6506 Precinct Cruiser

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

6506 Precinct Cruiser

#1 Post autor: Prezes »

Recenzja 6506: Precinct Cruiser

Obrazek

Dane techniczne:

Seria: SYSTEM / Town
Rok premiery: 1989
Liczba klocków: 25 szt.
Liczba figurek: 1
Liczba worków z częściami: 1 woreczek
Spis części: BrickLink
Cena: Allegro: ~20 zł (używany)

Brickset
BrickLink
Peeron

Dzięki pomocy kolegi tbzz, od którego dostałem podwozie i brakujące prawe drzwi dziś mogę Wam zaprezentować kolejne piwniczne wykopalisko. Najstarszy z moich zestawów. Wspomniane wcześniej podwozie już miałem, zachowało się oryginalne, ale przednie prawe koło się klinowało, dlatego też poprosiłem tbzz, który to fascynuje się starymi zestawami, o pomoc. Białe prawe drzwi zaginęły i musiały być dostarczone nówki.
BTW: Kolega tbzz dostarczył kilka innych klocków do moich pozostałych niekompletnych zestawów. Także sukcesywnie, w najbliższych dniach, będę umieszczał kolejne recenzje.

Opakowanie:

PRZÓD I TYŁ
Obrazek Obrazek

GÓRA I DÓŁ
Obrazek Obrazek

PRAWO I LEWO
Obrazek Obrazek

Instrukcja:

Podobnie jak dla [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=19486]6512[/URL] i 6513 instrukcja to długi prostokąt, który w kilku krokach opisuje złożenie zestawu. To nie jest książeczka, przypomina raczej ulotkę. Niestety moja wersja ma dwa poważne rozdarcia. Może ktoś ma na zbyciu i mógłby poratować modelem w lepszym stanie ogólnym ?

Obrazek Obrazek

Klocki:
Trzeba było całość odświeżyć. Nie wszystko jednak udało się zrobić tak jak myślałem. Biały plate z napisem POLICE wypadł najsłabiej, ale moim założeniem jest zachowanie jak największej ilości sprawnych klocków z oryginału, więc go pozostawiłem.

Minifig:
Nasz radosny pan Policjant, bez żadnych akcesoriów, w czapce i jego wszechobecny cień ;-)
Obrazek

Poniżej kilka fot:
GOTOWY MODEL:
Obrazek Obrazek Obrazek

ZA:
+ sentyment,
+ brak etykiet,
+ pocieszne, zgrabne autko zaprezentowane w dwóch barwach, bez szaleństw
+ świetne modele alternatywne - to bardzo dobry przykład na to jakie możliwości daje 25kolcków.

PRZECIW:
- słaby dawca
- brak gadżetów dla p. Policjanta ;-)

Podsumowanie:
Pocieszna pozycja. Gdyby był gdzieś w stanie MISB kupiłbym go bez wahania - oczywiście w rozsądnej cenie.

EDYTA:
- poprawki błędów
Ostatnio zmieniony 2013-09-22, 20:19 przez Prezes, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#2 Post autor: bacon »

Mam wielki sentyment do tego samochodziku, to był mój pierwszy zestaw w dzieciństwie :)

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Prezes »

bacon pisze:Mam wielki sentyment do tego samochodziku, to był mój pierwszy zestaw w dzieciństwie :)
Czy to znaczy, że już go nie masz ?
BTW: Pisząc recenzję, zastanawiałem się czy nie wpleść tego typu spostrzeżenia w treść ? 1989 to przełomowy rok w Polsce i być może to nadinterpretacja z mojej strony, ale mam wrażenie, że wówczas, powoli, małymi seriami, zapewne najpierw gdzieś prywatnymi drogami zjeżdżały do nas te małe zestawy. Dlatego też pewnie dla wielu z nas ten czy podobne małe zestawy z przełomu lat 80/90 są/będą darzone sentymentem.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#4 Post autor: 3dom »

bacon pisze:Mam wielki sentyment do tego samochodziku, to był mój pierwszy zestaw w dzieciństwie :)
Moj również :)

Dzięki za recke, fajnie powspominac.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#5 Post autor: bacon »

Prezes pisze:Czy to znaczy, że już go nie masz ?
Oczywiście, że mam :) Tak samo jak pozostałe zestawy, które miałem w dzieciństwie. Kiedy po kilkunastu latach leżakowania w piwnicy, wyjąłem pudło ze starymi klockami to okazało się, że brakuje tylko jednego black tile 1x2, ot taka ciekawostka :)

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#6 Post autor: tbzz »

Dobra recenzja klasycznego małego zestawu, który chyba każdy z nas posiadał. Co do elementów, nie ma sprawy ;) Co do zestawu to jest naprawdę uroczą małą propozycją od Lego. Zazdroszczę opakowania. Mój egzemplarz z dzieciństwa tylko z instrukcją. Czekam na kolejne recenzje.
bacon pisze:Oczywiście, że mam :) Tak samo jak pozostałe zestawy, które miałem w dzieciństwie. Kiedy po kilkunastu latach leżakowania w piwnicy, wyjąłem pudło ze starymi klockami to okazało się, że brakuje tylko jednego black tile 1x2, ot taka ciekawostka :)
Pogratulować. Naprawdę. Moja zbieranina, gdy ujrzała światło dzienne wyglądała tak, że 3/4 zestawów posiadała braki na poziomie 1/4 wszystkich elementów..
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#7 Post autor: Kirysowaty »

Prezes pisze:+ brak etykiet
O co chodzi z tymi etykietami?

Samochodzik taki sobie. Pewnie dałbym radę złożyć go z tego, co mam (zabrakłoby mi chyba figurki), tylko po co? :)
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Prezes »

Kirysowaty pisze:O co chodzi z tymi etykietami?
Etykieta = naklejka.
W zestawie nie ma żadnych naklejek. Z mojego punktu widzenia, to bardzo dobre rozwiązanie. Obecne zestawy, większość jeśli nie każdy set ma etykiety. W tamtych czasach robiło się nadruk na klocku, a nie dorzucało naklejki :-) Dlatego też, ja to kwalifikuję jako zaletę zestawu.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#9 Post autor: 3dom »

Kirysowaty pisze:Samochodzik taki sobie. Pewnie dałbym radę złożyć go z tego, co mam (zabrakłoby mi chyba figurki), tylko po co? :)
Istotnie samochodzik specjalnie nie wyróżniał się na tle zestawów ze swoich czasów. Jednak tak jakoś jednak się złożyło, że dla mnie, bacona i pewnie kilku(nastu?) innych osób (były o tym wzmianki chyba w temacia o TOP10 zestawów) był to pierwszy zestaw, stąd ładunek emocjonalny z nim związany jest dość duży, przez co trudno nam go ocenić obiektywnie :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#10 Post autor: bonczyk85 »

Faktycznie, ten zestaw ma w sobie to coś. Mały, w sumie niezbyt ładny (brak świateł z tyłu szczególnie przeszkadza), ale pewnie wiele osób ma do niego sentyment, w tym ja. Nawet przejrzałem sobie [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=12912]ten wątek[/URL] i zestaw rzeczywiście pojawia się tam kilka razy:).
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

zen535i
Posty: 152
Rejestracja: 2013-08-11, 16:19
Lokalizacja: Radomsko, Wieluń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: zen535i »

Jestem za :) za tym zestawem oczywiście :) chociaż to mój 2 lub 3 w kolejności :)
Piwo moje paliwo;)

Przemos85
Posty: 7
Rejestracja: 2011-11-09, 21:57
Lokalizacja: Zawiercie

#12 Post autor: Przemos85 »

Jeden z moich pierwszych zestawów, dostałem na chyba 5 urodziny od sąsiadki, od rodziny natomiast 6354-1 Pursuit Squad - miałem ładną kolekcję policyjną.

vedder
Posty: 57
Rejestracja: 2009-01-07, 21:57
Lokalizacja: Kołobrzeg

#13 Post autor: vedder »

Pamiętam ten zestaw sam go sobie kupiłem w Pewexie bodaj jeszcze za bony. Kosztował chyba 1,5 $. Jak na tamte ubogie czasy to było coś. :-)

Awatar użytkownika
kooboo
Posty: 108
Rejestracja: 2013-11-24, 21:03
Lokalizacja: Warszawa/Dęblin
brickshelf: kooboo

 

#14 Post autor: kooboo »

A z kolei mój pierwszy zestaw. Przez wiele lat użytkowania ludzikowi starły się w połowie detale munduru z klatki piersiowej ;)

ODPOWIEDZ