[MOC] Wariacja pierwsza: Krupp Protze II mit 3.7 cm FlaK

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
allesandrus
Posty: 70
Rejestracja: 2012-05-21, 18:35
Lokalizacja: Wlkp.
brickshelf: allesandrus

 

[MOC] Wariacja pierwsza: Krupp Protze II mit 3.7 cm FlaK

#1 Post autor: allesandrus »

Wspominałem już, że zdarza mi się czasem zbudować jakiś pojazd wojskowy?
W każdym razie właśnie się zdarzyło.

Druga rzecz to opublikować - to sytuacja mniej częsta, a w zasadzie nawet nieczęsta.
Ale niedawno dostałem największą znaną mi płytkę budowlaną i tak jakoś na niej poukładałem kilka klocków, że pojawiło się natchnienie do zdjęć. Więc jest:

Obrazek

Obrazek Obrazek

Scenka z użyciem najnowszych pojazdów, w tym znanej już "pierwszej" ciężarówki w liczbie dwóch egzemplarzy (czyli bez zmian - chociaż ostatnio nie wspominałem, że od początku powstawały równolegle). Tutaj obiecane wówczas zdjęcia z załogą:

Obrazek Obrazek

Do ciężarówek dochodzi budowany mniej-więcej w podobnym czasie taki sobie samochodzik, no i wreszcie powód całego tematu, czyli opancerzona ciężarówka z działkiem przeciwlotniczym.

Obrazek Obrazek

O ile pamiętam Wehrmacht bardzo gustował w przerabianiu wszelkich pojazdów na działa samobieżne, więc pewnie stąd pomysł na taką konstrukcję - bo zaczęło się od działka:

Obrazek Obrazek

Nie wiem, czy coś ono przypomina, ale z niego jestem najbardziej zadowolony. W domyśle (i temacie) ma 37 mm, ale wszelkie podobieństwo należy uznać za raczej przypadkowe.

Teraz muszę się w końcu zebrać i sfotografować miasto, bo już zdecydowanie dosyć tego sprzętu wojskowego o obcojęzycznych w dodatku nazwach.

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

Re: Wariacja pierwsza: Krupp Protze II mit 3.7 cm FlaK

#2 Post autor: BHs »

allesandrus pisze: O ile pamiętam Wehrmacht bardzo gustował w przerabianiu wszelkich pojazdów na działa samobieżne, więc pewnie stąd pomysł na taką konstrukcję - bo zaczęło się od działka:
Nie tyle gustował, co nie miał wyjścia - Tygrysy, Pantery i inne cuda techniki były zbyt czaso- i materiałochłonne, Alianci zaczynali napierać a różnego sprzętu ze zdobycznego arsenału (Czechy) i demobilu (Francja) było pod dostatkiem. Do tego "ersatze" typu mały niszczyciel czołgów Hetzer (konstrukcja wcale udana, ale za późno, za mało).
Świetne jeże. Niezły klimat pojazdów, zwłaszcza że masz dwa analogiczne (ciężarówki). Ale czy oficer niemiecki brałby szeregowca do swego kubelwagena, w dodatku na tylne siedzenie?
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#3 Post autor: PatrykZ »

Sprzęty prezentują się całkiem ciekawie. Aż prosi się o jeszcze bardziej rozbudowaną scenkę. Pojazdy wyglądają jak nowe koncepty zestawów LEGO. Dopracowałbym tylko ten beżowy wrak, można byłoby wygładzić pakę a ścianki jej wykonać z paneli.
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

ODPOWIEDZ