[MOC] The Bat

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

[MOC] The Bat

#1 Post autor: Sariel »

The Bat

Obrazek

Dane techniczne:
Wymiary: dł. 50s / szer. 24s / wys. 22s
Waga: 0.858 kg
Napęd: 1 x PF Medium
Silniki: 3 x PF Medium, 2 x PF XL

Pochodna [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=20728]mojego Helicarriera[/URL], tym razem z ostatniego filmu z Batmanem, w którym ma takie oto ładne wejście:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=r7pnX9aR0W8[/youtube]

Po tym jak Helicarrier okazał się za ciężki do mechanizmu zawieszania pozwalającego na ruch we wszystkich płaszczyznach i skończył wisząc na poziomej rurce, wziąłem się za coś mniejszego i lżejszego. Koniec końców to też okazało się za ciężkie, i skończyło na rurce, ale przynajmniej dzięki mniejszej wadze mogłem zadbać żeby ruszało się żwawiej.
Model wygląda jak widać, był piekielnie trudny do odtworzenia z racji porąbanych kątów i płaszczyzn, oraz konstrukcji przez którą mniej więcej od połowy budowy musiał cały czas wisieć, bo postawić się go nie dało. Warto tu nadmienić, że filmowy oryginał posiada rozkładane podwozie które jest całkowicie nierealistyczne, podobnie zresztą jak i cała maszyna. Całość mniej więcej w skali minifigowej - the Bat to wbrew pozorom naprawdę duża maszyna:

Obrazek

Technicznie model jest prosty, jedynym wyzwaniem było upchnięcie wszystkiego tak, żeby się nie rozsypało. I tak na wierzchu modelu, pod panelami tworzącymi górny kadłub, zmieściła się bateria 8878, a nieco za nią silnik PF Medium napędzający cały model, a więc dwa rotory pod spodem, zrobione z łopatek ogonowych 9396 ustawionych pod kątem, oraz dwie turbiny z przodu. Resztę miejsca zajmują głównie światła i kabina, w ogonie zmieściło się natomiast miejsce na klocek z ciężarkiem, który bujając się w poprzek modelu sprawia, że tylne stery wysokości gibają się wraz ze zmianą kąta modelu.
Duże podziękowania dla Lolasa, który poratował mnie ultrabłyskawiczną dostawą brakujących części :)

Galeria
Galeria WIP


Kilka (dużych) fotek:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I film:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xHLiAsVit_k[/youtube]

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#2 Post autor: legosamigos »

Widzę, że do "latadła" wykorzystałeś żyłki :) I dobrze, teraz przynajmniej widać, jakby naprawdę latał :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#3 Post autor: Sariel »

Tak, tym razem się posłuchałem.

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#4 Post autor: Tranzystor »

Dziwne rzeczy ostatnio budujesz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#5 Post autor: Sariel »

Czołgi/ciężarówki na okrągło lepsze?

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#6 Post autor: Tranzystor »

Jeśli pytasz co by mnie najbardziej zainteresowało, to jakiś duży dźwig w twoim wydaniu, bo już dawno nie robiłeś.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#7 Post autor: Sariel »

Przymierzam się do takiego 6-osiowego smoka na kołach od Unimoga, ale może mi zejść do przyszłego roku.

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#8 Post autor: piotrek839 »

Dejw pisze:Dziwne rzeczy ostatnio budujesz.
I pewnie dlatego tak trudno jest się do tego odnieść. Ja coś takiego widzę po raz pierwszy.
Wyszło fajnie a na zdjęciach jeszcze lepiej.

Eli

#9 Post autor: Eli »

Zbudowanie czegoś takiego dla samego wyglądu to już niezłe osiągnięcie, ale zrobienie tego żeby się ruszało/świeciło/kręciło/robiło tosty to bajka. Ślinię się do tego filmiku jak małe dziecko. W sumie technic to totalnie nie mój gatunek i zawsze miałem problem żeby wypracować jakąkolwiek opinię na temat prac z tego działu (może dlatego że w dużej mierze chodzi o funkcjonalność a nie wygląd a ja jestem z tych podłych ludzi co lubią jak coś dobrze wygląda). Ale to nie dość, że wygląda to hałasuje i się rusza! Świetna praca.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#10 Post autor: Sariel »

Jeśli kogoś bardzo interesuje, to zmontowałem krótki film pokazujący proces uzyskiwania takich zdjęć jak tutaj przy pomocy GIMPa:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xTOKchiCREM[/youtube]

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#11 Post autor: legosamigos »

Dejw pisze:Jeśli pytasz co by mnie najbardziej zainteresowało, to jakiś duży dźwig w twoim wydaniu, bo już dawno nie robiłeś.
I pewnie najlepiej twojego ulubionego Liebherra?
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#12 Post autor: Sariel »

Oczywiście że to będzie Liebherr :P

Awatar użytkownika
Migalart
Posty: 180
Rejestracja: 2012-09-25, 07:21
Lokalizacja: Mysłowice
brickshelf: Migalart

 

#13 Post autor: Migalart »

Bardzo ładnie odwzorowany model.
Z mojej subiektywnej perspektywy duuuużo ciekawszy niż te monotonne liebherrery.

Od strony konstrukcyjnej nie mam nic do wniesienia.
Mogę się więc poprzyczepaić do ogólników: :D

- Model faktycznie totalnie nierealny
- Mam wrażenie że czarne klocki lego generalnie sa mało fotogeniczne, ale jesteś dobrym fotografem więc to przełamujesz ;)
- Na zdjęciach z białym tłem obraz mocno się zlewa. Dużo lepiej wyglądają zdjęcia na ciemnym tle.

ODPOWIEDZ