[MOC] Hot Rod Blue

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

[MOC] Hot Rod Blue

#1 Post autor: greenblue »

Witam w moim pierwszym wątku prezentującym MOC!

Obrazek

Tak się składa, że na Forum jestem już ponad 6 lat, a do tej pory nie zaprezentowałem nic swojego. W tym czasie budowałem sobie coś do poduszki ale nie były to prace kompletne ergo nie uważałem ich za warte prezentacji.
Myślę, że wielu forumowiczów ma podobnie - coś sobie zbudują, pokurzy się toto, potem rozbiorą.

No ale jakiś czas temu (rok przeszło) udało mi się zbudować coś, co jest spójną formą i co warto, uważam, pokazać tutaj.
To co się urodziło to hot-rod. Od razu zaznaczam, że nie miałem w głowie gotowego pomysłu co zbudować - po prostu zacząłem, a forma wyklarowała się w trakcie budowania.
Co być może jest ważniejsze to to, że budowałem z elementów pochodzących z jednego zestawu: 6913.

Zdjęcia:
Obrazek
Obrazek Obrazek

W modelu jestem zadowolony z:
- bryły - udało mi się stworzyć dość solidną i zwartą konstrukcję. Nie ma większych obaw, że się rozpadnie przy mocniejszym dmuchnięciu.
- tylnych świateł - pod dwoma płytkami trans-red umieściłem płytki białe, dzięki czemu te pierwsze ładnie odbijają kolor
- z płomienia wychodzącego spod pojazdu - pomysł na taki dodatek wskoczył mi do głowy, spodobał mi się, więc ogień został
- z wykafelkowania całości - nie miałem specjalnego zamiaru budować w snocie, ale, jako że zestaw zawiera sporo gładkich elementów, tak wyszło i całość jest prawie bezstudowa


Co mi nie pasuje:
- w podwoziu przed tylnymi kołami widać biały klocek - wolałbym, żeby był niebieski
- między łukami tworzącymi bok pojazdu jest mała szczelina - niebieska płytka 1x1 załatwiłaby sprawę
Obydwa punkty mogę bez problemu rozwiązać, bo odpowiednie klocki posiadam, natomiast trzymałem się tego, co było dostępne w wyjściowym zestawie.


Pamperka, kierownicę oraz płomień traktuję jako dodatki. Jest to wyjądtek od reguły jednego zestawu, ale model mógłby istnieć bez nich. Choć kierownicę bym zostawił.
Ludzika można oczywiście zamienić na dowolną inną figurkę. Na przykład na taką:

Obrazek

Więcej zdjęć będzie tu: Brickshelf

Proszę o opinie i komentowanie. Konstruktywna krytyka jest mile widziana. Propozycje zmian/modyfikacji/ulepszeń również.
Proszę mieć na uwadze, że podstawowym kryterium ograniczającym mnie przy budowie była paleta elementów dostępnych w zestawie 6913. Dlatego całość wygląda tak jak wygląda. Natomiast nie widzę przeszkód, by po prezentacji pójść krok dalej i pozmieniać konstrukcję używając klocków spoza oryginalnego zestawu.


Na koniec chciałbym powrócić jeszcze do tematu ze wstępu. Wielu z nas posiada poważne zasoby klocków ale niewielu buduje. W moim przypadku jest tak, że mam te wszystkie klocki pochowane po pudełkach i żeby coś zbudować musiałbym wszystko wyciągać i robić przewrót w pokoju.
Ten model powstał, bo przyjąłem inne podejście: miałem jeden zestaw na biurku (coś jak w punkcie 26 rozwoju sortowania - link) i do niego się ograniczyłem. Pomogło.


Dziękuję za uwagę.
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

greenblue pisze:Tak się składa, że na Forum jestem już ponad 6 lat, a do tej pory nie zaprezentowałem nic swojego.
Dobrze, że się przełamałeś ;)
Początki mogą być zawsze trudne, zwłaszcza mając na uwadze lawinę wielu genialnych prac, które co miesiąc są tutaj prezentowane.
Ale jak już poszło, to masz z górki.
Ostatnio zmieniony 2013-09-17, 21:28 przez blizzard, łącznie zmieniany 1 raz.

drumboy
Posty: 4
Rejestracja: 2012-04-05, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: drumboy

 

#3 Post autor: drumboy »

Mały, prosty, ale bardzo zgrabny:)

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#4 Post autor: PatrykZ »

Tył jakby podobny troszkę do naszego Leoparda :-)
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#5 Post autor: Cevillus »

Ciekawy model Hot Roda. Pamiętam ze ja tez kiedyś przerobiłem/zmodyfikowałem zestaw 6752 :)
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

Awatar użytkownika
Sajan
VIP
Posty: 425
Rejestracja: 2012-03-18, 12:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Sajan »

Jak na hot-roda to ludzik siedzi za wysoko.

ODPOWIEDZ