6533 Police 4x4

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

6533 Police 4x4

#1 Post autor: Prezes »

Recenzja 6533: Police 4x4

Obrazek

Dane techniczne:

Seria: SYSTEM / Town
Rok premiery: 1992
Liczba klocków: 59 szt.
Liczba figurek: 1
Liczba worków z częściami: 1 woreczek
Spis części: BrickLink
Cena: Allegro: ~6,5$ (średnia)

Brickset
BrickLink
Peeron

To kolejny wykopaliskowy zestaw, który dzięki tbzz zyskuje nowe życie. Do całości szczęścia brakowało jedynie białego tile’a z czerwonym trójkątem, czyli: 3068bp06. Raz jeszcze dziękuje Koledze za pomoc. Sam zestaw to jeden z wielu policyjnych pojazdów.

Opakowanie:

PRZÓD I TYŁ
Obrazek Obrazek

GÓRA I DÓŁ
Obrazek Obrazek

PRAWO I LEWO
Obrazek Obrazek

Instrukcja:

Jak większość zestawów z tamtych lat instrukcja jest w formie ulotki.

Obrazek Obrazek

Klocki:
Trzeba było całość odświeżyć. Mycie, szczotkowanie. Jeśli chodzi o unikatowe klocki, to jedynie w/w tile z czerwonym trójkątem do takowych bym zaliczył. Police 4x4 wygląda jak 6506 tylko w wersji ‘pimp my ride’ … ;-)

Minifig:
… nawet p. Policjant odmłodniał i zamiast oficerskiej czapki wskoczył w bejsbolówkę. Cień pozostał.
Obrazek

Poniżej kilka fot:
GOTOWY MODEL:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

ZA:
+ brak etykiet,
+ są trzy gadżety (dwa pachołki oraz znak)
+ ciekawe modele alternatywne

PRZECIW:
- słaby dawca

Podsumowanie:
Średniak. Bawialny, stabilna konstrukcja, ale bez fajerwerków. Ot, policjant z samochodzikiem.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#2 Post autor: bacon »

Ten zestaw też posiadam z dzieciństwa :) Ciekawe co tam jeszcze masz w zanadrzu.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#3 Post autor: KUKUS »

Też miałem ten zestaw. Przez długi czas był to mój ulubiony samochodzik z klasycznego town ;)

No i kto powiedział, że dobra recenzja = długa recenzja? Jak widać, małe też potrafi być piękne!
Ostatnio zmieniony 2013-09-23, 14:51 przez KUKUS, łącznie zmieniany 2 razy.

Ahas

#4 Post autor: Ahas »

Miałem, tata mi go kupił xx lat temu. Szczerze żałuję, że poszedł w rozsypkę.

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#5 Post autor: SMIGOL »

Na tym zestawie nauczyłem się, że malowanie klocków lakierem do paznokci nie przynosi pożądanych efektów. Później próbowałem to odwrócić, ale się nie dało.
Przyznaje - trochę za nim płakałem.
Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej. Autora nie znam.

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#6 Post autor: tbzz »

4x4 jest naprawdę dobrze wyglądającym setem. I nie mam tu sentymentu , jak przy 6506. Mam go w kolekcji w niezłym stanie. Ale ponownie zazdroszczę pudełka. Recenzja wyczerpująca możliwości seta :)
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Nerevar
Posty: 82
Rejestracja: 2009-02-21, 17:08
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

#7 Post autor: Nerevar »

Też go miałem kiedyś, pamiętam że czasem potrafiły odpaść koła przy zbyt intensywnym "jeżdżeniu" :-). W każdym razie zestawik był bardzo fajny. Choć w sumie jak tak teraz patrze to te czarne drzwi coś mi nie pasują.
Ostatnio zmieniony 2013-09-23, 20:44 przez Nerevar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#8 Post autor: glaz_pimpur »

tbzz pisze:4x4 jest naprawdę dobrze wyglądającym setem. I nie mam tu sentymentu , jak przy 6506. Mam go w kolekcji w niezłym stanie.
Nie jest. Od pojawienia się w 2005 roku tego zestawu wszystkie pojazdy szerokie na 4 study (no poza kaszlaczkiem Zumbiego czy V1) przestały dla mnie istnieć. Tym sposobem wszystkie podwozia i błotniki szerokie na 4 study bezużytecznie grzeją najgłębsze miejsca w moich zasobach.

Koła, które są w tym zestawie w moim prywatnym rankingu też należą do najbardziej bezużytecznych ever.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#9 Post autor: tbzz »

Wiesz jak to jest..epicka dyskusja by się wywiązała o pięknie szerokości czterech studów, a funkcjonalnością i nowoczesnością sześciu.. ;) Dla mnie set jest dobrze wyglądającym. Wprawdzie przemawia przeze mnie zainteresowanie starociami i jestem chyba lekko subiektywny w oglądzie. Ale koła masz rację, nie należą do najlepszych. Choć tu i tak mi nie przeszkadzają.
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
szubi81
Posty: 115
Rejestracja: 2011-08-01, 22:49
Lokalizacja: Reda
brickshelf: szubi81
Kontakt:

 

#10 Post autor: szubi81 »

Modele 4 studowe są charakterystyczne dla zestawów "miejskich" z lat 80-tych i początku lat 90-tych. Dla mnie mają one ogromne znaczenie, w swojej kolekcji staram się uzbierać wszystkie auta z tych lat. Zestawy 6 studowe, produkowane po 2000 roku to całkiem inne modele, Według minie poza poszerzeniu ich nic ciekawego w nich nie ma.

Dla mnie najlepszy zestaw 4x4 to resorowane 6660.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#11 Post autor: 3dom »

Dyskutować o wyższości autek na 4 lub 6 kropek można godzinami. Jedni wolą 4 z sentymentu do starych czasów, inni 6 bo wyglądają bardziej realistycznie. No bo chyba nikt nie będzie próbował nas przekonać, że autka z lat 80'/90' mają dobre proporcje? :) Część z nas się na nich wychowała i ma do nich sentyment ale to, że obecne autka CITY mają lepsze proporcje jest raczej bezdyskusyjne.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#12 Post autor: Cevillus »

Ech.... Stare dobre czasy. Również posiadam ten model w swojej kolekcji. ;)
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#13 Post autor: glaz_pimpur »

Ją też się wychowałem na tych pojazdach. Wszystkie były walone na jedno kopyto. Składając 1 umiałeś złożyć wszystkie. Dla dzieci owszem, to było spore ułatwienie. Ale satysfakcja za to niewielka.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#14 Post autor: tbzz »

glaz_pimpur pisze:Wszystkie były walone na jedno kopyto. Składając 1 umiałeś złożyć wszystkie.
Glaz, no może nie wszystkie. Połowa, szczególnie te starsze i owszem. Prawie jeden kształt, a różnica tylko w kolorach i szczegółach. Ale było i wiele oryginalnych i już nie powtarzających się później konstrukcji w starym Town. I mam na myśli tylko pojazdy.
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

zen535i
Posty: 152
Rejestracja: 2013-08-11, 16:19
Lokalizacja: Radomsko, Wieluń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#15 Post autor: zen535i »

4 study lepsze : bo my żeśmy się wszyscy chowali na owych 4 studach :) a wracając do tematu mi się wydaje że każde autko było troszkę inne , inaczej się budowało. W nowych i tak nie mieszczą się dwa ludziki więc tak czy siak proporcji nie ma .
Piwo moje paliwo;)

ODPOWIEDZ