo z tyłu.
Obrazek

Obrazek

A także do zadań specjalnych - mikrofon kierunkowy :-) (możecie sami poszukać :-) )



A tak wygląda z pełną załogą:
Obrazek

Galeria, już publiczna tu

Specjalnie dla niego nie dokupywałem klocków, więc jest jeden żółty a nie biały.
I już po opublikowaniu zdjęć zauważyłem, że zapomniałem podmienić jednego tile 1x3 na masce z przodu z lbg na białego :-)

P.S. Tak, to nie technic, ale mnie do SajFajów cały czas też ciągnie :-)
P.S. W tle pudełka z Galaxy Squad, bo jakoś nie miałem pomysłu na całość. Autka są też na zasadzie "zbudowane kiedyś, po coś" :-)
Ostatnio zmieniony 2013-06-12, 18:32 przez goldsun, łącznie zmieniany 9 razy.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#2 Post autor: eric trax »

z przodu polonez!
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#3 Post autor: PatrykZ »

Bardzo, bardzo fajne. Tylko ludki ciut za małe...
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Arrow_94
Posty: 12
Rejestracja: 2013-05-16, 10:16
Lokalizacja: Radom
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Arrow_94 »

O ile dobrze widzę, w pracy nastąpił mariaż Lego i Cobi. Niektórzy już zbierają chrust do rozpalenia stosu. ^^

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#5 Post autor: Kirysowaty »

A gdzie Ty tam widzisz COBI? Bo patrzę, patrzę, i się dopatrzeć nie mogę.

Pojazd fajny i estetyczny, kojarzy mi się z powietrznymi taksówkami z SW.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Amal

#6 Post autor: Amal »

Pięknie dopracowana stylistyka i super wykończenie. Przód, to znaczy reflektory i wloty chłodnicze traktuję jako mrugnięcie okiem w kierunku rodzimej produkcji spod znaku FSO 1500. To się świetnie komponuje i nie razi. Strach się natknąć na taką policyjną pancerkę. Zwłaszcza, że "obsługa" nie żartuje z trzymanymi wymiataczami.

goldsun

#7 Post autor: goldsun »

Arrow_94 pisze:O ile dobrze widzę, w pracy nastąpił mariaż Lego i Cobi. Niektórzy już zbierają chrust do rozpalenia stosu. ^^
Też się zastanawiam gdzie tam Cobi widzisz :-)
Bo wprawdzie takie klocki i owszem mam, ale staram się jednak pokazując MOCe, być koszernym :-) (chociaż zawsze mogłem czegoś nie zauważyć)
eric trax pisze:z przodu polonez!
Amal pisze:... Przód, to znaczy reflektory i wloty chłodnicze traktuję jako mrugnięcie okiem w kierunku rodzimej produkcji spod znaku FSO 1500...
Tak, na tym jednym zdjęciu wybitnie mi się też z polonezem kojarzy, mimo, że wcale tego efektu nie zamierzałem - samo wyszło :-) (tylko te rakietki nie pasują)
Ale jako ciekawostkę powiem, że jedno z tych żółto-czarnych autek mi w którymś momencie zaczęło bardzo na podstawę do Garbusa pasować. Już zacząłem kombinować nawet jak spróbować go zrobić :-)
Kirysowaty pisze:...
Pojazd fajny i estetyczny, kojarzy mi się z powietrznymi taksówkami z SW.
Tak jak pisałem - z tym akurat ma się kojarzyć :-)
Młody nawet od razu do załogi dokoptował kilku Klonów :-)
PatrykZ pisze:Bardzo, bardzo fajne. Tylko ludki ciut za małe...
Amal pisze:Pięknie dopracowana stylistyka i super wykończenie...
Dzięki
Ostatnio zmieniony 2013-06-13, 04:05 przez goldsun, łącznie zmieniany 6 razy.

Jetboy

#8 Post autor: Jetboy »

goldsun pisze:
Arrow_94 pisze:O ile dobrze widzę, w pracy nastąpił mariaż Lego i Cobi. Niektórzy już zbierają chrust do rozpalenia stosu. ^^
Też się zastanawiam gdzie tam Cobi widzisz :-)
Bo wprawdzie takie klocki i owszem mam, ale staram się jednak pokazując MOCe, być koszernym :-) (chociaż zawsze mogłem czegoś nie zauważyć)
Jest element w działku na rufie którego nie rozpoznaje, ale to może wynikać z bardzo słabej jakości zdjęć :( Albo po prostu go nie znam.

Róbcie zdjęcia w dzień jak jest jasno, i w miarę możliwości aparatem a nie z komórki. Używajcie "statywu" - czyli niech się przynajmniej ręka z telefonem o coś stabilnego opiera, wtedy nie będą poruszone.

Poza tym fajny model.
Ostatnio zmieniony 2013-06-13, 07:34 przez Jetboy, łącznie zmieniany 1 raz.

goldsun

#9 Post autor: goldsun »

Jetboy pisze:
goldsun pisze:
Arrow_94 pisze:O ile dobrze widzę, w pracy nastąpił mariaż Lego i Cobi. Niektórzy już zbierają chrust do rozpalenia stosu. ^^
Też się zastanawiam gdzie tam Cobi widzisz :-)
Bo wprawdzie takie klocki i owszem mam, ale staram się jednak pokazując MOCe, być koszernym :-) (chociaż zawsze mogłem czegoś nie zauważyć)
Jest element w działku na rufie którego nie rozpoznaje, ale to może wynikać z bardzo słabej jakości zdjęć :( Albo po prostu go nie znam.
A to ciekawe, bo z działkiem wprawdzie mocno "kombinowałem" ale wątpię, żeby tam coś Cobiowatego było :-)
1x Obrazek
2x strzelba od DinoŁowców
2x rękojeści od mieczy swietlnych
1x tile 1x2 z nadrukiem z jakiegoś SW
2x cone trans-green
2x brick round lbg
2x support okrągły 1x1x2? jako lufy (nie umiem go znaleźć na BLu, ale napewno Legowy :-))
1x Obrazek
z boków
2x Obrazek lbg
2x pralka lbg
1x okrągły tile 1x1 trans-green
1x kwadratowy tile 1x1 lbg
2x serki lbg

Jetboy pisze: Róbcie zdjęcia w dzień jak jest jasno, i w miarę możliwości aparatem a nie z komórki. Używajcie "statywu" - czyli niech się przynajmniej ręka z telefonem o coś stabilnego opiera, wtedy nie będą poruszone.

Poza tym fajny model.
Tu jest pewien problem - nie mam "normalnego" aparatu :-) jakoś nigdy kompletnie mnie robienie zdjęć nie bawiło i dopiero przy robieniu zdjęć modeli wyszło, że potrzebne byłoby coś lepszego.
Zdjęcia robiłem w dzień, specjalnie czekając aż słońce mi będzie jak najlepiej świecić.
Następnym razem raczej pokombinuję z kilkoma lampami, bo mam zdecydowanie okna ustawione "słabo" w stosunku do tego jak w ciągu dnia sobie słońce wędruje.

Jetboy

#10 Post autor: Jetboy »

Rękojęści od mieczy świetlnych + technic halfbrick wyglądaja na zdjęciu jak jeden klocek - coś jak trzymak do butli nurka zakładany na szyje. Teraz nie mam wątpliwości, ale nie wiem co Arrow_94 wypatrzył.

Arrow_94
Posty: 12
Rejestracja: 2013-05-16, 10:16
Lokalizacja: Radom
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Arrow_94 »

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=5868151
Za "nielegowe" uznałem kombinezony obu żołnierzy siedzących z tyłu, choć, może rzeczywiście, występowały one w Lego. Jeżeli tak, to przepraszam ;)

goldsun

#12 Post autor: goldsun »

Arrow_94 pisze:http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=5868151
Za "nielegowe" uznałem kombinezony obu żołnierzy siedzących z tyłu, choć, może rzeczywiście, występowały one w Lego. Jeżeli tak, to przepraszam ;)
"Tanki" mają kombinezony z Minifigów z którejś serii, tylko minifigi owe były orkami a ja ich "zhumanizowałem" :-)
Obrazek
+ pilot i strzelec mają kombinezony z Dino
Obrazek
+ kolejny z Minifigów zhumanizowany (snajper - biały)
Obrazek
+ technik, któremu tylko zmieniłem plecaczek na "zgrabniejszy" z Galaxy Squad

Arrow_94
Posty: 12
Rejestracja: 2013-05-16, 10:16
Lokalizacja: Radom
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: Arrow_94 »

Rozumiem, w takim razie przepraszam, co złego, to nie ja :)

ODPOWIEDZ