71002 Minifigures Series 11

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
szubi81
Posty: 115
Rejestracja: 2011-08-01, 22:49
Lokalizacja: Reda
brickshelf: szubi81
Kontakt:

 

71002 Minifigures Series 11

#1 Post autor: szubi81 »

To już 11 seria minifigurek kolekcjonerskich.
Data premiery to wrześnień 2013 roku, jednak podobnie jak powszednie serie pojawiła się wcześniej w hipermarketach. Ja swoją pierwszą figurke 11 serii kupiłem w Auchan 23 sierpnia.

71002 LEGO Collectable Minifigures Series 11

Obrazek
* zdjęcie pochodzi tej z strony

Seria: LEGO Minifigures
Kolor woreczka: zielony
Rok premiery: Wrzesień 2013
EAN: 5702014973879
Cena rekomendowana w Polsce: 9,99 zł

BrickLink, Brickset, Lego

Numeracja figurek i ich ilość w kartonie z 60 woreczkami:

01 - Barbarian (4)
02 - Scarecrow (2)
03 - Pretzel Girl (2) - Szubi
04 - Evil Mech (4)
05 - Island Warrior (2)
06 - Gingerbread Man (4)
07 - Holiday Elf (4)
08 - Yeti (6)
09 - Mountain Climber (6)
10 - Welder (6)
11 - Scientist (4)
12 - Saxophone Player (2)
13 - Diner Waitress (2)
14 - Grandma (2)
15 - Constable (6)
16 - Lady Robot (4)

Opakowanie

Tym razem otrzymujemy zielony woreczek o standardowych wymiarach 87x116 mm.
Na przedniej części widzimy tak jak w powszednich edycjach kilku (dziewięciu) minifigów z aktualnej serii, numer katalogowy 71002, informację że zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej piątego roku życia 5+, logo z numerem serii, informację że w opakowaniu znajdziemy jedną mini figurkę, oraz że seria składa się z 16 zabawek.

Obrazek

Z tyłu opakowania mam logo producenta, kod kreskowy (EAN), numer katalogowy, informację w 29 językach informująca o zagrożeniu zadławieniem, informację o miejscu produkcji komponentów i ich pakowaniu, link do strony www, oznaczeni serii oraz znaczki informujące o tym że zabawką nie mogą się bawić dzieci poniżej 3 roku życia, opakowanie podlega recyklingowi oraz miejsce w którym należy rozciąć woreczek.

Obrazek


Opakowanie zbiorcze (karton) może zawierać 60 lub 30 woreczków.


Instrukcja

Instrukcja podobnie jak we wcześniejszych seriach jest to kartka 130x200mm.
Z pierwszej strony przedstawione są wszystkie figurki serii, wraz z miejscem na odznaczanie zdobytego już ludzika.
Na odwrocie znajduje się coś jak by uniwersalna dla wszystkich minifigów instrukcja montażu oraz akcesoria i nakrycia główek jakie występują w woreczkach.


Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
szubi81
Posty: 115
Rejestracja: 2011-08-01, 22:49
Lokalizacja: Reda
brickshelf: szubi81
Kontakt:

 

#2 Post autor: szubi81 »

03 - Pretzel Girl

Prezentuję figurkę którą udało mi się trafić (bez macania). Na plus jest to że jest to ludzik który występuje w kartonie zbiorczym tylko w dwóch sztukach, z pewnością podwyższa to jego wartość.

Obrazek


Minifigurka przedstawia postać bawarskiej kobiety, ubranej w tradycyjny noszony w południowych Niemczech i Austrii strój zwany Dirndl, oparty on jest na tradycyjnym chłopskim ubiorze. Składa się z gorsetu, bluzki, spódnicy i fartucha. Dirndl był strojem ludowym noszonym przez służące i pracujące kobiety. Dzisiaj jest on ubierany na specjalne okazje, jest taką oczywiście odbywający się corocznie w drugiej połowie września znany na całym świecie Oktoberfest. Bawarski strój ludowy jest ubierany przez przewodniczki, kelnerki i piosenkarki związane z tym regionem bawarskim.

Ciemnozielony kolor stroju stanowi o tym że jest to zimowa wersja, jasno zielone stroje ubierane są latem. Węzeł na fartuchu stanowi o statusie noszonej przez niego osoby. Zawiązany z tyłu świadczy o tym że nasz ludzik jest wdową, to tyle z ciekawostek dotyczących stroju.

Obrazek

Minifigurka bawarki jest bardzo dobrze wykonana, nie zauważyłem krzywych nadruków, wszystkie elementy dobrze do siebie przylegają.
Włosy koloru blond wykonane są z gumy, nie jest to standardowy materiał z którego wytwarza się nakrycia główek. Z przodu mamy duży przedziałem, tyłu natomiast charakterystyczne dwa warkocze.
Główka koloru żółtego ma ładną śmiejąca się buzię, oczy z długimi rzęsami i jasne brwi. Co ciekawe piegi na policzkach nie są symetryczne.
Tułów stanowi charakterystyczny bawarski strój, gorset, na to nałożony fartuch na dekolcie widać łańcuszek z dużym medalionem. Ręce koloru białego bez nadruku, rączki żółte.
Nogi od tułowia oddzielone są fartuchem, który jak już wyżej wspomniałem z tyłu po środku ma kokardę. Dół nóżek zakończony jest czarnym paskiem, ma on przypominać buty, reszta jest w kolorze białym.
Precel jest dodatkiem który według mnie stanowi o nazwie minifiga, ludzik powinien mieś nazwę taka jaką go określono na eurobricks.com czyli Bavarian Lady.


Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek





Pretzel Gir jest drugim ludzikiem który nawiązuje do kultury południa Niemiec. Pierwszą z nich był zaprezentowany z 2012 roku w ósmej serii Lederhosen Guy.

Obrazek



Pretzel Gir jest ciekawym uzupełnieniem kolejnej serii, jest on starannie wykonany z dbałościa o szczegóły. Ciekawi mnie tylko czy kończą się już pomysły na kolejne figurki skoro jest wykonana kobieca wersja ludzika z zeszłorocznej serii.


Porada dla osób macających woreczki: charakterystyczne dla Pretzel Gir są gumowe, plastyczne włosy z dwoma warkoczami oraz precel.
Ostatnio zmieniony 2013-08-26, 16:14 przez szubi81, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mara55o
Posty: 29
Rejestracja: 2012-07-19, 22:09
Lokalizacja: Rozdrażew\Krotoszyn
brickshelf: mara55o

 

#3 Post autor: mara55o »

Piszę się na recenzję Stracha na wróble oraz Yeti :) także jak można niech będą dla mnie zarezerwowane :) btw figurki śliczne :D
FOREVER LEGO

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#4 Post autor: szww »

Włoski Pani Pretzell są rewelacyjne, tors bardzo fajnie wpasowuje się w stylistykę dawnych niewiast z serii zamkowych (tylko dlaczego znów musieli dać żółte elementy, kiedy LEGO w końcu zacznie produkować śliczne cieliste ludziki poza seriami lecencjonowanymi).
szubi81 pisze:Węzeł na fartuchu stanowi o statusie noszonej przez niego osoby. Zawiązany z tyłu świadczy o tym że nasz ludzik jest wdową, to tyle z ciekawostek dotyczących stroju.

Bardzo ciekawa informacja, jakie były inne sposoby umiejscowienia kokardki?
szubi81 pisze:Ciekawi mnie tylko czy kończą się już pomysły na kolejne figurki skoro jest wykonana kobieca wersja ludzika z zeszłorocznej serii.
Moim zdaniem to bardzo dobrze, skoro ludziki prezentują tradycyjny regionalny strój to naturalne wydaje się przygotowanie pary, mam nadzieję, że w kolejnych seriach pojawi się więcej ludzików w tradycyjnych strojach z różnych stron świata :)

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#5 Post autor: Seba_wse »

szww pisze:
szubi81 pisze:Węzeł na fartuchu stanowi o statusie noszonej przez niego osoby. Zawiązany z tyłu świadczy o tym że nasz ludzik jest wdową, to tyle z ciekawostek dotyczących stroju.

Bardzo ciekawa informacja, jakie były inne sposoby umiejscowienia kokardki?
Zapewne rozwiązłe panny w ogóle kokardki nie wiązały, nie miały czasu...
Ostatnio zmieniony 2013-08-28, 06:56 przez Seba_wse, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
szubi81
Posty: 115
Rejestracja: 2011-08-01, 22:49
Lokalizacja: Reda
brickshelf: szubi81
Kontakt:

 

#6 Post autor: szubi81 »

szww pisze:Bardzo ciekawa informacja, jakie były inne sposoby umiejscowienia kokardki?
Węzeł, kokardka zawiązana po lewej strony, nosząca go dziewczyna jest panną. Z prawej noszony jest przez mężatki.
szww pisze:Moim zdaniem to bardzo dobrze, skoro ludziki prezentują tradycyjny regionalny strój to naturalne wydaje się przygotowanie pary, mam nadzieję, że w kolejnych seriach pojawi się więcej ludzików w tradycyjnych strojach z różnych stron świata :)
Czekam z niecierpliwością na Kaszubów i Górali, albo chociaż Janosika, chociaż to bardziej Słowacka postać.

Awatar użytkownika
mara55o
Posty: 29
Rejestracja: 2012-07-19, 22:09
Lokalizacja: Rozdrażew\Krotoszyn
brickshelf: mara55o

 

#7 Post autor: mara55o »

Tak jak napisałem tak zrobiłem pierwszą recenzję z dwóch „zaklepanych” figurek. Pierwszą jest oczywiście Strach na wróble.
Nie wiem co mnie urzekło w tej figurce.. Może to te oczy składające się z dwóch guziczków, a może kapelusz na której siedzi kruk bądź wrona, zależy jak kto na to patrzy :) Jednak jedno jest pewne: ta figurka jest urocza a przede wszystkim wyjątkowa.
Także proszę Państwa: Scarecrow
Obrazek

Po wysypaniu zawartości z zielonej torebeczki ujrzałem taki widok:
Obrazek
Podoba mi się nadruk na tej figurce. Z każdej strony, podkreślam z każdej jest nadruk. Oczywiście jak na stracha przystało założoną ma starą postrzępioną koszulę, która jest miejscami pocerowana co nadaje jej uroku.
Uśmiech jak i brwi są wyszyte nićmi jak na stracha przystało. Oczy jak już wspomniałem są z guziczków. Twarz stracha daje mi to odczucie co figurki z lat ’90. Co mam na myśli ? Figurka bez przemocy.. Odczucie szczęścia i uśmiechu czyli wszystko co dobre.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Strach otrzymał też kapelusz tak by słońce zbytnio nie paliło go po „oczach”.
Oczywiście na kapeluszu siedzi kruk, wrona ? Koncepcja dowolna :D
Obrazek
W ręce trzyma widły. Powtarzam widły. Kiedyś ten element był nie do zdobycia.. Pojawił się w latach ’80 później długo cisza aż sporadycznie się pojawiały w dość sporych zestawach. A tutaj pach! Jest wraz ze strachem. Czekałem na własne widły dośc sporo czasu bo na allegro nie było a jednak jak były to cena odstraszała…
Obrazek

Ogólnie minifiga oceniam 10\10. Niczego mu nie brakuje. Jest perfekcyjnie zrobiony. Idealnie się wpasuje w średniowieczny plener, stojąc na polu. I na koniec taki mały bonus:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-08-29, 13:31 przez mara55o, łącznie zmieniany 3 razy.
FOREVER LEGO

ODPOWIEDZ