[MOC] Intruz w fabryce

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

[MOC] Intruz w fabryce

#1 Post autor: crises »

Zaczęło się to wszystko dobre dwa lata temu od zbudowania mackowatego stwora. Początkowo miał mieć długi ogon i być niezobowiązującym czarnym kosmicznym potwora. Jednak w połowie budowania straciłem ochotę na budowanie go i robal poszedł na półkę.

Potem Jerac zaczął budować swoje czerwone Warhamerowe czołgi. Zachciało mi się własnych, ale żeby nie robić tego samego (i tak bym nie potrafił jak Mackoręki), więc poszedłem w kierunku "inspiracji". Tak powstał pierwszy pojazd - transporter opancerzony.

Jak już miałem robala i pierwszy pojazd, to aż prosiło się, żeby zbudować im jakieś podłoże. I tak krok po kroku, klocek po klocku powstała fabryka. Zależało mi na tym, żeby była zburzona, porozbijana tu i ówdzie. W końcu taki robal trochę zamieszania jest w stanie narobić. Na koniec dobudowałem dwie machiny kroczące, żeby siły obronne nie były zbyt nikłe.

Obrazek
Intruder in the factory by crises_crs, on Flickr

Obrazek
Intruder in the factory by crises_crs, on Flickr

Obrazek
Intruder in the factory by crises_crs, on Flickr

Obrazek
Intruder in the factory by crises_crs, on Flickr

Obrazek
Intruder in the factory by crises_crs, on Flickr

Obrazek
Intruder in the factory by crises_crs, on Flickr

Długo się zbierałem, żeby całość wykończyć. Dobudować podłoże, wykafelkować, a potem obrobić zdjęcia. Epilog całej historii jest taki, że chowając budowlę do worka celem umieszczenia na szafie wszystko się rozwaliło. Zostały tylko pojazdy i robal. Może zrobię im coś mniejszego, bo ta diorama jest zdecydowania za duża jak na moje możliwości magazynowania.

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#2 Post autor: bonczyk85 »

No piękna praca. Świetny klimat - porozwalana sceneria, paskudny mackowaty stwór i te cudowne czerwone wieżyczki z czołgiem. Fajny jest też patent na pokazanie wystrzelonych rakiet w ruchu.
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Nerevar
Posty: 82
Rejestracja: 2009-02-21, 17:08
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

#3 Post autor: Nerevar »

Świetna praca, szczególnie podoba mi się patent na wylewające się beczki i lecącą rakietę.

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#4 Post autor: Toltomeja »

Bardzo ładnie rozplanowane, od razu widać o co chodzi. No i jest wiele charakterystycznych dla fabryk rurek, guzików i pokręteł.
Przyłączam się do pochwał przeciekających beczek.
Brakuje mi tylko wiekszych zniszczeń poczynionych przez potwora. Zanim te czerwone strzeladła dojechały z centrali, zwierzątko mogło mieć chwilę dla siebie.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#5 Post autor: legosamigos »

To prawie 2 lata czekałeś, żeby zrobić taką fajną scenkę z potworem? Nieźle, nieźle. Mam nadzieję, że pokażesz kiedyś na żywo tą swoją pracę przy jakimś spotkaniu integracyjnym
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Migalart
Posty: 180
Rejestracja: 2012-09-25, 07:21
Lokalizacja: Mysłowice
brickshelf: Migalart

 

#6 Post autor: Migalart »

Bardzo sympatyczna praca :D
Brakuje ostatnio dobrych prac w kategorii "space"

Przylaczam sie do pochwał za detale takie jak wyciek z beczek

Pojazdy super wykonane - choć jakby trochę za małe w stosunku do minifigures

Powoli zaczynam tworzyć coś w klimacie space i Twoja fabryczka na 100% będzie dla mnie źródłem dodatkowych inspiracji.

Ta wielka kula + nie wiem co to za element i z czego pochodzi

Ile czasu zajęło ci wymodelowanie fabryki ?
Ostatnio zmieniony 2013-07-15, 07:45 przez Migalart, łącznie zmieniany 1 raz.

goldsun

#7 Post autor: goldsun »

Mnie się najbardziej podobają schodki modelowane z grilli na przemian z modyfikowanymi plate'ami :-)
Ale cała praca wygląda bardzo fajnie, chociaż mam jedno zastrzeżenie (realistyczne): wygląda jakby w stworka poszło już lekko licząc kilkanaście rakietek (puste wyrzutnie), a na stworku ani nigdzie w jego pobliżu nie widać efektu tych rakietek :-)
Coś ci celowniczy mają chyba strasznie skopane celowniki, że wszystko idzie im "w powietrze" ? :-)
Jakby spróbować zasymulować:
- jedną mackę trzymającą taką rakietkę - jakby ją przechwycił
- ewentualnie stworek mógłbym taką rakietkę pożerać dodatkowo, to byłoby "realistycznie" wytłumaczalny "brak zniszczeń" :-)
Ostatnio zmieniony 2013-07-15, 07:52 przez goldsun, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#8 Post autor: Szerszen »

Goldsun, on po prostu jest taki mocny... i absorbuje rakietki... - to w końcu stwór chaosu ;-)
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#9 Post autor: 3dom »

Migalart pisze: Ta wielka kula + nie wiem co to za element i z czego pochodzi
Kula - [ klik ]
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Jetboy

#10 Post autor: Jetboy »

3dom pisze:
Migalart pisze: Ta wielka kula + nie wiem co to za element i z czego pochodzi
Kula - [ klik ]
I teraz GBC na takich kulach...

Awatar użytkownika
Migalart
Posty: 180
Rejestracja: 2012-09-25, 07:21
Lokalizacja: Mysłowice
brickshelf: Migalart

 

#11 Post autor: Migalart »

goldsun pisze: mam jedno zastrzeżenie (realistyczne): wygląda jakby w stworka poszło już lekko licząc kilkanaście rakietek (puste wyrzutnie),
Jak dla mnie piny z dziurką nie oznacząją pustych wyrzutni

crises

#12 Post autor: crises »

bonczyk85 pisze:Fajny jest też patent na pokazanie wystrzelonych rakiet w ruchu.
Nerevar pisze:szczególnie podoba mi się patent na wylewające się beczki i lecącą rakietę.
Budując często się zastanawiam, czy warto stosować "stare patenty". Jak widzę, jednak to w niczym nie przeszkadza.
Toltomeja pisze:Brakuje mi tylko wiekszych zniszczeń poczynionych przez potwora. Zanim te czerwone strzeladła dojechały z centrali, zwierzątko mogło mieć chwilę dla siebie.
goldsun pisze:Ale cała praca wygląda bardzo fajnie, chociaż mam jedno zastrzeżenie (realistyczne): wygląda jakby w stworka poszło już lekko licząc kilkanaście rakietek (puste wyrzutnie), a na stworku ani nigdzie w jego pobliżu nie widać efektu tych rakietek :-)
Szerszen pisze:Goldsun, on po prostu jest taki mocny... i absorbuje rakietki... - to w końcu stwór chaosu ;-)
Tak to właśnie jest jak się nie planuje całej pracy od początku do końca, tylko idzie na żywioł. O takich detalach nie pomyślałem.
legosamigos pisze:Mam nadzieję, że pokażesz kiedyś na żywo tą swoją pracę przy jakimś spotkaniu integracyjnym
Tak jak pisałem w epilogu w pierwszym poście - całość już mi się rozsypała i jestem w trakcie segregacji do pudełek. Na integrację mogę przynieść jedynie pojazdy - one zostały.
Migalart pisze:Pojazdy super wykonane - choć jakby trochę za małe w stosunku do minifigures
Na żywo to lepiej wygląda. Pojazdy samobieżne są akurat, a transporter opancerzony może trochę za mały. Ludzikowi musiałem nogi zdjąć, żeby się dobrze wpasował.
Migalart pisze:Ile czasu zajęło ci wymodelowanie fabryki ?
Ciężko powiedzieć, bo to się wszystko strasznie wlokło. Dobrych kilka miesięcy po trochu ją robiłem.
Migalart pisze:Jak dla mnie piny z dziurką nie oznacząją pustych wyrzutni
Na początku sobie pomyślałem, że rakiety chowają się w środku i piny to tylko otwory wylotowe. Nie wiem ile w tym sensu, ale z tą myślą budowałem wyrzutnie.

Fajnie, że piszecie. Po dwóch latach budowania chętnie czyta się opinie na temat MOCa. Najlepiej pochlebne ;-)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#13 Post autor: V1 »

Biedaczek się zaklinował w kominie, w dodatku oczkami do dołu....
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#14 Post autor: Methos »

Bardzo fajna praca - chyba jedna z niewielu scenkowych w tym dziale.
Ogólnie i na pierwszy rzut oka się podoba, jednak ... jest zbyt ładnie ułożona. Mam na myśli to jak są rozmieszczone pojazdy. Lepszy efekt byłby gdyby ten kroczący posyłał rakietę gdzieś tam z tył,u stojąc część na posadce, cześć na rumowisku.
ALe to tylko moje takie tam ... ;)

ODPOWIEDZ