Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] DAF XF105 z naczepą Feber
Autor Wiadomość
Jakeof 
Adam Głowacki

Wpisy: 123
Wysłany: 2013-06-26, 11:19   [MOC] DAF XF105 z naczepą Feber

Witam wszystkich!

Sporo czasu minęło od mojej ostatniej prezentacji, dziś pragnę przerwać ten marazm i zaprezentować Wam ciężarówkę Daf XF105 Super Space Cab. Daf to jedna z najpopularniejszych ciężarówek na europejskich drogach, a sądząc po ilości jeżdżących po drogach samochodów tej marki, kto wie czy i nie najpopularniejsza. Model Super Space Cab, który wam prezentuję, jak sama nazwa wskazuje, ma po prostu trochę większą i przestronniejszą kabinę. Wybrałem kolor żółty, bo miałem już sporo klocków w tym kolorze jako pozostałości po ładowarkach Komatsu.

Model budowałem długo, bo i poprawiałem go niezliczoną ilość razy. Przekopałem kawał internetu szukając rozmaitych zdjęć, pod rozmaitymi kątami;) Nie chcę się przechwalać, ale udało mi się go zbudować bez żadnych naklejek imitujących jakieś części karoserii (tak jak to było w Volvo), z czego jestem niezmiernie zadowolony.

W kabinie znajduje się kierownica, deska rozdzielcza, 2 siedzenia i łóżko, a więc wszystko co powinno być, a zarazem nic specjalnego. Ludzików nie da się posadzić na siedzeniach, z racji takiej a nie innej konstrukcji szyby. Do ciągnika dobudowałem naczepę wywrotkę marki Feber, jako dodatek. Naczepa ma oczywiście podnoszoną skrzynię, i ruchomą tylną klapę.

Zdjęcie oryginału, na którym się wzorowałem:

To tyle, zapraszam do oglądania zdjęć i komentowania.

Brickshelf

Flickr
Ostatnio zmieniony przez Jakeof 2013-06-26, 11:20, w całości zmieniany 1 raz  

3dom 
Adminus Emeritus

Wpisy: 5646
Wysłany: 2013-06-26, 11:41   

Udany model. Po ciagniku od razu widac jaka to marka. Calosc bardzo dopracowana i estetyczna. Fajnie wyglada boczna sciana naczepy zbudowana z wysokich brickow.

Kruk 

Wpisy: 471
Wysłany: 2013-06-26, 11:59   

No jak dla mnie bomba. Ciągnik bardzo dobrze odwzorowany, od razu widać co to za marka , aa z naczepą wygląda normalnie jak prawdziwy ;) Naprawdę świetny model, chętnie bym go postawił na półkę .

bacon 
Adminus Emeritus
Master of Disaster

Wpisy: 1510
Wysłany: 2013-06-26, 12:03   

Bardzo fajny model. Na początku myślałem, że jest sam ciągnik i już wtedy mi się podobał. Za to w całości z naczepą robi jeszcze większe wrażenie.
AG 1993 to twoje inicjały i rocznik, jak w zestawach LEGO? :)

bonczyk85 
58kyzcnob

Wpisy: 289
Wysłany: 2013-06-26, 12:16   

Bardzo charakterystyczna kabina ciągnika i zarazem świetne jej odwzorowanie w modelu z klocków. Od razu widać, co to jest. A z naczepą jeszcze lepiej się prezentuje. Brawo!

Jetboy
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-26, 12:22   

Widzę że rośnie nam drugi Karwik :)
Jak patrzę na te wasze samochody to widze między mną a wami taka przepaść że zastanawiam się czy warto się dalej zajmowac klockami.

legosamigos 
VIP

Wpisy: 3417
Wysłany: 2013-06-26, 14:14   

Jetboy napisał/a:
Widzę że rośnie nam drugi Karwik :)
Jak patrzę na te wasze samochody to widze między mną a wami taka przepaść że zastanawiam się czy warto się dalej zajmowac klockami.

Tu się z Tobą zgodzę, że patrząc na detale i odwzorowanie ciężarówki, model jak u Karwika :) Patrząc na modele Karwika i Jakoefa, zastanawiam się czy nie przerzucić się na klocki systemowe, choć wolę nieparzystą liczbę oczek do budowania :)

M_longer 
VIP

Wpisy: 5320
Wysłany: 2013-06-26, 15:37   

Wszystko fajnie, ale... wywrotka? Znowu?
Jakaś niskopodwoziowa, nie wiem, inloadery są fajne. Albo dłużyca?

Przerąbane budować bez naklejek, nie? Bo klocki są kanciaste :D
Próbowałeś czegoś innego zamiast tych pralek nad światłami? Ja wiem że tam jest wcięcie, ale teraz masz tam dziury niewiele mniejsze od przednich lamp, a w oryginale to wcięcie jest mniejsze.

Jakeof 
Adam Głowacki

Wysłany: 2013-06-26, 16:13   

Dzięki panowie za miłe słowa.

bacon napisał/a:
AG 1993 to twoje inicjały i rocznik, jak w zestawach LEGO? :)

Tak, taka mała personalizacja modelu.

M_longer napisał/a:
Wszystko fajnie, ale... wywrotka? Znowu?

Na warsztacie jest już naczepa inna niż wywrotka ;)

M_longer napisał/a:
Próbowałeś czegoś innego zamiast tych pralek nad światłami? Ja wiem że tam jest wcięcie, ale teraz masz tam dziury niewiele mniejsze od przednich lamp, a w oryginale to wcięcie jest mniejsze.

Tak, kombinowałem, ale żaden z pomysłów nie wyglądał dobrze, uwierz na słowo;) Ostatecznie stanąłem przed wyborem zastosowania tam zwykłych gładkich bricków 1x1 albo właśnie tych pralek, wybrałem drugą opcję. Moim zdaniem nie wyglądają aż tak źle.

David 

Wpisy: 58
  Wysłany: 2013-06-27, 17:14   

model dosłownie wspaniały !!! :-) to jest właśnie kwintesencja modelarstwa LEGO :-) gratulacje i czekam na następne :-)
Ostatnio zmieniony przez David 2013-06-27, 17:14, w całości zmieniany 1 raz  

Chirurg
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-27, 22:19   

Dawno nie widziałem czegoś w takiej skali tak świetnie odwzorowanego. Wielkie brawa! Super, że dodałeś naczepę. Tylko żeby się ludka dało wsadzić ;)

V1 
VIP

Wpisy: 2532
Wysłany: 2013-06-27, 22:57   

Bardzo, bardzo ładny i dopracowany ciągnik.
Nie chciałeś przełamać zółtego jakimiś akcentami, np. paskiem w innym kolorze?Albo zderzakiem, albo nadbudówką?

Naczepa też super. Właściwie to nie wiem czy nie jeszcze fajniejsza od samochodu.
Dziwnie wygląda połączenie komfortowego ciągnika z sypialnią holującego naczepę ze żwirem, ale nie wątpię, że tak bywa :)

Jakeof 
Adam Głowacki

Wysłany: 2013-06-27, 23:14   

Dziękuję;)

V1 napisał/a:
Nie chciałeś przełamać zółtego jakimiś akcentami, np. paskiem w innym kolorze?Albo zderzakiem, albo nadbudówką?

Chodziło mi to po głowie, ale nie chciałem używać naklejek, a z klocków trudno byłoby stworzyć jakiś sensowny wzorek. Zdecydowałem, że będzie cały żółty.

V1 napisał/a:
Dziwnie wygląda połączenie komfortowego ciągnika z sypialnią holującego naczepę ze żwirem, ale nie wątpię, że tak bywa :)

http://www.truck-spotters.eu/index.php?topic=411.0

;)

Mrosik 
VIP

Wpisy: 276
Wysłany: 2013-07-01, 21:57   

Model mi się podoba. Wbrew pozorom DAF 105 nie jest łatwy do zrobienia w tej skali.
Nie bardzo przekonują światła i wloty powyżej. Obniżyłbym też okienko za drzwiami o jedna płytkę. Za to bardzo podoba mi się dach.

Muszę powiedzieć, że Twój model zainspirował i zmotywował mnie do zrobienia małego odświeżenia mojego DAFa. Poniżej przykładowe fotki:

Zdjęcia robione na szybko telefonem.

tbzz 

Wpisy: 359
Wysłany: 2013-07-02, 21:24   

No klasa! Jak pisał 3dom, widać że to DAF. Opis zbędny. Mi do gustu przypadły boczne szybki, a raczej ich wytłoczki.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu