[MOC] Chata rycerza

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
adf1985
Posty: 35
Rejestracja: 2013-09-25, 13:58
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Chata rycerza

#1 Post autor: adf1985 »

Witam wszystkich :)

Dziś trochę lepiej się czułem i postanowiłem zbudować kolejny zamkowy MOC. Stosując się do Waszych porad oraz mając na uwadze moje przemyślenia stworzyłem budynek, z którego jestem naprawdę zadowolony.

Zacznę od tego, że z początku myślałem nad tym, żeby zrobić wnętrze, jednak gdy zacząłem budować, to pomysł, jaki miałem w głowie oraz myśl o otwieranym domku trochę się kłóciły. Postanowiłem więc, że trochę ułatwię sobie zadanie i rzeczowy domek zbuduję bez wnętrza. W końcu taki obiekt ma po prostu wyglądać, a ja raczej się tym bawił nie będę. Przystąpiłem więc do budowy zaopatrzony w wiedzę i doświadczenie zdobyte dzięki internetowi oraz własnym próbom zbudowania czegoś :P. Skupiłem się również na otoczeniu i detalach w miarę skromnych możliwości. Zastosowałem też przejścia kolorystyczne w części murowanej na narożnikach.

No i tak oto powstał mój nowy MOC o nazwie wymyślonej w czasie wstawiania tego posta: "Chata rycerza".

Czas na zdjęcia:

1. Obrazek

2. Obrazek

3. Obrazek

4. Obrazek

5. Obrazek

6. Obrazek

7. Obrazek

8. Obrazek

9. Obrazek

10. Obrazek

11. Obrazek

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#2 Post autor: Szerszen »

Bardzo przyjemna kosntrukcja. Strażnica jak się patrzy.
W sumie jedyne czego mi w tym wypadku zabrakło... to wnętrze aby zobaczyć jak rycerz mieszka... ale i tak mam wrażenie bardzo bawialnego MOC'a
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#3 Post autor: Toltomeja »

Są natychmiastowe postępy i to widać. Zieleń i woda dodają domkowi wiele życia i chyba sam też to widzisz. Bardzo ładny brzeg bajorka z zielonych skosów i nigdzie nie ma pustego kawałka, to się chwali.
Sama chatka też robi bardzo pozytywne wrażenie, ciemne cegły na rogach to świetny pomysł.

Całość przywodzi mi na myśl stare, dobre zestawy castle. Proste, ale dzięki temu ma swój urok.

Nerevar
Posty: 82
Rejestracja: 2009-02-21, 17:08
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

#4 Post autor: Nerevar »

Ładna i udana konstrukcja. Jedynie rycerzowi dałbym jakieś włosy zamiast hełmu i ewentualnie jakieś wdzianko zamiast zbroi, bo sądząc po akcesoriach udaje się na libację a nie na wojnę :D.
Ostatnio zmieniony 2013-09-29, 15:56 przez Nerevar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#5 Post autor: tbzz »

A Przyjemna konstrukcja. Zrobiłem kiedyś coś podobnego, jak wracałem po latach do Lego i miałem chęci by tylko tworzyć i tworzyć. I tak jak pisze Nerevar dałbym włosy zamiast hełmu.
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Panda666
Posty: 24
Rejestracja: 2013-08-11, 16:18
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Panda666 »

"W sumie jedyne czego mi w tym wypadku zabrakło... to wnętrze aby zobaczyć jak rycerz mieszka..." - zgadzam sięz tym stwierdzenie .Szkoda,że nie ma wnętrza;)

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#7 Post autor: glaz_pimpur »

To ponieważ koledzy wypunktowali pozytywy, to ja doleję trochę dziegciu.
1. Co robi tam palma?
2. Choinki nadal nie odkurzone.
3. Dach jest niedociśnięty. No i szkoda, że nie poczekałeś chwilę i nie zainwestowałeś chociażby w 3 klocki szczytowe.
4. Zainwestuj też w duży karton i daj jako tło do MOCa. Wstawki z Twojego pokoju nie porawiają efektu tylko rozpraszają uwagę.
5. Czemu Imageshack? Zdjęcia choć małe strasznie wolno się ładują, zwłaszcza na komórce.

Ogólnie mówiąc MOC jako zabawa w budowanie dla samego siebie jest naprawdę niezła. Mnie najbardziej podobają się pałki w wodzie.
Bardzo dobrze, że nie obawiasz się i prezentujesz swoje MOCe. Nie wszyscy i to od razu zostali mistrzami w budowaniu. Ale "practice makes perfect" albo jak mawiają Słowianie "bez pracy nie ma kołaczy"
Ostatnio zmieniony 2013-09-30, 21:33 przez glaz_pimpur, łącznie zmieniany 1 raz.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#8 Post autor: Szerszen »

Ad. 1 To dębina. Spójrz na koronę drzewa a nie tylko na pień ;-)
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

adf1985
Posty: 35
Rejestracja: 2013-09-25, 13:58
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: adf1985 »

glaz_pimpur pisze:To ponieważ koledzy wypunktowali pozytywy, to ja doleję trochę dziegciu.
1. Co robi tam palma?
2. Choinki nadal nie odkurzone.
3. Dach jest niedociśnięty. No i szkoda, że nie poczekałeś chwilę i nie zainwestowałeś chociażby w 3 klocki szczytowe.
4. Zainwestuj też w duży karton i daj jako tło do MOCa. Wstawki z Twojego pokoju nie porawiają efektu tylko rozpraszają uwagę.
5. Czemu Imageshack? Zdjęcia choć małe strasznie wolno się ładują, zwłaszcza na komórce.

Ogólnie mówiąc MOC jako zabawa w budowanie dla samego siebie jest naprawdę niezła. Mnie najbardziej podobają się pałki w wodzie.
Bardzo dobrze, że nie obawiasz się i prezentujesz swoje MOCe. Nie wszyscy i to od razu zostali mistrzami w budowaniu. Ale "practice makes perfect" albo jak mawiają Słowianie "bez pracy nie ma kołaczy"
1. Nie mam brązowych klocków prawie w ogóle :(.
2. Klocki już umyte :)
3. Też tak sądzę
4. Zgadzam się
5. A jakiś inny portal? Bo szczerze mówiąc, na flickr mam artystyczne fotki i nie chciałbym tam LEGO mieszać :). Brickshelf długo publikuje zdjęcia.

Dzięki za komenty :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#10 Post autor: 3dom »

5 - na BSie moze wyciagnac miniatury generatorem Sariela i problem czekania odpada ;)
Ostatnio zmieniony 2013-10-24, 00:14 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#11 Post autor: Benny »

Naprawdę fajny MOCyk, lubię konstrukcje Castle w starym stylu. Tylko ten pień palmy mi się nie widzi.

Jetboy

#12 Post autor: Jetboy »

adf1985 pisze: 5. A jakiś inny portal? Bo szczerze mówiąc, na flickr mam artystyczne fotki i nie chciałbym tam LEGO mieszać :). Brickshelf długo publikuje zdjęcia.
Zrób sobie drugie konto na Flickrze specjalnie na zdjęcia lego. Nie będą się wtedy mieszać.

ODPOWIEDZ