[MOC] Nowy dzień jeszcze nadejdzie

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
BlackKnight
Posty: 163
Rejestracja: 2013-04-15, 07:53
Lokalizacja: Myślenice
brickshelf: KMarek

 

[MOC] Nowy dzień jeszcze nadejdzie

#1 Post autor: BlackKnight »

Długo zastanawiałem się co zbudować na konkurs Pierwsza Krew, gdy przypomniałem sobie o pewnej mrocznej historyjce, którą dostałem w młodości od znajomego.
Niestety nie udało mi się jej znaleźć w tonach papierów zalegających w piwnicy a że cmentarz już zbudowałem, postanowiłem wymyślić własne pseudo-opowiadanie ;)

Potem zobaczyłem inne prace i chęć publikacji mi przeszła, no ale dzięki mojej żonie jednak się zdecydowałem. Przedstawiam więc moją debiutancką dioramę pt. Nowy dzień jeszcze nadejdzie


Teodora dręczyły znowu te same koszmary. Mgliste obrazy i twarze przemykały mu w myślach. Nie mógł przypomnieć sobie skąd je zna ale czuł, że są dla niego ważne.
Błąkał się więc za nimi po mrocznym labiryncie aż dotarł do ciężkich dębowych drzwi. Nacisnął klamkę i uchylił je odsłaniając długi korytarz z niewyraźnym światłem migoczącym na końcu.
- Dziś się uda - pomyślał i ruszył z trudem w stronę światła. Powietrze jednak z każdą chwilą gęstniało i każdy ruch napotykał opór. Po chwili czuł się jakby pełznął w smole. - Nigdy nie wygrasz - usłyszał szept wewnątrz czaszki a potem zapadła ciemność.

Gdy otworzył oczy, był w swoim grobowcu. Podniósł się i powoli odsunął ciężką, marmurową płytę. - Nowy dzień jeszcze nadejdzie - pomyślał po czym wolno ruszył aleją...

Obrazek


Obrazek_Obrazek_Obrazek_Obrazek_Obrazek_Obrazek_Obrazek

Ps. Ponieważ nie mam fotszopy (oraz nie ogarniam jej obsługi), pseudo efekty w postaci czarnego otoczenia i księżyca powstały poprzez podłożenie czarnej koszulki pod klocki i ustawienie monitora z wyświetlonym zdjęciem księżyca, o tak:
Obrazek

Galeria na BrickShelf
Ostatnio zmieniony 2013-06-14, 19:20 przez BlackKnight, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

Fajna praca, klimacik jest.
Najlepsze foto:
http://www.brickshelf.com/gallery/KMare ... ome/06.jpg


ps.
tu musisz zmienić:
odcsunął

lilath
Posty: 19
Rejestracja: 2012-02-09, 21:06
Lokalizacja: Warszawa - Łomianki
brickshelf: lilath

 

#3 Post autor: lilath »

Najbardziej mi się podoba opis etapu produkcji :) Chyba też bym tak kombinowała "na piechotę" :)
No i bardzo lubię cmentarze, wszędzie gdzie jestem je zwiedzam więc dla tych Legowych też mam dużo sympatii.

Awatar użytkownika
Mysza
Posty: 26
Rejestracja: 2011-02-03, 22:32
Lokalizacja: Kraków, Warszawa, Trójmiasto

#4 Post autor: Mysza »

Określenie "przyjemna praca" było by trochę nie na miejscu, ale dobrze się na nią patrzy. ;) Jest staranna i ma klimat. Podoba mi się. :)

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#5 Post autor: tbzz »

Ta praca powinna mieć jedną fotkę. Inne są zbędne. Mówię o zdjęciu pierwszym, flagowym. Jak z horroru. Ciekawy pomysł i bez zarzutów wykonanie. A fotka super!
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
BlackKnight
Posty: 163
Rejestracja: 2013-04-15, 07:53
Lokalizacja: Myślenice
brickshelf: KMarek

 

#6 Post autor: BlackKnight »

Dzięki wszystkim za opinie! Uff, bałem się, że będzie zbyt mrocznie:P

Co do literówek to dzięki za czujność. Poprawiłem :)
Czarna noc

Nerevar
Posty: 82
Rejestracja: 2009-02-21, 17:08
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

#7 Post autor: Nerevar »

"Fotoszopa" ci nie potrzebna, ściągnij darmowego Gimpa :-). Tutoriali na necie jest moc.

A odnośnie pracy bardzo fajna, zacny zombiak wyskakujący z grobu. Brakuje tylko przestraszonej moherbabci :P. Dobuduj resztę cmentarza.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#8 Post autor: bacon »

Ciekawą tematykę poruszyłeś i udało ci się oddać mroczny klimat cmentarzyska. Zombiak dodaje uroku :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#9 Post autor: 3dom »

Aż dziwne, że nikt nie zwrócił uwagi na nagrobek z wykorzystaniem klawiatury ;)

Klimatyczna praca, pierwsze zdjęcie świetnie oddaje jej klimat.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#10 Post autor: bacon »

3dom pisze:Aż dziwne, że nikt nie zwrócił uwagi na nagrobek z wykorzystaniem klawiatury ;)
Bo tam leży informatyk, widać zresztą po twarzy ;)

ODPOWIEDZ