[MOC] Lego-Tatry

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
mandrax2150

[MOC] Lego-Tatry

#1 Post autor: mandrax2150 »

Witam

nie wiem do końca w jakim dziale to umieścić ale z jednej strony jest to MOC zbudowany na potrzeby prezentacji innych MOC'y, a z drugiej strony praktyczna budowla, która świetnie sprawdziła się w terenie i zawędrowała tam gdzie niewiele klocków miało okazję być.

Jak wiadomo Lego było w przeróżnych miejscach na świecie jak i również poza nim (kosmos)
moje zaś miało okazję zdobyć wraz ze mną Rysy.

Obrazek

Poniżej prezentuje parę fotek z owej wyprawy jak i MOC'a w akcji.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Odnośnie samego MOC'a to jego rozwiązania techniczne są na poziomie podstawowym. Posiada rozkładane nóżki, obrotową górną część, na której trzyma się aparat, jak również ta część posiada regulowany kąt (góra - dół).

Na życzenie Legosamigos'a wstawiam parę dodatkowych fotek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

To tyle - wątek ma być tylko takim małym epizodem w dziejach LEGO.

Pozdrowionka dla całej ekipy LUGPolu
Ostatnio zmieniony 2013-09-13, 18:13 przez mandrax2150, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Darek Mróz
VIP
Posty: 213
Rejestracja: 2004-06-02, 14:12
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: sasik

 

#2 Post autor: Darek Mróz »

Jak na poziom podstawowy to bardzo fajny MOCyk.
Mam wrażenie, że Twoja konstrukcja jest chyba jednak niezbyt sztywna, podatna na wiatr i łatwo wpada w drgania. Brakuje mi w tym statywie dodatkowych rozpórek stabilizujących trójnóg nieco bliżej podstawy. Chętnie bym zobaczył Twój statyw na żywo :).
LEg GOdt Darek Mróz

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#3 Post autor: blizzard »

Darek Mróz pisze:Mam wrażenie, że Twoja konstrukcja jest chyba jednak niezbyt sztywna, podatna na wiatr i łatwo wpada w drgania. Brakuje mi w tym statywie dodatkowych rozpórek stabilizujących trójnóg nieco bliżej podstawy
Też odnoszę takie samo wrażenie. Zwłaszcza potęgowane wystepowaniem 1 liftarma, który łączeniem rozchodzi się na dwa, co w efekcie daje wąską nóżkę.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#4 Post autor: legosamigos »

Hmm, a ja właśnie myślałem na zakupem małego statywu do aparatu. Duży mam, kupiony w sklepie fotograficznym, ale właśnie brakuje mi małego statywu, więc chyba sobie też taki zrobię :) Bardzo pomysłowa rzecz, znaczy się MOC
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#5 Post autor: Innos »

No proszę, połączenie moich dwóch pasji, Lego w górach, to lubię podwójnie. ;) No i jakby nie było jest to dość "ekstremalne" zastosowanie jak na klocki, z drugiej strony zawsze można mieć ze sobą "pakiet serwisowy" i naprawić, a nawet rozbudować sprzęt w miarę potrzeb. :D A tak się zastanawiam - jest trochę gumowych elementów Technic, może zrobienie z któregoś nich stopek zwiększyłoby stabilność statywu zarówno na stole w domu jaki w takim zastosowaniu na skałach?
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

mandrax2150

#6 Post autor: mandrax2150 »

No to tak:
- nóżki dość szeroko się rozkładają. Patrząc z góry tworzą trójkąt równoboczny o d. ściany ok 30 cm, co zapewnia dość dobrą stabilność nawet przy lekkich podmuchach wiatru.
- w górach jak wiadomo zawsze coś tam wieje, raz silniej raz wręcz przeciwnie. Mnie trafiła się wyśmienita pogoda więc na szczycie prędkość wiatru była ... - może tak, wiatr był ledwo odczuwalny :P
- jak pisałem aparat wchodzi w mocowania statywu ciasno więc nie ma prawa się poruszyć, dodatkowo jego masa obciąża nóżki co daje dodatkową stabilność.
- aparat jest dość lekki, pojedyncze liftarmy się nie uginają.
- po testach w terenie spokojnie mogę dać mu 4+ a to dlatego, że zapomniałem sobie dorobić uchwytów, które pozwoliłyby na szybkie przypięcie jak i odpięcie statywu od plecaka.
- największy luz jaki w statywie występuje to na łączeniu podstawy z częścią obrotową. Jeden pin to jednak kiepskie "spoiwo" o wiele lepiej spisałaby się mała obrotnica.
- i ostatnia uwaga: Innos masz rację odnośnie tych gumowych elementów, też o nich myślałem. W trakcie sesji poprzednich MOC'y do statywu tzn jego nóżek mocowałem koła z zestawu 8264, dzięki temu nie ślizgał się po płótnie i miał znacznie większą masę.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#7 Post autor: legosamigos »

A masz może zdjęcia samej podstawki pod aparat, jak jest zrobiona?
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#8 Post autor: noniusz »

Myślałem, że zobaczę tu co najminiej 2 Tarty z Truck Trialu :)

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#9 Post autor: szarikm »

noniusz pisze:Myślałem, że zobaczę tu co najminiej 2 Tarty z Truck Trialu :)
1) Ciekawa literówka :)
2) Ja się z kolei spodziewałem, jakiejś panoramy z szarych klocków, chatki itp. :)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#10 Post autor: zgrredek »

noniusz pisze:Myślałem, że zobaczę tu co najminiej 2 Tarty z Truck Trialu :)
Jakież miłe zaskoczenie, że nie ma tu dwóch Tatr z Truck Trialu.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#11 Post autor: legosamigos »

zgrredek pisze:
noniusz pisze:Myślałem, że zobaczę tu co najminiej 2 Tarty z Truck Trialu :)
Jakież miłe zaskoczenie, że nie ma tu dwóch Tatr z Truck Trialu.
Na całe szczęście, że nie ma tych samochodów :D
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ