[MOC] Messiek

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Mrutek

[MOC] Messiek

#1 Post autor: Mrutek »

Messerschmitt Bf 109 G-6

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Miałem zacząć budować dźwigi, ale przedtem z różnych, luźnych pomysłów powstało coś takiego. Gdyby ktoś pytał dlaczego kabina jest taka, anie inna, zapraszam na BL ;)
Idealnie nie jest, ale i tak bliżej ideału niż większość na BS, czy Flickr. Skala minifig, ruchome podwozie, nieskomplikowana budowa, naklejki.

Poniżej gratis 2 modele, które powstały przed Mesśkiem i link do ich galerii


Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#2 Post autor: legosamigos »

Mrutek pisze:

Miałem zacząć budować dźwigi...
Brzmi interesująco :)

Widzę, że Lego musi wyprodukować dla Ciebie nowe klocki, dokładnie chodzi mi o szyby, bo teraz wygląda jak samolot opancerzony ;) Naklejki to są drukowane na zwykłym papierze czy jakiejś naklejce samoprzylepnej?
Ostatnio zmieniony 2013-09-17, 22:24 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#3 Post autor: PatrykZ »

Znów wysyp samolotów z wiodącej "wytwórni" imponujących fruwadeł :-) Me 109 znakomity, a pozostałych maszyn nie znam choć też podobają mnie się. Rzeczywiście, szkoda tylko że szyby nie są tr-clear, ale chyba ciężko byłoby zastąpić je tu czymś innym.
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#4 Post autor: 3dom »

Mrutek pisze:Gdyby ktoś pytał dlaczego kabina jest taka, anie inna, zapraszam na BL ;)
Mówisz o cenie tych klocków?
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#5 Post autor: V1 »

Nie mów, że zrezygnowałeś ze swastyk w imię poprawności politycznej?

Kształty wszystkiego wydają się znakomite. Wzniosu skrzydeł chyba nie ma, ale da się to przeżyć.
Późny Bf-109, bo ma zaokrąglone końcówki skrzydeł.
Bąblowate osłony działek kadłubowych (rewelacja!) - chyba tylko Bf-109G je miał?
Wtedy wlot powietrza do sprężarki powinien być okrągły, a nie prostokątny, jak we wcześniejszych wersjach.
Sprytnie zrobiłeś wydechy. Choć wyglądają na same otwory, brakuje końcówek rur.
Osłona kabiny mi się bardzo podoba. Świetne rozwiązanie, idealny kształt.
Dziób wraz z kołpakiem mógłby być grubszy, żeby kołpak miał 3 kropki średnicy, ale to chyba mało realne.
Kobiowa antena?
Po wszystkich legowych '109', jakie do tej pory pokazano na BS i flickrze, prześlizgiwałem się jedynie, bo były pokraczne. Twój je wszystkie zostawia w tyle - świetny model, pomimo paru drobiazgów.

Edit: ech, ślepy jestem, teraz dopiero zobaczyłem, że napisałeś jak wół: 'G-6'...


PZL-40 i Łosoś - były takie projekty, ale nie wiem, czy się na nich opierałeś. Tak czy inaczej - ładnie je zbudowałeś i tyle :)
Ostatnio zmieniony 2013-09-18, 09:19 przez V1, łącznie zmieniany 2 razy.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 134
Rejestracja: 2012-05-07, 09:21
Lokalizacja: Osięciny
brickshelf: Jakeof

 

#6 Post autor: Jakeof »

V1 pisze:Po wszystkich legowych '109', jakie do tej pory pokazano na BS i flickrze, prześlizgiwałem się jedynie, bo były pokraczne.
Więc zapewne nie widziałeś tego : http://www.flickr.com/photos/legouli/69 ... 9507839002

Idealny co prawda nie jest, ale najlepszy jakiego spotkałem na flickrze;)

Mrutek

#7 Post autor: Mrutek »

Jakeof pisze:
V1 pisze:Po wszystkich legowych '109', jakie do tej pory pokazano na BS i flickrze, prześlizgiwałem się jedynie, bo były pokraczne.
Więc zapewne nie widziałeś tego : http://www.flickr.com/photos/legouli/69 ... 9507839002

Idealny co prawda nie jest, ale najlepszy jakiego spotkałem na flickrze;)
Nie, odbudowałem go, nie jest lepszy, za to zdecydowanie lepiej wygląda na zdjęciach i ma lepszy wydech i ma karabiny.
W realu mój wygląda zdecydowanie lepiej, poza wydechem. Dużo zabiera brak szklanej kabiny - z czasem zdobędę odpowiednią ilość przezroczystych slopów, zrobię lepsze zdjęcia i wtedy zobaczysz, że mam rację. Nie przechwalam się, podchodzę do swoich prac bardzo krytycznie.
Może szkoda, że go rozwaliłem, chociaż nie - pokazywanie obu razem na zdjęciach i porównywanie mocno nie leży w mojej naturze.

3dom, chodzi o slopy z linku powyżej - albo drogie albo żółte i po jednym w sklepie.

V1, nie, nie chodzi o poprawność, tylko o niechęć do szerzenia faszystowskiej zarazy ;)
Wystarczy, że mi się panoszą po mieście ;)

Dzięki za komentarze.
Ostatnio zmieniony 2013-09-18, 15:43 przez Mrutek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#8 Post autor: 3dom »

Mrutek pisze:3dom, chodzi o slopy z linku powyżej - albo drogie albo żółte i po jednym w sklepie.
Faktycznie, źle spojrzałem. A jakbyś szyby zrobił z kafli 1x2 / 2x2 jakoś sprytnie zamocowanych pod kątem?
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#9 Post autor: V1 »

A to:
http://www.bricklink.com/catalogPG.asp? ... colorID=12
?
Nakleisz ramki i będzie ok.

Jakeof - tak, widziałem tamtego, też jest średni.
Ostatnio zmieniony 2013-09-18, 15:59 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Mrutek

#10 Post autor: Mrutek »

V1, dzięki, dzięki, dzięki!!!
Nie wiedziałem, ze coś takiego jest. To jest nawet lepsze!

Aha, Messiek początkowo miał być w DBG, a nie LBG. Zrobię drugi w tym kolorze z szybami, zobaczymy czy to coś da.

3dom, te "szyby" są integralną częścią konstrukcji. Pewnie się da inaczej, ale całość będzie krucha. Tak konstrukcja musi być mocna i do zbudowania dla każdego (instrukcja).
teraz taka jest.

ODPOWIEDZ