Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Pracownia Leonarda z Quirmu
Autor Wiadomość
zgrredek 
Pan Narrans

Wpisy: 2259
Wysłany: 2013-10-17, 07:12   [MOC] Pracownia Leonarda z Quirmu

To miał być ludzik do Wojen Ludzików, ale trudno mi było zmieścić jakieś sensowne urządzenie na płytce 4x4. Ci, którzy czytali Świat Dysku wiedzą o kogo chodzi, a ci co nie czytali niech żałują. A najlepiej nadrobią zaległości.
Urządzenie "na warsztacie" nie występuje w książce. W książce jest coś podobnego, ale większego i z innym napędem (z resztą bezsensownym).
I przepraszam, że taki jestem monotematyczny, że cokolwiek zbudowałem w tym roku (fakt, że niewiele) jest ze Świata Dysku.

Szerszen 
VIP
Brick Warrior

Wpisy: 1785
Wysłany: 2013-10-17, 07:26   

Świetna po prostu świetna

Mestari 
VIP

Wpisy: 1241
Wysłany: 2013-10-17, 08:24   

Rewelacja! Najbardziej podoba mi się z tego świecznik - jak go zrobiłeś? Co to za białe części?
Lecę nadrabiać zaległości czytelnicze, bo tej części akurat nie czytałem.

goldsun
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-17, 09:04   

Mestari napisał/a:
Rewelacja! Najbardziej podoba mi się z tego świecznik - jak go zrobiłeś? Co to za białe części?
Pocięte flexy ?

Mestari napisał/a:

Lecę nadrabiać zaległości czytelnicze, bo tej części akurat nie czytałem.

Bóg, Honor, Ankh-Morpork zapewne ? :-)

Widzę że po zlocie/konwencie (na którym zresztą nie miałem jak być) dalej "jesteś w fazie" :-)

W sumie to czekam kiedy zaczniesz budować jakieś rzeczy od Bezdennie Głupiego Johnsona :-)

PatrykZ 
Adminus Emeritus

Wpisy: 964
Wysłany: 2013-10-17, 09:30   

Nie czytałem, ale wygląda fantastycznie. Świetnie wykonane wnętrze: obelkowanie pod sufitem, kandelabr z nierównomiernie podopalanymi świecami i wyczesany pojazd a'la steampunkowy :-) Brawo!

lennox 

Wpisy: 50
Wysłany: 2013-10-17, 09:42   

Świetna praca. Urzekły mnie detale, słoiki, komoda z szufladami i przeszklonymi półkami, budowa sufitu, ścian... Po prostu majstersztyk.
Do tego, wykonanie zdjęć. Gratulacje.

zgrredek 
Pan Narrans

Wysłany: 2013-10-17, 12:55   

goldsun napisał/a:
Mestari napisał/a:
Pocięte flexy ?

Oczywiście fleksy wetknięte w dziurawe groszki. Białych flexów miałem jakieś żałosne resztki, więc dwie świece "wypaliły się" już do cna.
goldsun napisał/a:
Widzę że po zlocie/konwencie (na którym zresztą nie miałem jak być) dalej "jesteś w fazie" :-)

Też byś był "w fazie" po takich wrażeniach. Na zdjęciu ja i... moje nowe koleżanki. A było ich dużo więcej.

goldsun napisał/a:
W sumie to czekam kiedy zaczniesz budować jakieś rzeczy od Bezdennie Głupiego Johnsona :-)
Chyba nieprędko, jeśli w ogóle. Wiele jego budowli ma w opisie jawne sprzeczności.
PatrykZ napisał/a:
Nie czytałem,
Jest na to rada; przeczytaj jedną, a jest wielce prawdopodobne, że zapragniesz przeczytać pozostałe 40.

Cieszę się, że się Wam podoba i namawiam do lektury dyskowych książek.

Ciamek 
VIP
Ciamosław Ciamek

Wpisy: 2470
Wysłany: 2013-10-17, 20:55   

zgrredek napisał/a:
Na zdjęciu

To ten sławny Brwikon?
Wyglądasz obłędnie ; o)

zgrredek 
Pan Narrans

Wysłany: 2013-10-18, 05:43   

Ciamek napisał/a:
To ten sławny Brwikon?
Nie, nie, nie. To jest Nawojkon, w Nawojowej Górze pod Krakowem.

Panda666 
Panda

Wpisy: 24
Wysłany: 2013-10-21, 20:47   

Książki jeszcze nie czytałem,może wkrótce to nadrobię,a praca super;)
Szczególnie strop dachu b. mi się spodobał;)

Biała
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-23, 23:07   

Zgredku Leonard jest świetny i ma wiele szczegółów które są rewelacyjnie wykonane ale z tego co pamietam to do pojazdu miescilo sie jakies..4 osoby;p wiec proporcje są jakby nie zachowane;) co nie zmienia faktu że wykonanie samego pojazdu - rewelacja. urzekła mnie najbardziej śruba napędowa i właz;]

zgrredek 
Pan Narrans

Wysłany: 2013-10-24, 07:22   

Biała napisał/a:
ale z tego co pamietam to do pojazdu miescilo sie jakies..4 osoby;p wiec proporcje są jakby nie zachowane;)
Nie jest to łódź podwodna z książki, a coś co w książkach nie występuje; taka moja wariacja na temat.
No i tu ciekawostka, bo w książce łódź jest napędzana kołami z łopatkami jak w parostatku. Sęk w tym, że taki mechanizm zdaje egzamin przy statkach nawodnych, ale jeśli go zanurzyć w całości, to statek nie popłynie. Co najwyżej będzie się kręcił jak diabelski młyn.

goldsun
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-24, 08:19   

zgrredek napisał/a:
Biała napisał/a:
ale z tego co pamietam to do pojazdu miescilo sie jakies..4 osoby;p wiec proporcje są jakby nie zachowane;)
Nie jest to łódź podwodna z książki, a coś co w książkach nie występuje; taka moja wariacja na temat.
No i tu ciekawostka, bo w książce łódź jest napędzana kołami z łopatkami jak w parostatku. Sęk w tym, że taki mechanizm zdaje egzamin przy statkach nawodnych, ale jeśli go zanurzyć w całości, to statek nie popłynie. Co najwyżej będzie się kręcił jak diabelski młyn.

Nie sprawdzałem, ale nie zadziałałoby to, gdyby połowę koła schować w kadłubie ?
Żeby łopatki które idą do tyłu były w wodzie, w łopatki które idą do przodu są schowane, więc nie powodują przesuwania z powrotem ?
Tylko wtedy łopatki musiałyby być chyba umieszczone poziomo ? żeby nie wypychać łodzi w górę (gdybyśmy schowali łopatki u góry) ?
A właściwie to chyba musiałyby być umieszczone naprzeciwko siebie (w pionie, albo i 4 "na krzyż" też) z ukryciem np. wewnętrznych w tym momencie połówek kół i kręceniem tych kół w przeciwne strony ?
Ostatnio zmieniony przez goldsun 2013-10-24, 08:21, w całości zmieniany 1 raz  

zgrredek 
Pan Narrans

Wysłany: 2013-10-24, 08:34   

Przy okazji sprawdzę opis w książce, bo pisałem to z pamięci. Jakby ktoś miał książkę pod ręką, to jest to w "Bogowie, Honor, Ankh-Morpork".

liwnik 
VIP

Wpisy: 536
Wysłany: 2013-10-24, 13:04   

Bardzo fajna pracownia, chociaż od łodzi bardziej pasowałyby jakieś maszyny latające.

A co do łodzi:
Cytat:
– Głównym problemem był napęd, niestety – mówił Leonard, wspinając się na drabinkę. – Rozważałem łopatki i wiosła, a nawet jakieś odmiany śruby, ale potem pomyślałem: delfiny! To jest rozwiązanie! Poruszają się niezwykle szybko przy całkiem nieznacznym wysiłku. Oczywiście te na morzu; tutaj, w ujściu, spotykamy tylko delfiny płaskonose. System dźwigni jest trochę skomplikowany, lecz zwykle udawało mi się osiągać całkiem niezłe prędkości. Pedałowanie może się okazać męczące, ale we trójkę powinniśmy uzyskać dostateczne przyspieszenie. Zadziwiające, do czego można dojść, naśladując naturę. Żałuję, że moje eksperymenty z lata... Oj, gdzieście zniknęli...?

"Bogowie, Honor, Ankh-Morpork" str.170
https://photos.app.goo.gl/dNPPGExMLM9S4oVu7

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu