[MOC] Route 66

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 537
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

[MOC] Route 66

#1 Post autor: Toltomeja »

Nareszcie...

Mam zaszczyt przedstawić Wam Route 66 - legendarną drogę łączącą Chicago z Los Angeles. Po niezliczonych kinowych odsłonach nadszedł czas na jej klockową wersję. A konkretnie przydrożny bar na pustkowiach Arizony. Tym razem z wnętrzem, które można z budynku "wysunąć".

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Galeria Brickshelf czeka na ocenzurowanie gołych minifiżek. Póki co, wybrałem najciekawsze zdjęcia.

Tak w ramach ciekawostki - to największy MOC jaki zdarzyło mi się zbudować. Nazwa robocza: bydlę. Publikuję go z niemałą radością i ulgą, że już jest skończony. Wreszcie można się zabrać za coś innego. Jestem zadowolony z efektu, ale mam już trochę dość tej pracy. Za długo nad tym siedziałem - teraz myślę sobie, że można to było zrobić dużo szybciej, ale długo budowałem chaotycznie, bez zdecydowanego planu.

PS: Chyba wiecie kogo szukać? :)

PPS: Przyznaję się bez bicia, użyłem Altbricksowych łodyżek. Przepraszam purystów, może nie spłonę na stosie. Po prostu jak już same wpadły mi w ręce, grzechem byłoby nie skorzystać.
Ostatnio zmieniony 2013-10-07, 19:58 przez Toltomeja, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Mateusz92 »

Moc robi ogromne wrażenie. Świetny bar w dziwnych obłych kształtach. Droga trochę taka polska, ponieważ strasznie dużo w niej dziur :) Jedynie co mi się nie podoba to tył białego samochodu- wydaję mi się, że jest za krótki jak na amerykański krążownik szos. Mimo wszystko to co jest najlepsze w Twojej pracy to klimat który czuć od razu gdy zobaczy się zdjęcia.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2460
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#3 Post autor: eric trax »

Bardzo klimatyczny moc. Szczególnie bar i pojazdy rodem z lat świetności 66. Udało się fajnie odwzorować kawałek drogi na dość małej powierzchni. Moim zdaniem miszcz :D
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
josio
Posty: 37
Rejestracja: 2011-03-28, 19:58
Lokalizacja: Świdwin
Kontakt:

#4 Post autor: josio »

Bardzo ładne, jeśli miałbym się czepiać, to w barze zmieniłbym drzwi na przeszklone i dał większe witryny zamiast tych małych "okienek".
Ostatnio zmieniony 2013-10-07, 21:59 przez josio, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2780
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#5 Post autor: Ciamek »

waldus92 pisze:tył białego samochodu- wydaję mi się, że jest za krótki jak na amerykański krążownik szos.
O, tak.

Szkoda, że budynek jest taki szary, a nie biały. Szary mnie coś dołuje w niektórych pracach i tak jest tutaj.

Ale poza tym to bardzo przyzwoita dioramka. Fajna praca z cyferkami i literkami. I krzesła barowe. No i rzeźba terenu - niby może prosta, bo płasko, ale wygląda elegancko.

Brakuje mi jakichś metalowych beczek.
Ostatnio zmieniony 2013-10-07, 22:43 przez Ciamek, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#6 Post autor: legosamigos »

A to do tego potrzebna była ci ta amerykańska ciężarówka :) To mówisz, że zamieniłeś zamki na styl amerykański, ale ta zamiana chyba wyszła na dobre ;) Podoba mi się twoja praca. Dla pełnego efektu przydałby się podświetlany napis "bar" :) i zmieniłbym troszkę tył białego samochodu, tak żeby wyglądał jak amerykański "skrzydlak"
Ostatnio zmieniony 2013-10-07, 22:16 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1430
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7 Post autor: Mestari »

Mnie najbardziej urzekły hamburgery w knajpie :) i ogólna kolorystyka. Od razu widać, że to pustynia.

babzos
Posty: 31
Rejestracja: 2011-01-23, 22:36
Lokalizacja: Poznań

#8 Post autor: babzos »

Tak, burgery w knajpie są spoko. Jednak lepszy jest burger-reklama oraz przepalone diody napisu BAR. SWIETNY POMYSŁ!

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#9 Post autor: PatrykZ »

No to mamy chyba faworyta na MOC Miesiąca!
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#10 Post autor: tomey »

Robi wrażenie. Ostatnio na google street view podążałem trasą 66... i zastanawiałem się czy ktoś nie zabuduje tego z Lego, a tu proszę taka niespodzianka.
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#11 Post autor: glaz_pimpur »

tomey pisze:Ostatnio na google street view podążałem trasą 66.
Ty też? I może przez Peach Springs?
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
BlackKnight
Posty: 168
Rejestracja: 2013-04-15, 07:53
Lokalizacja: Myślenice
brickshelf: KMarek

 

#12 Post autor: BlackKnight »

Akurat tydzień temu wróciłem z Arizony i temat route 66 też mi chodzi po głowie :)
A w zasadzie chodził:P

Twój MOC ma świetny klimat, bardzo podoba mi się jak zrobiony jest teren (kolory, krzaczki, słupy). Super ciężarówka i motocykle! Świetnie zrobione banery i wnętrze knajpy.

Jedyne co ja bym zmienił to droga. Obraz amerykańskiej drogi jaki mam w głowie to szary asfalt bez ani jednej dziury :)

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 537
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#13 Post autor: Toltomeja »

waldus92 pisze:Jedynie co mi się nie podoba to tył białego samochodu- wydaję mi się, że jest za krótki jak na amerykański krążownik szos.
Pozostaje mi przyznać Ci rację, faktycznie tył jest najsłabszą częścią. Ale takie rzeczy trudno mi samemu dostrzec, nie moja bajka, samochody...
Ciamek pisze:Szkoda, że budynek jest taki szary, a nie biały. Szary mnie coś dołuje w niektórych pracach i tak jest tutaj.
A mnie jako castlowcowi szary się podoba. Biały chyba by za bardzo dawał po oczach, ale to tylko moje zdanie.
legosamigos pisze:To mówisz, że zamieniłeś zamki na styl amerykański, ale ta zamiana chyba wyszła na dobre ;)
Żadna zamiana! Ameryka odhaczona i wracam do zamków. Już zrobiłem skały, więc nie ma odwrotu.
tomey pisze:Robi wrażenie. Ostatnio na google street view podążałem trasą 66... i zastanawiałem się czy ktoś nie zabuduje tego z Lego, a tu proszę taka niespodzianka.
Też prześledziłem trasę na Street View podczas przygotowań. Ta opcja to naprawdę dar niebios, inaczej bym w życiu nie znalazł tylu zdjęć drogi.
BlackKnight pisze:Jedyne co ja bym zmienił to droga. Obraz amerykańskiej drogi jaki mam w głowie to szary asfalt bez ani jednej dziury :)
Nudno by było, nie lubię w MOCu żadnych duzych, jednolitych powierzchni. Zresztą to tzw. historyczna część Route 66, z lat 20. i 30. Załóżmy, że nikt nie zmieniał asfaltu od tego czasu. :)

EDYTA: Właśnie zauważyłem co mi jeden gość napisał na Eurobricks:
" An accurate replication of some of the road surfaces we have here in the US :)"
Skoro Hamerykanie mówią że tak jest...

Dziękuję wszystkim za komentarze!
Ostatnio zmieniony 2013-10-11, 15:16 przez Toltomeja, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BlackKnight
Posty: 168
Rejestracja: 2013-04-15, 07:53
Lokalizacja: Myślenice
brickshelf: KMarek

 

#14 Post autor: BlackKnight »

Toltomeja pisze:
BlackKnight pisze:Jedyne co ja bym zmienił to droga. Obraz amerykańskiej drogi jaki mam w głowie to szary asfalt bez ani jednej dziury :)
Nudno by było, nie lubię w MOCu żadnych duzych, jednolitych powierzchni. Zresztą to tzw. historyczna część Route 66, z lat 20. i 30. Załóżmy, że nikt nie zmieniał asfaltu od tego czasu. :)

EDYTA: Właśnie zauważyłem co mi jeden gość napisał na Eurobricks:
" An accurate replication of some of the road surfaces we have here in the US :)"
Skoro Hamerykanie mówią że tak jest...
Hehe no to już nic nie mówię :)
Ostatnio zmieniony 2013-10-15, 19:47 przez BlackKnight, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#15 Post autor: legosamigos »

Myślałem, że tylko my, tu w PL, mamy dziurawe drogi ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ