30251 Winzar's Pack Patrol

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

30251 Winzar's Pack Patrol

#1 Post autor: KUKUS »

Chima należy do serii, którą można lubić albo nie. Tak czy inaczej, czasami pojawiają się nowe polybagi promujące serię, niestety część z nich nie jest dostępna w Polsce. Chodzi mi tutaj konkretnie o promocję, jakiej uświadczyć mogli czytelnicy Daily Mail, na co dzień żyjący w UK. I prawdopodobnie nie stałbym się posiadaczem owego zestawu, gdyby nie pomoc znajomej, której z serca serdecznie dziękuję.

Zobaczmy zatem, co kryje ów tajemniczy polybag...



30251
Obrazek

Obrazek
Seria: Legends of Chima
Rok produkcji: 2013
Liczba klocków: 38
Liczba figurek: 1
Cena: Allegro i S@H milczą; polybag dodawany do gazety Daily Mail w UK za jakieś 0.5 funta; można przyjąć, że w Polsce za 10-15 zł

Video-recenzja:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zNuaOlTq-X4[/youtube]

SPIS CZĘŚCI
PEERON
BRICKLINK
BRICKSET

GALERIA

Wątek na blogu

Strona producenta



Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Jak na polybag przystało, opakowaniem jest woreczek, wyposażony w osobną grafikę. Na głównej ilustracji widzimy Winzara, kierującego swoim wilczym skuterem po malowniczej krainie Chima. Warto tu jeszcze dodać, że bohater tej saszetki reprezentuje grono tych "złych", co sugeruje nam producent, umieszczając dodatkowy wizerunek postaci w czerwonym kółeczku.

Tył to przede wszystkim logo Lego Club, ostrzeżenia przed zadławieniem, informacje o krajach, w których wyprodukowano klocki (BRAK CHIN) oraz link do strony internetowej. Przez drobną szczelinę widać elementy, wchodzące w skład zestawu - tak więc, teoretycznie istnieje możliwość podpatrzenia, czy wszystkie części/nadruki zostały dobrze wykonane.



Obrazek
Obrazek
Obrazek
Instrukcją jest tradycyjna, poskładana kartka, podobna do tych, które mogliśmy niegdyś uświadczyć w małych, kartonowych zestawach. Poszczególne etapy budowy nie sprawiły problemów ze złożeniem modelu. Grafika jest czytelna, a czarne klocki dla przejrzystości otoczono białymi obwódkami.

Na drugiej stronie znajdziemy reklamę filmu Chimy oraz link do strony internetowej, poświęconej serii.



Obrazek
Obrazek
No cóż, polybagi zwykle nie zawierają dużej liczby elementów, podobnie jak recenzowany tu 30251. Wydaje mi się jednak, że - pomimo niewielu klocków - części są ciekawe i mogą posłużyć jako dawca do jakiegoś niewielkiego MOCa. Ot, chociażby taka czarna dachówka - istna gratka pod faceplate na jakiegoś transformera. Albo takie łączniki - życie mnie nauczyło, że ich nigdy za mało w kolekcji. Że nie wspomnę o tajemniczym, czarnym łączniku, nieco przypominającym ten, jaki można dostać w Cobi (z tym, że podstawa zamontowana jest tam nieco wyżej).

Przyjrzyjmy się teraz wybranym elementom, które wydały mi się ciekawe:

Kość:
Obrazek
z tego co wiem, element ten miał swoją premierę w Ninjago. I pomimo, że to stosunkowo popularny klocek, w swojej kolekcji jeszcze takiego nie miałem.

Narty:
Obrazek
kolejna, dość popularna część, której wcześniej nie miałem. Brickset mówi, że to stosunkowo nowy element - jego protoplasta wystąpił już bowiem w latach 90-ych i wyglądał mniej-więcej tak:
Obrazek

Kryształ Chi:
Obrazek
czyli najbardziej spopularyzowany element w serii, prezentujący się całkiem ciekawe. Też zwróciliście uwagę na nierówną "koronę" kryształu?

Po zbudowaniu modelu pozostają 2 elementy:
Obrazek



Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Na oficjalnej stronie możemy dowiedzieć się czegoś o naszym bohaterze:
Winzar nie wie, co znaczy słowo „strach”. Serio! Nie ma pojęcia, co miałoby ono znaczyć. Jest silny, szybki i sprytny. Można go spotkać w pierwszym szeregu w każdej bitwie. Słabsi przeciwnicy pierzchają na sam jego widok! Ale ma to swoją cenę… jest od stóp do głów pokryty bliznami, a jego twarz zniekształcają paskudne ślady szponów. Lepiej nie pytać, skąd ma te rany… pokaże to na swoim rozmówcy!
Figurka jest bardzo dobrze przemyślana - zarówno od strony jakościowej (brak chińskiej tandety), jak i pod względem graficznym (mięśnie, klimatyczne rany na głowie, pazury, kita uwiązana u nogi). W sumie przyczepić się mógłbym tylko do jednego - na pyszczku naszego bohatera, po prawej stronie zabrakło kilku kropek świadczących o jego zaroście - czyżby Win(r/z)arowi zabrakło prądu w momencie golenia się maszynką elektryczną? Na całe szczęście ów defekt nie jest bardzo widoczny i w gruncie rzeczy mi nie przeszkadza.


Skoro wiemy już, jak figurka prezentuje się w pełnej krasie, przyjrzyjmy się dokładniej nadrukom:
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zarówno twarz minifiga, jak i jego tors posiadają obustronne nadruki. Bardzo podoba mi się główka wilka, obrazująca 2 różne stany emocjonalne - pewność siebie i coś w rodzaju szaleństwa.

"Czapka" minifiga:
Obrazek
Cóż, w kolażu troszkę rozmazało mi się zdjęcie, ale mówi się już trudno.

Zobaczmy zatem, jak nasz bohater będzie się prezentował obok swojego czarnego kolegi z innego zestawu:
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Szkoda tylko, że nasz Winrar nie otrzymał jakiejś broni ...

Do ekipy dołączył kruk:
Obrazek
Obrazek Obrazek
O ile kruk posiada zbroję, wyposażoną w przezroczysty klocek symbolizujący kryształ Chi, o tyle w przypadku wilków mamy jedynie nadruki.



Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Czyli skuter/sanki w pełnej okazałości. Podobnie, jak inne pojazdy plemion, przypomina on zwierzaka - a konkretniej wilka. No dobra, podobieństwo dość symboliczne, ale jest.

Nie wiem dlaczego, ale patrząc na niego pojawiło mi się skojarzenie z innym, starszym zestawem:
Obrazek
z tym, że dostosowanym do reali Chimy.


Cały zestaw:
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I na koniec:
Obrazek Obrazek
warto wspomnieć o zawieszeniu, które - pomimo prostej konstrukcji - sprawuje się całkiem nieźle!



Obrazek
Nasi przyjaciele postanowili zrobić "gołąbka" na obiad:
Obrazek
Obrazek Obrazek
- Zamawiam skrzydełka!

Obrazek
Obrazek Obrazek
- Interesy z tobą to czysta przyjemność!

Możliwa jest też inna historia:
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
poirytowany orzeł dogonił uciekiniera i postanowił się z nim rozprawić ...

Wilkowi udało się uciec:
Obrazek

Obrazek
... niestety zagapił się i zrobił kozła. Ku uciesze miejscowego dentysty ...



Obrazek
Zestaw uważam za jeden z lepszych polybagów, występujących w serii - nie tylko ze względu na dopieszczoną figurkę wilka, ale też na całkiem udany i bawialny pojazd. Mnie osobiście urzekło dość prowizoryczne, ale spełniające swoje zadanie zawieszenie.

Niestety zestaw nie jest dostępny w Polsce, w związku z czym trzeba się trochę nachodzić/mieć kontakty etc. żeby go dostać. Ale ko wie, może się to zmieni ...



Obrazek
+ kolorystyka
+ klimat
+ dopieszczona minifigurka
+ ciekawe elementy

+/- brak naklejek
+/- cena
- dostępność
- możliwe błędy w nadruku
- trzeba się trochę nagimnastykować, żeby wyjąć łącznik z narty

Awatar użytkownika
sekua
Posty: 226
Rejestracja: 2012-06-06, 19:06
Lokalizacja: Warszawa / Radom
brickshelf: Sekua

 

#2 Post autor: sekua »

Haha! Nie wiedziałem, że potrafisz naśladować głosy (wideorecenzja).

Dzięki za recenzję, jak zwykle na wysokim poziomie. Mnie również ten zestaw przypadł do gustu, niedługo odbiorę swój.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#3 Post autor: blizzard »

Figurka jest megaśna. Dzięki za recenzję, na pewno nabędę ten zestaw :)
Właśnie dla figurki!

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Prezes »

blizzard pisze:Figurka jest megaśna. Dzięki za recenzję, na pewno nabędę ten zestaw :)
Właśnie dla figurki!
Tak. Trzeba przyznać figurki w całej serii Chima są po prostu dopracowane i przez to zyskują. Widać to. Niestety oprócz figurek nic więcej nie przekonuje mnie do tej serii. Korporacja ma parcie. Promują gdzie się da Friendsów i Chime !
BTW: Bardo ładne fotografie. Oświetlenie, ostrość, głębia. Kolega lubi fotografować małe rzeczy (ślimaki, robaki, pająki, okruszki no i ... klocki ;-) ) ? Obiektyw makro jest raczej rzadkim nabytkiem wśród miłośników kadru.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#5 Post autor: 3dom »

Fajny polybag, duzo lepszy niz niby-dragster, ktory jakis czas temu byl w jakiejs polskiej gazetce. Musze wreszcie zlozyc swoj :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#6 Post autor: Szerszen »

Bardzo fajny zestawik i bardzo szkoda, że niedostępny (na razie) w Polsce.
Recenzja też bardzo miła.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#7 Post autor: KUKUS »

sekua pisze:Haha! Nie wiedziałem, że potrafisz naśladować głosy (wideorecenzja).
Kiedyś bawiłem się w podkładanie głosów do pewnej gry. Ponieważ w projekcie zaangażowanych było trochę mało ludzi, jeden "aktor" musiał użyczyć głosu pod kilka postaci, stąd konieczność modyfikacji głosu.

Ale projekt jest już stary. Planowałem całą trylogię, ostatecznie skończyłem trzecią część, a z pierwszej powstało 8/10 map + przerywniki, które nie są jeszcze dostępne w sieci.

No i ciesze się, że jednak video-recenzje nie są sztuką dla sztuki ;)

sekua pisze:Mnie również ten zestaw przypadł do gustu, niedługo odbiorę swój.
A zatem czekam na recenzję ;)

Prezes pisze:Niestety oprócz figurek nic więcej nie przekonuje mnie do tej serii. Korporacja ma parcie. Promują gdzie się da Friendsów i Chime !
Mi się podobają pojazdy orłów, chociaż do reszty to mogę się zgodzić.

Prezes pisze: Bardo ładne fotografie. Oświetlenie, ostrość, głębia. Kolega lubi fotografować małe rzeczy (ślimaki, robaki, pająki, okruszki no i ... klocki ;-) ) ? Obiektyw makro jest raczej rzadkim nabytkiem wśród miłośników kadru.
Zwłaszcza te ostatnie - klocki ;) Chociaż raz zdarzyło mi się nagrać dziwnego owada z żądłem do filmu, który stał się potem hiciorem wśród znajomych, więc kto wie ...

Jako-tako ogarnąłem nowe studio do fotografowania - powyższa recenzja jest pierwszym większym sprawdzianem (zwłaszcza dla video).

3dom pisze:Fajny polybag, duzo lepszy niz niby-dragster
Zgadzam się w 100%

Szerszen pisze:Bardzo fajny zestawik i bardzo szkoda, że niedostępny (na razie) w Polsce.
Też tego nie rozumiem. Model jest bardzo fajny i na pewno znaleźliby się na niego nabywcy.

lordofdragonss

#8 Post autor: lordofdragonss »

Figurka jak dla mnie jest jedną z najnudniejszych i najbrzydszych z tej serii.
Pojazd natomiast ma świetny design- no i dostajemy kryształ Chi- tych nigdy nie za wiele :)
Ostatnio zmieniony 2013-09-26, 05:44 przez lordofdragonss, łącznie zmieniany 1 raz.

Allemov
Posty: 18
Rejestracja: 2013-09-25, 14:00
Lokalizacja: Wejherowo
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Allemov »

Nie zgodzę się z przedmówcą - to jedna z lepszych figurek tej serii. ;)

Apropos samej recenzji - dodam swoje trzy grosze w postaci takiego oto zdjęcia przedstawiającego defekt:

Obrazek

Niemniej jako że polybagi moje i Q pochodzą z tego samego źródła - a może raczej - od tej samej Notki, a Q takich problemów nie miał - można uznać, że jest to błąd jednostkowy. ;)
Ostatnio zmieniony 2013-12-09, 20:36 przez Allemov, łącznie zmieniany 1 raz.
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube

ODPOWIEDZ