[MOC] Komputery, komputery

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

[MOC] Komputery, komputery

#1 Post autor: crises »

Kolejny etap BBW. Tym razem:
W tym etapie trzeba zbudowac DWIE prace. Obie musza przedstawiac ta sama rzecz (przedmiot / obiekt / idee) tyle ze jedna z nich ma pochodzic z roku 1963 a druga z 2063.
Komputer z przeszłości nawiązuje do wytworów polskiej(?) myśli technicznej - maszyn z serii Odra. Nie jest to konkretny model, ale tak sobie wyobraziłem "stary komputer". Natomiast urządzenie z przyszłości jest luźno wzorowane na tych wszystkich cudach podłączanych bezpośrednio do głowy użytkownika.

Obrazek
Computers then and now by crises_crs, on Flickr

Obrazek
Computers then and nowcomputers_02 by crises_crs, on Flickr

Obrazek
Computers then and now by crises_crs, on Flickr
Ostatnio zmieniony 2013-06-16, 22:30 przez crises, łącznie zmieniany 1 raz.

Mrutek

#2 Post autor: Mrutek »

Nowy jak nowy, ale ten stary jest rewelacyjny, chociaż pokazałeś tylko przewijak, klawiaturę i coś jeszcze (?).

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#3 Post autor: blizzard »

W przeciwieństwie do Mrutka, do mnie przemawia bardziej wariant przyszłościowy ;)

Awatar użytkownika
Darek Mróz
VIP
Posty: 213
Rejestracja: 2004-06-02, 14:12
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: sasik

 

#4 Post autor: Darek Mróz »

Crises, ta szybkość publikacji u Ciebie podoba mi się bardzo :). Nie dość, że prace świetne, to jeszcze doskonale odzwierciedlają temat.
Tak jest i tym razem, bo cóż może być bardziej rozwojowego jak nie komputer...
LEg GOdt Darek Mróz

Jetboy

#5 Post autor: Jetboy »

Jak zwykle świetne, trudno z Tobą współzawodniczyć :)

crises

#6 Post autor: crises »

Mrutek pisze:coś jeszcze (?).
A to zwykła szafeczka. Nie wiedziałem co też taki komputer "starodawny" jeszcze powinien mieć. Pamiętam, że były takie prostokątne perforowane karteczki, ale nigdy się nie dowiedziałem jak to działało.
Darek Mróz pisze:Crises, ta szybkość publikacji u Ciebie podoba mi się bardzo :). Nie dość, że prace świetne, to jeszcze doskonale odzwierciedlają temat.
Jak już na coś wpadnę i znajdę siły na budowanie, to szybko idzie. Zaleta jest taka, że spokojnie mogę czekać na kolejny etap, a nie głowić się co zbudować i martwić czy zdążę. Minus jest taki, że czasem po nocy trzeba budować. Te miniaturki kończyłem około pierwszej w nocy.
Jetboy pisze: trudno z Tobą współzawodniczyć :)
Patrząc na ranking, to całkiem dobrze Ci to wychodzi. No, ale cieszę się, że moje MOCe dopingują to zwiększonego wysiłku.

Awatar użytkownika
Legofan
Posty: 228
Rejestracja: 2008-09-21, 14:00
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Legofan000

 

#7 Post autor: Legofan »

Najbardziej podobają mi się guziki w starym komputerze.
Fajnie, że fryzy figurek się różnią (a szkoda, że nóżki i tors już nie). :)
Ostatnio zmieniony 2013-06-11, 17:34 przez Legofan, łącznie zmieniany 1 raz.

crises

#8 Post autor: crises »

Legofan pisze:Fajnie, że fryzy figurek się różnią (a szkoda, że nóżki i tors już nie). :)
Poszukaj w tym drugiego dna. To nie jest przypadek.

Awatar użytkownika
Legofan
Posty: 228
Rejestracja: 2008-09-21, 14:00
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Legofan000

 

#9 Post autor: Legofan »

crises pisze:
Legofan pisze:Fajnie, że fryzy figurek się różnią (a szkoda, że nóżki i tors już nie). :)
Poszukaj w tym drugiego dna. To nie jest przypadek.
To, że fryzurki się różnią, to wiadomo dlaczego (i dlatego napisałem, że fajnie jest). A to, że strój figurki się nie zmienił, to nie wiem. Może ubranko było przekazywane z pokolenia na pokolenie albo podobne gusty :P?

crises

#10 Post autor: crises »

Bo chodzi o to, że to jest taki symboliczny "naukowiec". Człowiek, który bez względu na czasy jest taki sam. Ludziki spaja obie miniaturki w jedną całość fabularną. Technika się zmienia, idzie naprzód, a człowiek wciąż pozostaje taki sam. Taka jest moja interpretacja.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#11 Post autor: glaz_pimpur »

Wydaje mi się, że w komputerze z przeszłości brakuje ... komputera. To co stoi za ludzikiem to tzw urządzenia peryferyjne; input i output. Komputer zaś powinien zajmować cały osobny pokój:)
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

crises

#12 Post autor: crises »

glaz_pimpur pisze:Wydaje mi się, że w komputerze z przeszłości brakuje ... komputera. To co stoi za ludzikiem to tzw urządzenia peryferyjne; input i output. Komputer zaś powinien zajmować cały osobny pokój:)
Dość swobodnie wzorowałem się na tym: http://pl.wikipedia.org/wiki/Odra_1003 W tych czasach już chyba nie była potrzeba sala gimnastyczna. To coś z taśmą zintegrowałem razem z "komputerem". Dlatego jest tylko jedna szafka.

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#13 Post autor: tbzz »

Tak, stary jest mega! I ten pan ze słusznym wąsem jak z minionej epoki :)
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#14 Post autor: bacon »

Fajna, zgrabna praca. Zastanawiam się co to za jasnoniebieski wężyk?

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#15 Post autor: Innos »

Świetne podejście do tematu konkursowego, dokładnie oddaje to, co sobie wyobraziłem czytając opis tej konkurencji. Stary komputer jest kozacki! Ale komputer przyszłości też się udał, no i troszkę Matrixem i innymi pokrewnymi wizjami świata zalatuje.;)
bacon pisze:Fajna, zgrabna praca. Zastanawiam się co to za jasnoniebieski wężyk?
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=clikits040
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

ODPOWIEDZ