[MOC] Offshore Skandi

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Tommal84
Posty: 36
Rejestracja: 2012-06-22, 14:18
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: tommal84

 

[MOC] Offshore Skandi

#1 Post autor: Tommal84 »

Chciałbym zaprezentowac drugą jednostkę pływającą z mojej "stoczni". Plan na budowę powstał kilka miesiecy temu i tak po kilkudziecięciu godzinach budowy jest gotowy do wodowania.

Obrazek

Model jest zainspirowany statkami off shore "Skandi". Najwięcej czerpałem ze "Skandi Carla" można wygoglowac zdjęć jest sporo. Z wymiarów prawdziwego statku znalazłem tylko podstawowe długość, szerokość itp. więc całe skalowanie odbywało się na podstawie zdjęcia...

Największym wyzwaniem okazało się lądowisko, a raczej cały stelaż na którym się ono znajduje.
Kadłub z wypełnieniem powstał już 2 miesiące temu i tak stał czekając na więcej wolnego czasu. Budowa całej reszty pochłonęła każdą wolną chwilę w ciągu ostatnich 3 tygodni.

Trochę informacji technicznych:
- długość 83 cm
- szerokość 18 cm
- wysokość 34 cm (wraz z antenami)

Miniaturki linkujące i galeria zdjęć na Brickshelfie poniżej.

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



GALERIA
Ostatnio zmieniony 2013-10-20, 15:09 przez Tommal84, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#2 Post autor: Szerszen »

Kawał fajnego statku. Jeśli czegoś brakuje to chyba tylko właśnie... helikopterka na lądowisku.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

kruszyna
Posty: 70
Rejestracja: 2011-11-23, 21:04
Lokalizacja: Wolsztyn , Wielkopolska

#3 Post autor: kruszyna »

Bardzo fajna jednostka pływająca , fajnie wyszło Ci lądowisko dla helikoptera i właśnie tak jak napisał Szerszen troszkę go tu brakuje. Odwzorowanie od oryginału 10/10 . Gratuluje

Awatar użytkownika
Tommal84
Posty: 36
Rejestracja: 2012-06-22, 14:18
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: tommal84

 

#4 Post autor: Tommal84 »

Dziękuje bardzo. Fakt, helikopter to dobry pomysł i na pewno dopełniłby całość jednak wyszedłem z założenia, że gwiazdą tutaj ma być statek, a on na wyposażeniu nie ma latadła :) Niemniej jednak na pewno pokuszę się o dobudowanie go.
Ostatnio zmieniony 2013-10-12, 15:55 przez Tommal84, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#5 Post autor: legosamigos »

Szerszen pisze:Kawał fajnego statku. Jeśli czegoś brakuje to chyba tylko właśnie... helikopterka na lądowisku.
Helikopter nie jest wyposażeniem statku. Przylatuje tylko w nagłych sytuacjach. Co do statku, to bardzo podoba mi się ta konstrukcja. Fajnie jakbyś przyniósł na spotkanie ten stateczek, choć sądząc po rozmiarach jest dość spory, no i odpowiednio waży. Nie wiem czy wiesz, ponoć w styczniu ma być zestaw największego kontenerowca firmy Maersk, który był niedawno w Gdańsku w swoim dziewiczym rejsie, ale koszt tego zestawu ma być dość duży :(
Więcej info tutaj
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Tommal84
Posty: 36
Rejestracja: 2012-06-22, 14:18
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: tommal84

 

#6 Post autor: Tommal84 »

Widziałem i już czekam na nowy kontenerowiec, nawet miejsce w gablocie już się znalazło. Jeśli chodzi o spotkanie to nie chcę obiecywać, że go przyniosę - gabaryty i waga robią swoje :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#7 Post autor: legosamigos »

Tommal84 pisze:Widziałem i już czekam na nowy kontenerowiec, nawet miejsce w gablocie już się znalazło. Jeśli chodzi o spotkanie to nie chcę obiecywać, że go przyniosę - gabaryty i waga robią swoje :)
No to szykuj jakieś 800 zł na niego, bo tyle ma kosztować, chyba, że jakiś wspólny zakup na LP
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Mrutek

#8 Post autor: Mrutek »

Fajny - nie rozbieraj - będzie jak znalazł na wystawę we Władysławowie w przyszłym roku.
No i buduj następne ;)

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#9 Post autor: bacon »

legosamigos pisze:
Tommal84 pisze:Widziałem i już czekam na nowy kontenerowiec, nawet miejsce w gablocie już się znalazło. Jeśli chodzi o spotkanie to nie chcę obiecywać, że go przyniosę - gabaryty i waga robią swoje :)
No to szykuj jakieś 800 zł na niego, bo tyle ma kosztować, chyba, że jakiś wspólny zakup na LP
A co to za fałszywe informacje? Cena 550zł - http://shop.lego.com/en-PL/Maersk-Line- ... ng=listing

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#10 Post autor: legosamigos »

bacon pisze:
legosamigos pisze:
Tommal84 pisze:Widziałem i już czekam na nowy kontenerowiec, nawet miejsce w gablocie już się znalazło. Jeśli chodzi o spotkanie to nie chcę obiecywać, że go przyniosę - gabaryty i waga robią swoje :)
No to szykuj jakieś 800 zł na niego, bo tyle ma kosztować, chyba, że jakiś wspólny zakup na LP
A co to za fałszywe informacje? Cena 550zł - http://shop.lego.com/en-PL/Maersk-Line- ... ng=listing
Faktycznie, ze cena niższa. Kruszyna mówił, że ma tyle kosztować :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#11 Post autor: Mestari »

Ale Maersk gorszy, bo za dużo naklejkami robią, a tu czysto :)
Kadłub przypomina mi bardzo statek z Basic 720 - mojego pierwszego w życiu zestawu, stąd ten po prostu musi mi się podobać :) Ma w sobie coś z lat 80 i 90.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#12 Post autor: glaz_pimpur »

Podoba mi się lądowisko i dżwigi. Niestety przy nich ten sposób modelowania kadłuba wygląda dość archaicznie. A poza tym bardzo zgarbny MOC.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

ODPOWIEDZ