[MOC] Karczma

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
BlackKnight
Posty: 163
Rejestracja: 2013-04-15, 07:53
Lokalizacja: Myślenice
brickshelf: KMarek

 

[MOC] Karczma

#1 Post autor: BlackKnight »

Witam,

Przedstawiam mój drugi moc - średniowieczną karczmę. Nie ma co wiele opisywać, karczma jaka jest każdy widzi :)

Wymiary podstawy: 32x64

Budynek powstał jeszcze w kwietniu (+ małe poprawki we wrześniu), ale dopiero dziś udało mi się zebrać i zrobić zdjęcia :)

Link do galerii Brickshelf

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

---
dodaję nowe ujęcia bo długo trwa upublicznianie galerii..
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-10-06, 07:58 przez BlackKnight, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

Cala konstrukcja jest fajna, plusuje wnętrze, klimat rycerski zawsze jest ok:)
Co to za żółta poświata na dachu? specjalnie czy przypadkiem

R19Cabrio

#3 Post autor: R19Cabrio »

Ładnie zbudowane, dużo się dzieje.
Powinieneś poprawić dachówki przed robieniem zdjęć. Nie ma barierek na schodach. Super piwnica.
Kolor biały mi nie leży, tak mam od zawsze, widziałbym tam kolor tan.

Awatar użytkownika
BlackKnight
Posty: 163
Rejestracja: 2013-04-15, 07:53
Lokalizacja: Myślenice
brickshelf: KMarek

 

#4 Post autor: BlackKnight »

blizzard pisze:Cala konstrukcja jest fajna, plusuje wnętrze, klimat rycerski zawsze jest ok:)
Co to za żółta poświata na dachu? specjalnie czy przypadkiem
Dzięki!

A ta poświata to przypadkiem, akurat słońce zaświeciło :)

adf1985
Posty: 35
Rejestracja: 2013-09-25, 13:58
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: adf1985 »

Wg mnie genialne.

Napiszę, co mi się podoba najbardziej:
1. Piwniczka - nie widziałem wielu budynków, żeby były faktycznie podpiwniczone. Podoba mi się ten moment, kiedy znad ziemi ledwo wystają łukowe okienka i to jest faktyczny poziom budynku, gdzie coś się dzieje. Poza tym super zejście do piwnicy, a sama piwnica MEGA klimat. Dobry motyw ze świniakiem :).

2. Pokoje gościnne - wyglądają pięknie, a najlepsze, że bez zbędnego bajerowania to wszystko. Normalne części dostępne prawie u każdego legomaniaka :).

3. Sam fakt, że ten budynek się rozkłada i jest całkowicie dostępny z każdej strony.

4. Ten MOC tętni życiem.

5. Czy dobrze myślę, że jest tajne przejście do piwnicy poprzez komin?

6. Ciekawa sytuacyjna z królem, ma obstawę, osobny pokój z kominkiem i nikt mu nie zagrozi w tym układzie :).

Nie podoba mi się tylko 1 rzecz, ale to kwestia indywidualna - widziałbym mur pruski w takim układzie, że te poziome linie czarne powinny być na wysokość 2x plate, a u Ciebie jest 1x. Efekt byłby moim zdaniem lepszy. Nawet na miniaturkach różnica grubości jest widoczna.

Poza tym nie widzę nic złego w tym zestawie. Dobry układ kominów, ciekawe detale. Solidny MOC.
Ostatnio zmieniony 2013-10-05, 14:49 przez adf1985, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
BlackKnight
Posty: 163
Rejestracja: 2013-04-15, 07:53
Lokalizacja: Myślenice
brickshelf: KMarek

 

#6 Post autor: BlackKnight »

R19Cabrio pisze:Ładnie zbudowane, dużo się dzieje.
Powinieneś poprawić dachówki przed robieniem zdjęć. Nie ma barierek na schodach.
Jasne. Będę pamiętał przy kolejnych mocach.
R19Cabrio pisze: Kolor biały mi nie leży, tak mam od zawsze, widziałbym tam kolor tan.
Rozważałem ten kolor, białego mam jednak więcej, więc jest na biało. A lubię w sumie oba :)
adf1985 pisze:Wg mnie genialne.
Napiszę, co mi się podoba najbardziej:
1. 2. 3.4. 6. Ciekawa sytuacyjna z królem, ma obstawę, osobny pokój z kominkiem i nikt mu nie zagrozi w tym układzie :).
Poza tym nie widzę nic złego w tym zestawie. Dobry układ kominów, ciekawe detale. Solidny MOC.
Wow, dzięki!
adf1985 pisze: 5. Czy dobrze myślę, że jest tajne przejście do piwnicy poprzez komin?
Tak, dokładnie
adf1985 pisze: Nie podoba mi się tylko 1 rzecz, ale to kwestia indywidualna - widziałbym mur pruski w takim układzie, że te poziome linie czarne powinny być na wysokość 2x plate, a u Ciebie jest 1x. Efekt byłby moim zdaniem lepszy. Nawet na miniaturkach różnica grubości jest widoczna.
Hmm a białego zostawić tyle samo czy pogrubić czarne linie kosztem białego?
Muszę potestować różne wersje.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#7 Post autor: Szerszen »

Świetny i bardzo klimatyczny MOC. Koledzy już wymienili mnóstwo plusów, więc trudno coś dodać - tak czy inaczej, dla mnie bomba.

Z ciekawości się zapytam, czy dysponujesz oboma Mocami, czy musiałeś rozebrać tamten budyneczek aby zbudować ten?
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Tommal84
Posty: 36
Rejestracja: 2012-06-22, 14:18
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: tommal84

 

#8 Post autor: Tommal84 »

Świetny średniowieczny MOC. Według mnie doskonale wykonane wnętrze z dbałością o szczegóły i do tego jak na karczmę przystało duży ruch. Dla mnie najlepsza kondygnacja to piwnica - świetny klimat.

adf1985
Posty: 35
Rejestracja: 2013-09-25, 13:58
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: adf1985 »

Hmm a białego zostawić tyle samo czy pogrubić czarne linie kosztem białego?
Muszę potestować różne wersje.
Mam na myśli właśnie pogrubienie czarnych linii. Pod tym linkiem przykład:
http://www.brickshelf.com/gallery/adf19 ... ght/03.jpg

Awatar użytkownika
BlackKnight
Posty: 163
Rejestracja: 2013-04-15, 07:53
Lokalizacja: Myślenice
brickshelf: KMarek

 

#10 Post autor: BlackKnight »

Szerszen pisze:Świetny i bardzo klimatyczny MOC. Koledzy już wymienili mnóstwo plusów, więc trudno coś dodać - tak czy inaczej, dla mnie bomba.

Z ciekawości się zapytam, czy dysponujesz oboma Mocami, czy musiałeś rozebrać tamten budyneczek aby zbudować ten?
Musiałem rozebrać. Ten zresztą też niedługo rozbiorę, żeby zbudować coś nowego:)

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#11 Post autor: Toltomeja »

Po prostu piękne. Czysta przyjemność z oglądania.
Tym większy podziw budzi, że jest całkiem duże, ale poradziłeś sobie z tym. Prosty, ale ładny dach, szczególnie te ścięte rogi na szczycie. Mur pruski jak zawsze chwycił mnie za serce, nawet ta czerwona część mi się podoba. Brakło białego czy taka artystyczna wizja?
Zdecydowanie najlepszym fragmentem jest ten taras z tyłu. Cudo.

Popracuj jeszcze nad wnętrzami. Przydałoby się im więcej wyposażenia, ludzi i gładkie, brązowe podłogi. Ale i tak jest dobrze.
Ostatnio zmieniony 2013-10-05, 19:48 przez Toltomeja, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BlackKnight
Posty: 163
Rejestracja: 2013-04-15, 07:53
Lokalizacja: Myślenice
brickshelf: KMarek

 

#12 Post autor: BlackKnight »

Toltomeja pisze:Po prostu piękne. Czysta przyjemność z oglądania.
Tym większy podziw budzi, że jest całkiem duże, ale poradziłeś sobie z tym. Prosty, ale ładny dach, szczególnie te ścięte rogi na szczycie. Mur pruski jak zawsze chwycił mnie za serce, nawet ta czerwona część mi się podoba. Brakło białego czy taka artystyczna wizja?
Brakło białego:P
Toltomeja pisze: Zdecydowanie najlepszym fragmentem jest ten taras z tyłu. Cudo.

Popracuj jeszcze nad wnętrzami. Przydałoby się im więcej wyposażenia, ludzi i gładkie, brązowe podłogi. Ale i tak jest dobrze.
Ech niestety trochę brakuje mi cierpliwości do wnętrz :) ale będzie lepiej!

Awatar użytkownika
SzU
Posty: 67
Rejestracja: 2012-08-24, 08:57
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: SzU
Kontakt:

 

#13 Post autor: SzU »

Biały dobrze wypadł :)
Pogrubiłbym te belki jak pisali poprzednicy. Podoba mi się jak model wyszedł w tym ujęciu w tym ujęciu - dużo się dzieje. Piwnica ma klimat, natomiast sama "pijalnia" mogłaby zyskać na klimacie gdyby dodać jakąś broń i więcej "drewna".

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#14 Post autor: PatrykZ »

Wspaniała praca. Piękny budynek, proporcje, przemyślany układ pomieszczeń... Pomarudzę z kafelkowaniem, lepiej od wielu studów wyglądają gładkie, wykafelkowane powierzchnie. I mucha wtedy nie siada :-)
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

#15 Post autor: Deckard Cain »

Zaprawdę zacny to przybytek gdzie styrany droga wędrowiec znajdzie bezpieczny kat i ciepła strawę.
Ostatni z Horadrimów

ODPOWIEDZ