Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Most do rozbiórki
Autor Wiadomość
zgrredek 
Pan Narrans

Wpisy: 2259
Wysłany: 2013-10-20, 14:26   [MOC] Most do rozbiórki

Przed wystawą w Rzeszowie nie miałem czasu porobić zdjęć i myślałem, że będę je mógł zrobić na wystawie. Okazało się jednak, że podest wyglądał inaczej niż myślałem, że będzie wyglądał i most wylądował w dziurze, gdzie słabo go było widać, a o robieniu zdjęć to już w ogóle nie było co myśleć.
Przy rozbiórce Darek Mróz zrobił mi kilka zdjęć (wielkie podziękowania), a dziś cyknąłem jeszcze kilka fotek i mogę pokazać jak wyglądało to, czego nie było za bardzo (albo wcale) widać.

Przy okazji jeszcze instrukcja budowania drzewa. Nie wiem jak bardzo jest nowatorska (i czy w ogóle) i czy ktoś takie robił wcześniej. Dla mnie to było jakieś tam odkrycie.

Cieślu 
VIP
Do odciny!

Wpisy: 1223
Wysłany: 2013-10-20, 14:35   

Bardzo fajny. Inspirowany tymi znad Świdra? Bo mi się właśnie z tymi kojarzy :)
MAN F2000
Iveco Powerstar

PatrykZ 
Adminus Emeritus

Wpisy: 964
Wysłany: 2013-10-20, 14:40   

Wspaniały! Patent na drzewo widziałem pierwszy raz.

zgrredek 
Pan Narrans

Wysłany: 2013-10-20, 15:42   

Cieślu napisał/a:
Inspirowany tymi znad Świdra? Bo mi się właśnie z tymi kojarzy :)

Konkretnie to mostem starej kolejki na Świdrze, który jest węższy, bo jednotorowy, ale sporo dłuższy.

PatrykZ napisał/a:
Patent na drzewo widziałem pierwszy raz.

No to jest nadzieja, że jednak byłem pierwszy. Opatentuję i będę pobierał tantiemy.
Główną zaletą tego drzewa jest sztywność, bo najbardziej nie lubię jak mi się drzewa przewracają i odpadają z nich liście. Przy większych, bardziej zadrzewionych dioramach to prawdziwa zmora.

legosamigos 
VIP

Wpisy: 3408
Wysłany: 2013-10-20, 16:33   

Ten klockowy most wygląda bardziej jak świeżo wybudowany :) Oryginał faktycznie widać, że do rozbiórki i zjedzony zębem czasu. Bardzo podoba mi się "ruch" wody, tzn fala, zrobiona z przezroczystych skosów przed i naokoło płynącego kajaka

tbzz 

Wpisy: 359
Wysłany: 2013-10-20, 23:31   

Kawał bardzo dobrej roboty. Taka realna scenka. Pomysł niecodzienny no i ci kajakarze na żywej wodzie. Fajne :)

legosamigos 
VIP

Wysłany: 2013-10-21, 13:24   

Skoro ten nieklockowy most jest do rozbiórki, czy nie powinien być przypadkiem zamknięty dla ruchu wodnego? Mogło by coś z niego odpaść i uszkodzić kajakarzy albo nawet zabić ;) No chyba, że na tym klockowym dałeś kajakarzy, by coś się działo w tej scence?

Cieślu 
VIP
Do odciny!

Wpisy: 1223
Wysłany: 2013-10-21, 18:12   

zgrredek napisał/a:
Konkretnie to mostem starej kolejki na Świdrze, który jest węższy, bo jednotorowy, ale sporo dłuższy.

Tak z ciekawości, gdzie on się dokładnie znajduję? Nie przypominam sobie żebym kiedyś pod nim przejeżdżał na rowerze a jeżdżę dość często.
MAN F2000
Iveco Powerstar

zgrredek 
Pan Narrans

Wysłany: 2013-10-21, 18:25   

legosamigos napisał/a:
Skoro ten nieklockowy most jest do rozbiórki, czy nie powinien być przypadkiem zamknięty dla ruchu wodnego?
On nie jest do rozbiórki. Jest zamknięty dla ruchu kołowego, ale można chodzić po nim pieszo. W tytule MOC-a jest "rozbiórka", bo zacząłem rozbierać ten klockowy most.
Cieślu napisał/a:
Tak z ciekawości, gdzie on się dokładnie znajduję? Nie przypominam sobie żebym kiedyś pod nim przejeżdżał na rowerze a jeżdżę dość często.
To jest most starej kolejki wąskotorowej. Od strony Otwocka dochodzi tam ulica Turystyczna.

legosamigos 
VIP

Wysłany: 2013-10-21, 19:47   

zgrredek napisał/a:
legosamigos napisał/a:
Skoro ten nieklockowy most jest do rozbiórki, czy nie powinien być przypadkiem zamknięty dla ruchu wodnego?
On nie jest do rozbiórki. Jest zamknięty dla ruchu kołowego, ale można chodzić po nim pieszo. W tytule MOC-a jest "rozbiórka", bo zacząłem rozbierać ten klockowy most.

Aa, no to teraz zmienia postać rzeczy :) Myślałem, że to właśnie oryginał jest do rozbiórki, a nie ten klockowy :)

adf1985 

Wpisy: 35
Wysłany: 2013-10-22, 14:13   

Super MOC. Najbardziej podoba mi się struktura wody i motyw podwodny. Napisz może jak zrobiłeś ten efekt "pod wodą" na zdjęciu nr 2. Wydaje się, jakby cały podwodny świat faktycznie istniał na całej długości rzeki. Czy tak jest naprawdę, czy może to fragment na potrzeby przekroju? No a jeśli to jest na calej długości, to wtedy jakim cudem polożyłeś na tym taką warstwę klocków imitujących powierzchnię wody. Proszę o zdradzenie tej tajemnicy o ile to możliwe :)
Ostatnio zmieniony przez adf1985 2013-10-22, 14:14, w całości zmieniany 1 raz  

zen535i 

Wpisy: 152
Wysłany: 2013-10-22, 21:06   

niezła praca :) najlepsza oczywiście woda i to co pływa tam w środku , baaardzo duża pomysłowość :) most monumentalny jak i reszta - dla mnie mógłby być sam strumyk z kajakarzami i też by było super:)

zgrredek 
Pan Narrans

Wysłany: 2013-10-22, 21:45   

adf1985 napisał/a:
Najbardziej podoba mi się struktura wody i motyw podwodny. Napisz może jak zrobiłeś ten efekt "pod wodą" na zdjęciu nr 2. Wydaje się, jakby cały podwodny świat faktycznie istniał na całej długości rzeki. Czy tak jest naprawdę, czy może to fragment na potrzeby przekroju?
Te podwodne rzeczy są tylko z przodu. Dalej nie byłoby ich widać, tak jak w prawdziwej wodzie, więc nie było sensu "zagracać" reszty rzeki.
zen535i napisał/a:
dla mnie mógłby być sam strumyk z kajakarzami i też by było super:)
Dla mnie też, ale most był konieczny bo to fragment makiety kolejowej.
Dzięki za komentarze. Fajnie, że się Wam podoba.

legosamigos 
VIP

Wysłany: 2013-10-22, 21:50   

zgrredek napisał/a:
adf1985 napisał/a:
Najbardziej podoba mi się struktura wody i motyw podwodny. Napisz może jak zrobiłeś ten efekt "pod wodą" na zdjęciu nr 2. Wydaje się, jakby cały podwodny świat faktycznie istniał na całej długości rzeki. Czy tak jest naprawdę, czy może to fragment na potrzeby przekroju?
Te podwodne rzeczy są tylko z przodu. Dalej nie byłoby ich widać, tak jak w prawdziwej wodzie, więc nie było sensu "zagracać" reszty rzeki.

A powiedz, w takim razie jak "trzyma się" reszta rzeki, znaczy się powierzchnia rzeki? Też na takich samych okienkach jak z przodu?

zgrredek 
Pan Narrans

Wysłany: 2013-10-23, 05:55   

Cytat:
A powiedz, w takim razie jak "trzyma się" reszta rzeki, znaczy się powierzchnia rzeki? Też na takich samych okienkach jak z przodu?

Całość jest na okienkach, choć nie musiałaby być. Dalej pewnie wystarczyłoby położyć "wodę" na białych klockach. Również podkład dark tan położony na całym dnie okazał się zbyteczny, bo całkiem niewidoczny.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu