[MOC] Dom w głębi lasu

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-03-08, 01:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
brickshelf: CyberPacket

 

[MOC] Dom w głębi lasu

#1 Post autor: Adrian »

Dom w głębi lasu

Obrazek

Biorąc pod uwagę średni czas budowania moich prac, ta powstała w błyskawicznym tempie. Klocki z BOPa prosiły się o wykorzystanie i w ten sposób zrobiłem sobie przerwę od większych makiet tworząc takie coś. Wydaje mi się, że całość tak naprawdę powstała nie przekraczając 30, bardzo przyjemnych roboczogodzin. Plus oczywiście kilka godzin na zdjęcia i publikacje.

Tytuł MOCa.
Nazwa pracy nie ma nic wspólnego z filmem o tej samej nazwie. Natrafiłem ostatnimi czasy na nią przypadkiem i przypasowała mi idealnie pod nazwę MOCa. Filmu nie widziałem, więc nie mam odniesienia.

Drzewa.
Początkowo do koloru Dark Red oraz Dark Green użyłem jeszcze liści w kolorze Olive Green. Zrobiła ale się z tego spora "jajecznica", Olive Green wydawał mi się zbyt jasny (swoją drogą naprawdę niedaleko mu do Dark Tanu), dlatego zrezygnowałem z tego pomysłu.

Rzeka.
Kolejny eksperyment z wodą. Tym razem w ruch poszły rozsypane serki. Minimalne ilości Trans-Clear oraz śladowe Trans-Medium Blue są niezbędne. Bez nich rzeka wygląda fatalnie. Zdjęcia nie oddają za dobrze jak ta rzeka wygląda w rzeczywistości. Wydaje ale mi się, że sposób ten jest wart zainteresowania w przyszłości.

Flickrze witaj!
Zadebiutowałem także na Flickrze. Nie taki diabeł straszny, jak go malują. Kwestia czasu i obycia, ale wydaje mi się, że da się do niego przyzwyczaić.

Pierwszy raz planowałem zrobić pracę wyglądającą dobrze z każdej strony. I parter nawet zdążyłem zbudować wraz z tyłem budynku, jednakże jak tylko zobaczyłem, ile zostało mi klocków w Sand Greenie decyzja mogła być tylko jedna - tył znowu będzie niewidoczny.

Galeria:
Flickr
Brickshelf

Deeplinki:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zachęcam do komentowania :)
Ostatnio zmieniony 2013-09-01, 10:37 przez Adrian, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#2 Post autor: Kirysowaty »

Pierwsze skojarzenie to oczywiście Nawiedzony Dom Zumbiego.

Konstrukcja udana, choć mam pewne wątpliwości co do dachu - mam niejasne wrażenie, że powinien być nieco bardziej "rozłożysty". Bardzo zgrabnie wymodelowany krajobraz z rzeką i drzewkami. Wyjątkowo słodkie akcenty w postaci młokosa huśtającego się w oponie oraz siedzącego na kościanej ławeczce cyklopa.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-03-08, 01:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
brickshelf: CyberPacket

 

#3 Post autor: Adrian »

Pierwsze skojarzenie to oczywiście Nawiedzony Dom Zumbiego.
Skojarzenie jak najbardziej prawidłowe. Nie da się dorównać takiemu zestawowi, dlatego starałem się zrobić inny budynek, nie kopiując ani jednego fragmentu z tamtego zestawu. Wnętrza nawet nie planowałem zrobić z powodu braku bricków oraz platów 1x1 w Sand Greenie.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#4 Post autor: 3dom »

Bardzo przyjemna praca. Masa fajnych detali, najbardziej podoba mi się troll (?) w bluzie z kapturem leżakujący w oponie. Zdjęcia celowo takie ciemne?
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-03-08, 01:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
brickshelf: CyberPacket

 

#5 Post autor: Adrian »

3dom pisze:Zdjęcia celowo takie ciemne?
Tak, celowo je lekko przyciemniałem. Normalnie doświetlone wyglądały zbyt bajkowo, chociaż tak teraz patrzę i na innym monitorze rzeczywiście wyglądają na nieco zbyt ciemne.

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#6 Post autor: Toltomeja »

Bardzo udane. Podoba mi się ten "chaos" wśród minifigów, kucharz to mój ulubieniec.
Czerwone liście na drzewkach też się dobrze sprawdziły.
Tylko szkoda, ze nie ma choc jednego jasnego zdjęcia. Wiem że chodzi o klimat, ale aż chciałoby się przyglądnąć paru szczegółom z bliska.

ODPOWIEDZ