60015 Coast Guard Plane

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

60015 Coast Guard Plane

#1 Post autor: Andzia »

60015 Coast Guard Plane

Przedstawiam jeden z nowszych zestawow serii City z 2013 roku, nalezacy do odnowionej serii Strazy Przybrzeznej - Coast Guard.
Zestaw zawiera hydroplan Strazy Przybrzeznej oraz lodz rybacka.

Obrazek


Seria: City / Coast Guard
Rok premiery: 2013
Liczba elementow: 279
Figurki: 3
Cena: £34.99 (LEGO UK), od 169.55zl (eBay.pl)

Brickset , BrickLink


Wodnosamolot (albo: hydroplan) samolot przystosowany konstrukcyjnie do startu i lądowania (wodowania) z powierzchni wody. (WIKIPEDIA)

Obrazek

Pudelko

Z przodu widnieje scenka z lodzia rybacka, gdzie zawzeicie rybacy zarzucaja wedki oraz przelatujacy dosyc blisko samolot Strazy Przybrzeznej. Nieco za blisko uwazam, ale inaczej pewnie nie zmiescilby sie w kadrze.

Obrazek
Natiomiast z tylu, zaprezentowano kilka scenek z zycia naszych odwaznych ratownikow oraz rybakow.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Uwazam, ze pudelko jest nieco za duze na swoja zawartosc.
Przydaloby sie tam jeszcze pare rzeczy zapakowac, moze skuter i rekina.

Zawartosc pudelka

Nastepuje otwarcie pudelka... (jakze uwielbiam ten moment)
Obrazek
? a w srodku, dwie instrukcje (osobna dla poszczegolnego modelu), 4 woreczki, zestaw naklejek oraz luzno wrzucona ?podstawa? lodzi oraz czesc samolotu.
Obrazek
Obrazek

Etap pierwszy stanowi budowa lodzi (instrukcja ma 40 stron)

Obrazek
Obrazek
Zawartosc woreczka nr 1 (plus czesc samolotu, ktora byla w pudelku luzem i wdarla sie ukradkiem do zdjecia)
Obrazek

Zabierzmy sie do budowy...

Obrazek Obrazek

Juz na tym etapie trzeba bylo uzyc naklejek, aby nadac naszej lodzi imie Albatross.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Najciekawsze (jak dla mnie) elementy.
Obrazek

Czesci zapasowe (z woreczka nr 1)
Obrazek

Etap drugi, czas na hydroplan :-) (instrukcja ma 80 stron)
Obrazek Obrazek

Zawartosc woreczka nr 2
Obrazek

Etapy budowy...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Czesci zapasowe (z woreczka nr 2)
Obrazek

Zawartosc woreczka nr 3
Obrazek
Obrazek

Budowy ciag dalszy...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Budujemy smigla...
Obrazek Obrazek

... i dodajemy do samolotu, bo bez nich ani rusz ;-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Czesci zapasowe (z woreczka nr 3)
Obrazek

Zawartosc woreczka nr 4
Obrazek Obrazek

Ostatni etap budowy...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Z tego etapu czesci zapasowych nie bylo.


Efekt koncowy

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Reklamy zestawow serii City zamieszczono na koncu ksiazeczki nr 2
Obrazek Obrazek

Podsumowanie

Zestaw uwazam za ciekawy i warty uwagi. Lodz rybacka posiada w wyposazeniu dwie wedki (na gruba rybe), wiaderko i dwoch zapalonych milosnikow morskich fal.
Samolocik jest bardzo zgrabny wszakze szkoda, ze nie moze "naprawde" wyladowac na wodzie zamiast na dywanie. Bardzo podoba mi sie figurka pilota, za to jeden z rybakow mnie wcale nie zachwyca. Chodzi mi tutaj o jego wdzianko, ktore uwazam za pospolite i widzialam juz je wiele razy (ciemno-granatowa koszula w kratke). Sadze, ze lodz rybacka moglaby byc nieco wieksza.

Z reszta moze juz niektorzy sie domysla, skad sie u mnie wzial pomysl na konkurs na port ;-)

Plusy:
- Zgrabny hydroplan
- Ciekawa figurka pilota
- Zgrabna lodz rybacka

Nie zauwazam tu minusow, z wyjatkiem faktu, ze malo jest w zestawie wyposazenia / dodatkow. Moge tu jedynie wymienic wedki i wiadro (ktore juz wspomnialam) oraz dwie biedne rybki (moze sledzie).
Duzo chlopaki nie nalapali hehe.
Ostatnio zmieniony 2013-06-20, 21:51 przez Andzia, łącznie zmieniany 3 razy.
Lego maniak - moja kolekcja

z braku laku wciskam kit

Chirurg

#2 Post autor: Chirurg »

Super recenzja. Zestaw fajny, trochę tęskniłem za strażą przybrzeżną :)

Robert Reimus
Posty: 78
Rejestracja: 2011-08-01, 22:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

#3 Post autor: Robert Reimus »

Strasznie podoba mi się ten kuter. Może nieco zbyt skromny, ale bardzo sympatyczny. Natomiast wszelkim samolotom mówię NIE, bo są zjunioryzowane.

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#4 Post autor: tbzz »

Fajna recenzja. Szczegółowa. Fotki też dobre. Sam zestaw interesujący. I mimo zamiłowania do lotnictwa i obecności maszyny przypominającej Twin Ottera, to bardziej przypadł mi do gustu kuter. Dzięki za przybliżenie seta :)
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#5 Post autor: bacon »

Widzisz, jednak dałaś radę z fotkami, są całkiem, całkiem. A recenzja też fajna, ciekawie się czyta :)

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#6 Post autor: Szerszen »

Bardzo fajna recenzja. Co więcej tak, jak nie przepadam za City, tak nad tym zestawem chyba pomyślę... bo kuter jest wspaniały... ma wszystko co mieć powinien a jeden więcej samolocik się też przyda.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#7 Post autor: Andzia »

Udalo sie zrobic w koncu przyzwoita recencje. Bede sie starac aby nastepna byla jeszcze lepsza.

Na marginesie dodam, ze kuter bedzie wodowany po raz pierwszy lada chwila. Zamieszcze fotosy z tego wydarzenia ;-)

Jesli chodzi o fotki z recenzji (w czasie budowy), to chcialam wszystkim majsterkowiczom dac mozliwosc odtworzenia modeli na podstawie zdjec. Dlatego staralam sie to robic krok po kroku.

Mam jeszcze drugi zestawik z Coast Guard wiec sie za niego zabiore w ten weekend.

Dziekuje za komentarze :-)
Lego maniak - moja kolekcja

z braku laku wciskam kit

lordofdragonss

#8 Post autor: lordofdragonss »

Zgodze się co do luzików. No kurcze o ile ta kraciasta koszula jakoś pasuje to tors mechanika ma już z 8 lat jak nic. Pora na zmiany!

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#9 Post autor: Innos »

Dzięki za recenzję, bardzo przyjemnie się czytało i przeglądało. O ile mnie ta seria niespecjalnie rusza (a ostatnio generalnie całe City), to muszę przyznać, że ten kuter wygląda faktycznie całkiem zgrabnie, udał się projektantom, i gdyby występował solo w mniejszym zestawie to może zastanowiłbym się nad zakupem. Ale tutaj ten hydroplan, niestety typowo dla samolotów w City zjunioryzowany, zupełnie mnie od zestawu odstrasza, choć jako zabawka i model pewnie jest niezły (jak na zestawową konstrukcję to całkiem dobrze odzwierciedla hydroplan ze zdjęcia).

No i niepotrzebnie Andziu denerwowałaś się perfekcjonizmem innych recenzentów, dałaś radę z fotkami, o opis się nie obawiałaś, w sumie recenzja jest bardzo przyjemna w odbiorze. :)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#10 Post autor: GrublukTheGrim »

Podobnie jak Innosowi, mnie również podoba się łódź, natomiast hydroplan już niekoniecznie. Tym bardziej, że mam już jeden bardziej żółty z serii Dino.
Fajnie, że przedstawiłaś nam ten zestaw.

Greg
VIP
Posty: 199
Rejestracja: 2010-01-21, 13:19
Lokalizacja: Poznań

#11 Post autor: Greg »

Kuter jest świetny, a pochwała należy się za sam pomysł na zestaw z cywilną jednostką, gdyż jesteśmy przyzwyczajeni do policyjnych, strażackich, ratowniczych i no czasem sportowych łodzi i steteczków.

Po hydroplanie również spodziewałbym się czegoś więcej. Bez problemu za kabiną pilota mogłaby by się znaleźć np. leżanka dla poszkodowanego rozbitka.

Bardzo fachowa recenzja!

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#12 Post autor: lugomina »

lordofdragonss pisze:Zgodze się co do luzików. No kurcze o ile ta kraciasta koszula jakoś pasuje to tors mechanika ma już z 8 lat jak nic. Pora na zmiany!
Niby racja, ale w końcu trudno, żeby rybole-robole mieli najnowszy ciuch do pracy przy rybskach :)
Za to zachwyciły mnie szare, unikatowe włoski rybaka z brodą! Chcę to!
(Na ciuchy żałują ale do fryzjera to se chodza... pewnie jacys norwescy, dziani rybacy).

Kutr i hydroplan mają dla mnie urok - mam dziwną słabość do samolotów i łódek z Lego, nawet jeśli są mało szałowe czy niezgrabne. Przyjemnie mi takie budować i przyjemnie bawić się tym potem.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

ODPOWIEDZ