Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Offshore Skandi
Autor Wiadomość
Tommal84 
VIP

Wpisy: 36
Wysłany: 2013-10-12, 13:13   [MOC] Offshore Skandi

Chciałbym zaprezentowac drugą jednostkę pływającą z mojej "stoczni". Plan na budowę powstał kilka miesiecy temu i tak po kilkudziecięciu godzinach budowy jest gotowy do wodowania.

Model jest zainspirowany statkami off shore "Skandi". Najwięcej czerpałem ze "Skandi Carla" można wygoglowac zdjęć jest sporo. Z wymiarów prawdziwego statku znalazłem tylko podstawowe długość, szerokość itp. więc całe skalowanie odbywało się na podstawie zdjęcia...

Największym wyzwaniem okazało się lądowisko, a raczej cały stelaż na którym się ono znajduje.
Kadłub z wypełnieniem powstał już 2 miesiące temu i tak stał czekając na więcej wolnego czasu. Budowa całej reszty pochłonęła każdą wolną chwilę w ciągu ostatnich 3 tygodni.

Trochę informacji technicznych:
- długość 83 cm
- szerokość 18 cm
- wysokość 34 cm (wraz z antenami)

Miniaturki linkujące i galeria zdjęć na Brickshelfie poniżej.

GALERIA
Ostatnio zmieniony przez Tommal84 2013-10-20, 15:09, w całości zmieniany 2 razy  

Szerszen 
VIP
Brick Warrior

Wpisy: 1785
Wysłany: 2013-10-12, 15:15   

Kawał fajnego statku. Jeśli czegoś brakuje to chyba tylko właśnie... helikopterka na lądowisku.

kruszyna 

Wpisy: 68
Wysłany: 2013-10-12, 15:39   

Bardzo fajna jednostka pływająca , fajnie wyszło Ci lądowisko dla helikoptera i właśnie tak jak napisał Szerszen troszkę go tu brakuje. Odwzorowanie od oryginału 10/10 . Gratuluje

Tommal84 
VIP

Wysłany: 2013-10-12, 15:54   

Dziękuje bardzo. Fakt, helikopter to dobry pomysł i na pewno dopełniłby całość jednak wyszedłem z założenia, że gwiazdą tutaj ma być statek, a on na wyposażeniu nie ma latadła :) Niemniej jednak na pewno pokuszę się o dobudowanie go.
Ostatnio zmieniony przez Tommal84 2013-10-12, 15:55, w całości zmieniany 1 raz  

legosamigos 
VIP

Wpisy: 3263
Wysłany: 2013-10-12, 16:23   

Szerszen napisał/a:
Kawał fajnego statku. Jeśli czegoś brakuje to chyba tylko właśnie... helikopterka na lądowisku.

Helikopter nie jest wyposażeniem statku. Przylatuje tylko w nagłych sytuacjach. Co do statku, to bardzo podoba mi się ta konstrukcja. Fajnie jakbyś przyniósł na spotkanie ten stateczek, choć sądząc po rozmiarach jest dość spory, no i odpowiednio waży. Nie wiem czy wiesz, ponoć w styczniu ma być zestaw największego kontenerowca firmy Maersk, który był niedawno w Gdańsku w swoim dziewiczym rejsie, ale koszt tego zestawu ma być dość duży :(
Więcej info tutaj

Tommal84 
VIP

Wysłany: 2013-10-12, 16:31   

Widziałem i już czekam na nowy kontenerowiec, nawet miejsce w gablocie już się znalazło. Jeśli chodzi o spotkanie to nie chcę obiecywać, że go przyniosę - gabaryty i waga robią swoje :)

legosamigos 
VIP

Wysłany: 2013-10-12, 17:33   

Tommal84 napisał/a:
Widziałem i już czekam na nowy kontenerowiec, nawet miejsce w gablocie już się znalazło. Jeśli chodzi o spotkanie to nie chcę obiecywać, że go przyniosę - gabaryty i waga robią swoje :)

No to szykuj jakieś 800 zł na niego, bo tyle ma kosztować, chyba, że jakiś wspólny zakup na LP

Mrutek
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-12, 17:40   

Fajny - nie rozbieraj - będzie jak znalazł na wystawę we Władysławowie w przyszłym roku.
No i buduj następne ;)

bacon 
Adminus Emeritus
Master of Disaster

Wpisy: 1510
Wysłany: 2013-10-12, 17:42   

legosamigos napisał/a:
Tommal84 napisał/a:

No to szykuj jakieś 800 zł na niego, bo tyle ma kosztować, chyba, że jakiś wspólny zakup na LP

A co to za fałszywe informacje? Cena 550zł - http://shop.lego.com/en-P...Listing=listing

legosamigos 
VIP

Wysłany: 2013-10-12, 17:59   

bacon napisał/a:
legosamigos napisał/a:
Tommal84 napisał/a:

A co to za fałszywe informacje? Cena 550zł - http://shop.lego.com/en-P...Listing=listing

Faktycznie, ze cena niższa. Kruszyna mówił, że ma tyle kosztować :)

Mestari 
VIP

Wpisy: 1242
Wysłany: 2013-10-12, 18:17   

Ale Maersk gorszy, bo za dużo naklejkami robią, a tu czysto :)
Kadłub przypomina mi bardzo statek z Basic 720 - mojego pierwszego w życiu zestawu, stąd ten po prostu musi mi się podobać :) Ma w sobie coś z lat 80 i 90.

glaz_pimpur 
VIP
OLD SKULL

Wpisy: 1350
Wysłany: 2013-10-12, 19:28   

Podoba mi się lądowisko i dżwigi. Niestety przy nich ten sposób modelowania kadłuba wygląda dość archaicznie. A poza tym bardzo zgarbny MOC.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu