Budowanie zestawów Lego metodą Stop Motion

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
sives1
Posty: 153
Rejestracja: 2005-10-16, 19:12
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: sives1
Kontakt:

 

#16 Post autor: sives1 »

Jakość obrazu wyśmienita.
Wiesz co niestety zdjęcia nie wyszły idealnie, wyglądały nieostro. Znalazłem w trakcje generowania filmu super funkcję, która tak wyciągnęła obraz.

Jetboy

#17 Post autor: Jetboy »

Świetne, więcej takich speedbuildów!
reBricked
Ostatnio zmieniony 2013-10-20, 16:23 przez Jetboy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#18 Post autor: Żbik »

Sporo pracy w to włożyłeś. Bardzo dobrze, że wrzuciłeś ten filmik. Może zrobisz ich więcej? :)

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#19 Post autor: makorol »

Migawkę wyzwalasz pilotem, czy aparat robi zdjęcia co ileśtam i musisz pamiętać kiedy zabrać ręce?
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#20 Post autor: Innos »

makorol pisze:Migawkę wyzwalasz pilotem, czy aparat robi zdjęcia co ileśtam i musisz pamiętać kiedy zabrać ręce?
Ktoś tu opisu nie przeczytał. ;)
sives1 pisze:Tym razem zdjęcia robiłem ręcznie tzn klikanie na laptopie (nie czasowo co 5 sekund jak poprzednio).
A swoją drogą - świetny materiał, obraz igła, no i wygodnie można się przyjrzeć procesowi budowy. Dzięki!
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

sives1
Posty: 153
Rejestracja: 2005-10-16, 19:12
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: sives1
Kontakt:

 

#21 Post autor: sives1 »

Żbik pisze:Sporo pracy w to włożyłeś. Bardzo dobrze, że wrzuciłeś ten filmik. Może zrobisz ich więcej? :)
Ten kto ma szkraba około 3 latka ten wie jak może utrudniać pracę. Poświęciłem 2 dni od godziny 22.00 do 4.00. Potem w dzień około 4 godzin. W pracy nieprzytomny, ale szło przeżyć.
Jak czas pozwoli to pewnie będę co jakiś czas dodawał jakiś. Teraz czeka 41999 oraz 31313 :D.
Zastanawiam się czy lustrzanka bardzo na tym nie cierpi jak robię na jeden film około 1000 zdjęć?
Migawkę wyzwalasz pilotem, czy aparat robi zdjęcia co ileś tam i musisz pamiętać kiedy zabrać ręce?
Wiesz co na pierwszej stronie jest filmik z budowy 42006, gdzie wykorzystałem EOS Utility.
W programie ustawiłem, aby robił zdjęcia co 5 sekund. Jest to bardzo niewygodne. Dużo zdjęć musiałem usunąć bo było widać ręce. Panika była bo musiałem zdążyć je zabrać.
W przypadku 42009 użyłem tego samego programu tylko bez czasowego robienia zdjęć.
Sam guzikiem na komputerze wyzwalałem migawkę. Dużo wygodniej i mniej zdjęć zmarnowanych. Następnym razem kupię pilota.

Awatar użytkownika
benny80
Posty: 162
Rejestracja: 2004-06-28, 10:13
Lokalizacja: Katowice
brickshelf: benny80
Kontakt:

 

#22 Post autor: benny80 »

Brawo za chęci, zwłaszcza po nocach z powodu malucha.
Rezultat jest wręcz świetny, a z każdym kolejnym podejściem wychodzi coraz lepiej. ;)
Pozdrawiam! B. ;)
______________
27.02.2009 AD
27.07.2011 AD

Awatar użytkownika
SzU
Posty: 67
Rejestracja: 2012-08-24, 08:57
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: SzU
Kontakt:

 

#23 Post autor: SzU »

Super to wyszło, bardzo mi się podoba że oprócz "przyrostu" zestawu są pokazane jakby animacje: a tu coś się rusza, a tu przesuwa się element po stole, a to wchodzi jeden w drugi. Dzięki temu można lepiej pojąć jak zestaw jest zbudowany i nie ma zagwozdki w stylu "co się teraz stało z danym elementem".

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#24 Post autor: legosamigos »

sives1 pisze: Teraz czeka 41999 oraz 31313 :D.
W zestawie 31313 to chyba nie ma za wiele do składania? :D A powiedz z jaką prędkością przyspieszony jest film z budowania 42009?
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

lennox
Posty: 50
Rejestracja: 2013-02-21, 15:54
Lokalizacja: Kraków

#25 Post autor: lennox »

sives1 pisze:Zastanawiam się czy lustrzanka bardzo na tym nie cierpi jak robię na jeden film około 1000 zdjęć?
Zależy od typu lustrzanki, konkretnej sztuki i sposobu używania. Profesjonalne uszczelniane aparaty wytrzymują około 1M klapnięć i więcej. Lustra pokroju Nikon D3100 około 100tys., ale zdarzają się też dla niej rekordy i wytrzymuje 200tys.
sives1 pisze:Dużo wygodniej i mniej zdjęć zmarnowanych. Następnym razem kupię pilota.
Polecam ;)

Żeby nie było off-topa, materiał świetny. Ogląda się rewelacyjnie i jako uzupełnienie recenzji to po prostu poezja, ~2min to czas wprost wymarzony dla tego typu filmów.

EDYTA:
A widzę że masz EOSa 550D, tak więc to aparat raczej z niższej półki. ;)
Ostatnio zmieniony 2013-10-20, 22:34 przez lennox, łącznie zmieniany 2 razy.
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy...
Moja kolekcja

sives1
Posty: 153
Rejestracja: 2005-10-16, 19:12
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: sives1
Kontakt:

 

#26 Post autor: sives1 »

legosamigos pisze:W zestawie 31313 to chyba nie ma za wiele do składania? :D A powiedz z jaką prędkością przyspieszony jest film z budowania 42009?
Pewnie 31313 pominę, ale 41999 zrobię.
Filmik jest puszczony w normalnym tempie. Czas na jedno zdjęcie to 0.11 sec.

Zastanawiam się jeszcze czy tak długi wstęp i kilka zdjęć ma sens, czy nie lepiej jedno zdjęcie z opisem i od razu zdjęcia z budowania.
Ostatnio zmieniony 2013-10-20, 22:36 przez sives1, łącznie zmieniany 1 raz.

Jac

#27 Post autor: Jac »

nie lepiej, fajny wstęp, jak coś "klocki" robią wcześniej, albo w trakcie układania też jest bardzo ok, co np 30 sek jakaś wrzutka ;) przyjemniej się wtedy ogląda... super to wychodzi, zmienił bym jednak trochę perspektywę, na ciut niższe ujęcie i szerszy kąt (bliżej podejść)
lennox pisze:EDYTA:
A widzę że masz EOSa 550D, tak więc to aparat raczej z niższej półki. ;)
lustrzanki są zasadniczo z wyższej półki a przewaga segmentu profi nie jest aż tak duża w studio gdzie odpowiednią ekspozycję i kadr ustawia się przez kilka minut ze 100% powtarzalnością

lennox
Posty: 50
Rejestracja: 2013-02-21, 15:54
Lokalizacja: Kraków

#28 Post autor: lennox »

Te wstawki, typu obracanie modelu po zbudowaniu jakiegoś etapu itp są ok.
Film jest moim skromnym zdaniem, nic dodać nic ująć.
Jac pisze:
lennox pisze:EDYTA:
A widzę że masz EOSa 550D, tak więc to aparat raczej z niższej półki. ;)
lustrzanki są zasadniczo z wyższej półki a przewaga segmentu profi nie jest aż tak duża w studio gdzie odpowiednią ekspozycję i kadr ustawia się przez kilka minut ze 100% powtarzalnością
Nie wiem czy czytałeś wcześniej ale pisałem tylko o lustrach. A ten Canon to najniższa półka, i tego nie zmienisz. :)
A różnica, jest w rzeczywistości dużo wyższa niż Ci się wydaje. ISO a co za tym idzie szumy, wytrzymałość, szybkość, dokładność, wielkość matrycy (nie mylić z ilością MP)... Ale może to nie aż tak dużo?
Oczywiście nie należy zapominać że to nie aparat robi zdjęcie tylko fotograf ;)
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy...
Moja kolekcja

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#29 Post autor: Sariel »

Ja podziwiam że Ci się chciało tyle bawić. Efekt fajny, ale osobiście wolę zwyczajnie sfilmować budowę i przyspieszyć, bo to o niebo prostsze w realizacji.

Awatar użytkownika
benny80
Posty: 162
Rejestracja: 2004-06-28, 10:13
Lokalizacja: Katowice
brickshelf: benny80
Kontakt:

 

#30 Post autor: benny80 »

Sariel pisze:Ja podziwiam że Ci się chciało tyle bawić. Efekt fajny, ale osobiście wolę zwyczajnie sfilmować budowę i przyspieszyć, bo to o niebo prostsze w realizacji.
Owszem, ale nie unikniesz rąk w kadrze, a i szukanie elementu nie trwa nigdy tak samo długo, zaś tutaj te zbędne rzeczy są pominięte.
Pozdrawiam! B. ;)
______________
27.02.2009 AD
27.07.2011 AD

ODPOWIEDZ