40078 Hot-Dog Stand

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

40078 Hot-Dog Stand

#1 Post autor: BHs »

40078: Hot-Dog Stand
Obrazek

Seria: Creator / City
Dostępność: lipiec 2013
Liczba figurek: 2
Liczba elementów: 39
Cena nowego zestawu: oficjalnie $4.99, £0.01, 0,01€, 0,01zł, w praktyce tylko jako gratis*. Cena rynkowa: Bricklink 20-50zł, Allegro 30-50zł.

BrickLink, Brickset

Tytułem wstępu
Sezon wyprzedaży w pełni, zatem udało mi się namówić żonę na wizytę w Berlinie. Cel szczytny – powiększyć kolekcję ubrań wszelakich. A tak tylko przy okazji zawitać do pewnego sklepu przy Tauentzienstrasse 20 :)
Na miejscu okazało się, że przy odpowiednim zakupie* otrzymałem miły upominek – polybag ze scenką uliczną. Zbieżność z miastem, gdzie „wurst kiosk” znajduje się na co drugim rogu ulicy, przypadkowa.

Polybag
W porównaniu z woreczkami dodawanymi do gazetek, ten jest odrobinę większy.
Z przodu przedstawia złożony zestaw oraz standardowe informacje – wiek grupy docelowej, numer, ilość elementów w zestawie. Z tyłu także bez niespodzianek. Trochę zdziwiło mnie zaszeregowanie zestawu do serii Creator a nie City – bliższa tematyka – ale niech będzie.
ObrazekObrazek

Instrukcja
Instrukcja jest w formie złożonej karteczki, zawiera łącznie 14 prostych do wykonania kroków. Pozostała wolna przestrzeń została przeznaczona na autoreklamę – zestawy 10224 Town Hall i 10232 Palace Cinema. Zabrakło za to spisu elementów.
Obrazek

Zawartość
Całość klocków oczywiście da się zmieścić w jednej ręce.
Obrazek
Zwraca uwagę zwłaszcza rower, wykonany w ciekawym pastelowym kolorze. Elementów jest równo 39, zatem tym razem zero „gratisów” lub „zapasu”.
Obrazek
W zestawie znalazły się dwie minifigurki – sprzedawcy i klientki. Sprzedawca posiada dwustronnie zadrukowaną główkę (co prawda bródka wystaje z tyłu włosów, ale przynajmniej kolory są zbieżne), natomiast klientka ma dwustronny tors, uzupełniony o świetną fryzurę z warkoczem.
Obrazek

Budowa modelu
Złożenie zestawu oczywiście nie nastręcza specjalnych problemów. Jedyna uwaga w tej materii tyczy się montażu kół w rowerze, zwłaszcza na przedniej osi, która jest dość sztywna i delikatna zarazem, i sprawia wrażenie jakby zaraz miała się odłamać.
ObrazekObrazek
Wózek jest stabilny, zawiera w sobie otwieraną lodóweczkę z przodu, podnoszony grill z kiełbaską, parasol i nieodzowny zestaw ketchup plus musztarda. Brakuje tylko lego-bagietki :) Druga kiełbaska czeka gotowa na odbiór przez głodnego klienta.

Podsumowanie
Zestaw jako gratis* jest miłym dodatkiem do zakupów. Co prawda temat City nie jest moim ulubionym motywem w Lego i jeśli byłby dostępny w wersji retail, to raczej nie znalazłbym się w gronie jego odbiorców, ale dwie kiełbaski i dwie dodatkowe minifigurki do kolekcji są warte grzechu. Fajnym dodatkiem byłby także wygłodniały wilczur, co nieźle współgrałoby z drugą, przestraszoną miną sprzedawcy.
Musztardy?
Obrazek

* gratis = trzeba wydać min. 55 EUR (lub 75 USD link) i być posiadaczem karty VIP, zdążyć do 31 lipca lub do skończenia się zapasów zestawików.
Ostatnio zmieniony 2013-07-31, 12:51 przez BHs, łącznie zmieniany 3 razy.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#2 Post autor: bacon »

Nie trzeba jechać do Berlina, zestaw można również dostać jako gratis do zakupów za ponad 200zł w S@H.

Greg
VIP
Posty: 199
Rejestracja: 2010-01-21, 13:19
Lokalizacja: Poznań

#3 Post autor: Greg »

Polybag bardzo sympatyczny, ładne minifigi i nieśmiertelny rower, tym razem błękit.

Tak swoją drogą zastanawiam się jak długo jeszcze ten rowerowy model będzie istniał? Myślę że czas na zmiany, może w stronę BMX albo górala?
Ostatnio zmieniony 2013-07-17, 22:51 przez Greg, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#4 Post autor: Innos »

Bardzo przyjemna recenzja, w sumie dzięki Tobie przypomniałem sobie, że miałem do S@H zajrzeć i sprawdzić, czy warto jakieś zakupy poczynić i przy okazji zdobyć ten zestawik, który jako gratis jest całkiem sympatyczny, choć zgodzę się, że jeśli chodzi o zakup, to musiałby mieć bardzo atrakcyjną cenę, żeby mnie skusił.

Ale uważaj BHs, będę strzelał. Do ideału recenzji brakuje paru elementów, popraw je i nie będzie czego się czepiać:
- Linki! Bricklink, Brickset, ewentualnie dodatkowo S@H (przy czym ten ostatni działa tylko dla zalogowanych VIPów). Mógłbym sam Ci wstawić te linki do recenzji, ale nie ma tak dobrze.:P I tak masz łatwiej, wystarczy, że skopiujesz je z mojego posta.;)
- Informacje o dostępności: co prawda sam zdobyłeś zestaw drogą w Polsce dość nietypową, bo w stacjonarnym sklepie firmowym, ale powinieneś jednak dodać informacje o sposobie zdobycia, która jest w Polsce dużo bardziej dostępny, czyli wspomniany przez Bacona zakup za 200zł w S@H.
- Przy okazji z linka do S@H można się dowiedzieć, że zestaw, choć jest dostępny tylko jako gratis, ma oficjalną cenę, dla Polski to całe 0,01zł. ;) To oczywiście bardziej ciekawostka, ale gdzie, jak nie w recenzji, jest na takie ciekawostki miejsce? :) I dla formalności mógłbyś podać też cenę rynkową, która na BL aktualnie utrzymuje się na poziomie 30-40zł, a na Allegro - 40-50zł. Oczywiście w czasie trwania promocji na S@H to się raczej nie opłaca, ale po jej zakończeniu może się okazać, że spóźnialscy chętnie te 30zł za zestaw z dwoma minifigami i rowerem wyłożą.

I tak płynnie wracając do zawartości zestawu - ten rowerek (w kolorze Medium Azure) to faktycznie spora wartość dodana, średnia cena BL 18zł, dostępny jeszcze w 4 zestawach, z czego 3 raczej drogie. Minifigurki też są dużym plusem polybaga, do figurek City generalnie mnie nie jakoś bardzo ciągnie, ale te tutaj są na tyle udane, że zdecydowanie zachęcają mnie do zdobycia gratisu (no i zasadniczo obie są unikatowe dla tego zestawu)
Greg pisze: Tak swoją drogą zastanawiam się jak długo jeszcze ten rowerowy model będzie istniał? Myślę że czas na zmiany, może w stronę BMX albo górala?
Myślę, że to się nie wyklucza, jeśli będzie potrzeba, to pewnie jakiś BMX powstanie, a jednocześnie stary rowerek nadal może funkcjonować. Pytanie, czy potrzeba będzie, mieliśmy przecież serie sportowe (fakt, dawno) i wtedy się na to nie zdecydowano. Może w Collectable Minifigures? Mieszczą się deski surfingowe, snowboardowe, deskorolki, to może i zgrabny BMX by się zmieścił. ;)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#5 Post autor: bacon »

Innos pisze:Ale uważaj BHs, będę strzelał. Do ideału recenzji brakuje paru elementów, popraw je i nie będzie czego się czepiać:
- Linki! Bricklink, Brickset, ewentualnie dodatkowo S@H (przy czym ten ostatni działa tylko dla zalogowanych VIPów). Mógłbym sam Ci wstawić te linki do recenzji, ale nie ma tak dobrze.:P I tak masz łatwiej, wystarczy, że skopiujesz je z mojego posta.;)
- Informacje o dostępności: co prawda sam zdobyłeś zestaw drogą w Polsce dość nietypową, bo w stacjonarnym sklepie firmowym, ale powinieneś jednak dodać informacje o sposobie zdobycia, która jest w Polsce dużo bardziej dostępny, czyli wspomniany przez Bacona zakup za 200zł w S@H.
- Przy okazji z linka do S@H można się dowiedzieć, że zestaw, choć jest dostępny tylko jako gratis, ma oficjalną cenę, dla Polski to całe 0,01zł. ;) To oczywiście bardziej ciekawostka, ale gdzie, jak nie w recenzji, jest na takie ciekawostki miejsce? :) I dla formalności mógłbyś podać też cenę rynkową, która na BL aktualnie utrzymuje się na poziomie 30-40zł, a na Allegro - 40-50zł. Oczywiście w czasie trwania promocji na S@H to się raczej nie opłaca, ale po jej zakończeniu może się okazać, że spóźnialscy chętnie te 30zł za zestaw z dwoma minifigami i rowerem wyłożą.
Można się czepić jeszcze i dorzucić w nagłówku/pierwszej sekcji oficjalne zdjęcie zestawu, aby już zupełnie dopełnić formalności :)

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#6 Post autor: Innos »

Też prawda. :)
Swoją drogą faktycznie dziwne jest oficjalne przypisanie zestawu do Creatora, już lepiej pasowałoby, gdyby oznaczono go jako Exclusive tak, jak inne tego typu sezonowe czy promocyjne sety.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#7 Post autor: tbzz »

Ciekawy zestaw. A że foliówka to tym bardziej. Jako zbieracz polybagów bardzo chętnie bym go przytulił..
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#8 Post autor: BHs »

Hej,

Dzięki za uwagi, jako że to moja pierwsza recenzja będą jak najbardziej wzięte pod uwagę na przyszłość :)
Innos Na moim rachunku ze sklepu było - obciążenie 0,01 EUR, linijkę niżej to samo tyle że z "-". Innymi słowy formalnie 100% gratis, a nie za przysłowiowy grosz.

Nowe motocykle już są, rzeczywiście pora na ruch w bardziej ekologicznym środku transportu. Swoją drogą, trochę szkoda, że na przód roweru nie dali lampy, byłby bardziej kompletny.

tbzz masz szansę, dziś się pojawił jeden zestaw na Allegro.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

ODPOWIEDZ