[MOC] Karczma

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sirius
VIP
Posty: 368
Rejestracja: 2012-09-09, 11:11
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Karczma

#1 Post autor: Sirius »

Teoretycznie, po starcie w konkursie Pierwsza Krew prezentację pierwszego MOCa mam już za sobą. Jednak powstały na potrzeby konkursu dyliżans nie był chronologicznie pierwszą konstrukcją jaką zbudowałem po wyjściu z Dark Age'u. Mniej więcej pół roku temu powstała prezentowana dziś karczma. Trochę potrwało zanim zebrałem się i zrobiłem zdjęcia, a potem jeszcze wrzuciłem je gdzie trzeba, jednak ostatecznie chociaż trwało to długo, w końcu się udało.

Skąd pomysł na karczę? Po pierwsze castle to moje ulubione klimaty. Po drugie w momencie gdy szukałem inspiracji na pierwszego MOCa, gdzieś wyczytałem, że ktoś chętnie w serii LotR zobaczyłby gospodę "Pod Rozbrykanym Kucem". Ostatecznie podczas budowania doszedłem do wniosku, że nie uda mi się nawet nawiązać do filmowego pierwowzoru, więc powstała zwyczajna średniowieczna budowla, bez odwołań do żadnych oryginalnych czy wymyślonych konstrukcji.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Galeria

P.S.
Dzięki dla 3doma i Jetboy'a dzięki, którym mogłem zdobyć potrzebne klocki!

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#2 Post autor: PatrykZ »

Praca całkiem fajna. Zmieniłbym okno w dachowej lukarnie na bardziej staroświeckie, lub na goły otwór z samą okiennicą. Usunąłbym ukośne, masywne parapety pod dolnymi oknami i mamy całkiem realistyczny, zabytkowy budyneczek :-)
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

#3 Post autor: Deckard Cain »

Całościowo budynek bardzo urokliwy. Podoba mi się pomysł grania w karty jak i to że pan z czerwonym kubkiem chyba ma już dosyć. Widzę że danie główne na dziś to zupa rybna. Dołączam się do uwag mojego przedmówcy, zmieniłbym także szyld przy drzwiach dla mnie nieco za masywny.
Ostatni z Horadrimów

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#4 Post autor: Kirysowaty »

Praca poprawna i sympatyczna, choć właściwie nie wyróżnia się niczym szczególnym. Szyld (?) strasznie masywny. Wnętrze przyjemne, rozbraja szef kuchni serwujący gościom ryby. :)
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#5 Post autor: Ciamek »

A mi się spodobało użycie kielicha do góry nogami.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#6 Post autor: Innos »

Całkiem przyjemny budynek, do tego udane wnętrze oraz ustawienie figurek, dodałbym jeszcze do wartych zauważenia klasycznego kocura czającego się na szczura.;) Szkoda, że nie mogłeś tej konstrukcji dorzucić do castlowej makiety na wystawie w Rzeszowie, całkiem by tam pasowała, no i gdyby miała się tam pojawić to ja swoją karczmę na sterydach przerobiłbym na młyn stojący w cieniu kurzej stopki. ;)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
Sirius
VIP
Posty: 368
Rejestracja: 2012-09-09, 11:11
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Sirius »

Dzięki za komentarze. Właśnie dopiero jak zwróciliście na to uwagę to zdałem sobie sprawę, że to okno u góry niespecjalnie pasuje do epoki. Co do szyldu to też niespecjalnie mi się podoba. Kombinowałem żeby zrobić go jakoś ze zwykłych plate'ów, ale wtedy też nie wyglądało to zbyt dobrze. Może gdym miał niezaklejony taki plate 4 na 4, z tylko jednym rzędem studów jaki był w bodajże starej kopalni złota, to wtedy dałoby się to ciekawiej zrobić.

P.S. A co do kota to właściwie ciężko powiedzieć kto na kogo poluje biorąc pod uwagę, że kot jest jeden a szczury dwa ;)

ODPOWIEDZ