FAQ - Kupujemy w brytyjskim Amazon.co.uk

Składnica wiedzy

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
prosperowiak
Posty: 39
Rejestracja: 2011-02-12, 18:38
Lokalizacja: no przecie nie z Marsa
brickshelf: prosperowiak

 

#31 Post autor: prosperowiak »

Panowie podepne sie pod temat. Mam zamiar robic zakupy w sklepach internetowych w Anglii. Z jakiej najlepiej oferty bankowej skorzystac? Brac karty o ktorych mowa w pierwszym poscie? Wowczas jakie wychodza najkorzystniej, moze ktos z Was badal temat?

A moze zalozyc w ktoryms Banku konto walutowe i wplacac tam funty, wyjdzie taniej?

Jesli jest ktos kto doradzi co poczac. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

#32 Post autor: Hegemon »

Ja od siebie mogę polecić ekartę w mbanku. Korzystam od kilku lat do płacenia w sklepach internetowych i paypalu (ebay, BL). Do wyboru rozliczenie w dolarach lub euro. Ja brałem w dolarach, bo kartę wyrabiałem z myślą o zakupach w USA.

http://www.mbank.pl/karty/przedplacone/ekarta/#tabs=0
"Wiwat Krwawy Hegemon"

Moja kolekcja LEGO

Jetboy

#33 Post autor: Jetboy »

Ja korzystam z AliorSync. Zwracaja 5% za zakupy internetowe, to pokrywa z nawiązką koszt przewalutowania. Całe 5% dostaje się za zakupy online w Polsce - jak się dużo kupuje online albo na allegro to się zdecydowanie opłaca. Są warunki jakie trzeba spełnić żeby cashback działał, ale to musicie sobie sprawdzić czy je spełniacie.

Jac

#34 Post autor: Jac »

prosperowiak pisze:Panowie podepne sie pod temat. Mam zamiar robic zakupy w sklepach internetowych w Anglii. Z jakiej najlepiej oferty bankowej skorzystac? Brac karty o ktorych mowa w pierwszym poscie? Wowczas jakie wychodza najkorzystniej, moze ktos z Was badal temat?

A moze zalozyc w ktoryms Banku konto walutowe i wplacac tam funty, wyjdzie taniej?

Jesli jest ktos kto doradzi co poczac. Pozdrawiam
Jeśli masz rozliczne w np Euro, to bank przelicza z GBP na EUR a z EUR na PLN, zarabiając dwukrotnie, idealnie było by mieć kartę rozliczaną w funtach. Opłacalność jest kwestią umowną, bo zależy od ilości kupowanych rzeczy w UK. Amazon mi proponował kilka razy ich kartę, zwracają 5% zakupów, ale nigdy się dokładnie nie interesowałem

Ostatnio robiłem zakup w DE dwoma kartami PKO i mBank, i w PKO wyszło jakieś 0,5% taniej... wszystko zależy od kursów walut przyjętych przez bank do rozliczeń w danym dniu (księgowania, nie zakupu)
Ostatnio zmieniony 2013-01-09, 16:58 przez Jac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
poskar
Posty: 113
Rejestracja: 2005-03-01, 09:20
Lokalizacja: z ziemi obiecanej...

#35 Post autor: poskar »

Jetboy pisze:Ja korzystam z AliorSync. Zwracaja 5% za zakupy internetowe, to pokrywa z nawiązką koszt przewalutowania. Całe 5% dostaje się za zakupy online w Polsce - jak się dużo kupuje online albo na allegro to się zdecydowanie opłaca. Są warunki jakie trzeba spełnić żeby cashback działał, ale to musicie sobie sprawdzić czy je spełniacie.
Nie tylko w Polsce. Za zakupy w amazonie i w Lego S@H też odliczył mi się zwrot 5%.
Niestety ostatnio zaostrzyli warunki zwrotu. Albo trzeba mieć kredyt u nich, albo zlecenie przelewu pensji/stypendium do nich, albo 1500 salda na rachunku - to tak w skrócie.
I nie uwzględniają PyPala.
Ostatnio zmieniony 2013-01-13, 23:43 przez poskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)
poskar

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#36 Post autor: 3dom »

maciejer pisze:Q: Jaką kartę trzeba mieć, żeby zapłacić w Amazon.com?
A: Należy posiadać kartę przygotowaną do płatności elektronicznych. W skrócie nadaje się każda karta kredytowa oraz nie każda karta debetowa. W debetowych, jeżeli na rewersie widnieje dodrukowany 3 cyfrowy kod autoryzacji – taka karta zapewne wystarczy. Trzeba tylko pamiętać o dostępności środków.
Czy jest jakaś logika/reguła w akceptowaniu kart przez Amazona (UK)? Mam debetową VISĘ z PKO, płacę nią na Allegro, podaję CVV i jest ok. Amazon ją odrzucił, oczywiście środków na koncie miałem wystarczająco. Mam też kredytówkę MarterCard z Citi, płacąc nią w Polsce oprócz CVV wymaga autoryzacji kodem z smsa. Amazon ją "łyknął" bez problemu. Wina PKO, że nie puszcza transakcji bez CVV?
Ostatnio zmieniony 2013-05-21, 11:00 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#37 Post autor: Innos »

3dom pisze:Wina PKO, że nie puszcza transakcji bez CVV?
Dokładnie tak, to samo mam na debetówce MasterCard w Pekao. Bank nie akceptuje takiej transakcji, raz, bo jest bez autoryzacji, dwa, że to płatność zza granicy. I nic z tym zrobić raczej nie można.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#38 Post autor: 3dom »

Jetboy pisze:
Innos pisze:
3dom pisze:Wina PKO, że nie puszcza transakcji bez CVV?
Dokładnie tak, to samo mam na debetówce MasterCard w Pekao. Bank nie akceptuje takiej transakcji, raz, bo jest bez autoryzacji, dwa, że to płatność zza granicy. I nic z tym zrobić raczej nie można.
Ależ można. Założyć konto w normalnym banku.
Drogi Jetboyu,

Nie wiem co rozumiesz jako "normalny" bank ale np. ja w PKO nie płacę nic za obsługę konta, także mam prawo sądzić, że jest to normalny bank. Jak jest u Innosa - nie wiem. To nie jest temat do dyskusji o tym jakie banki są normalne a jakie nie, czy wszystkie czy tylko te, w których Ty masz konta/karty. Kasuję spam i liczę, że nie będziemy wracać do tego tematu.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
judam
Posty: 508
Rejestracja: 2012-08-09, 12:46
Lokalizacja: Wolsztyn
brickshelf: judam
Kontakt:

 

#39 Post autor: judam »

Ja kupiłem kartę prepaid WBK za 20zł. Jest to mastercard ale do wyboru byla tez Visa. Ogólnie z własnego doświadczenia wiem że Visa umiera więc zdecydowałem się na mastercard. Karta Prepaid jest to karta gdzie masz oddzielne konto na które wpłacacz sobie kase. Moja karta ma PayPass mam do niej normalnie PIN oraz CVV. Płaciłem wczoraj z niej w Amazon UK oraz w Amazon DE. Wszędzie bez problemu. BEZ podwania kodu CVV. Także np zweryfikowałem konto na PAYPALU też bez problemu. Więc mogę śmiało polecić.
Zapraszam do mojego sklepu. JuDam Store www.bricks.love

Jetboy

#40 Post autor: Jetboy »

3dom pisze:Drogi Jetboyu,

Nie wiem co rozumiesz jako "normalny" bank ale np.
Drogi 3domie, przez normalny bank rozumiem taki który oprócz korzystnych warunków oferuje karty, które po prostu działają.

Awatar użytkownika
SzU
Posty: 67
Rejestracja: 2012-08-24, 08:57
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: SzU
Kontakt:

 

#41 Post autor: SzU »

Płaciłem w grudniu na Amazonie brytyjskim kartą debetową Inteligo (wydaną przez PKO) i nie było problemu. Nie pamiętam czy trzeba było podawać CVV. Może chwilowo coś nie działa?

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

amazon - pytanie

#42 Post autor: szww »

Witam,

zamówiłem ostatnio to i owo na amazonie(dot-uk) z przewidywanym czasem wysyłki polowa września. I teraz pytanie, kiedy pieniądze zostaną zdjęte z mojego konta?

Do tej pory wszystko co zamawiałem było wysyłane niemal od razu i tak samo księgowano opłatę, teraz nie ma żadnej blokady, dlatego rozumiem, że pobranie opłaty nastąpi we wrześniu w momencie wysyłki, czy tak?
Ostatnio zmieniony 2013-08-14, 06:27 przez szww, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#43 Post autor: Innos »

Dokładnie tak.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#44 Post autor: szww »

Ok, dzięki!

Temat się zje za kilka dni.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#45 Post autor: 3dom »

szww pisze:Temat się zje za kilka dni.
Lepiej przeniesc tutaj zamiast wygaszac, moze komus się przyda ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ