[MOC] Smoczy rydwan

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sirius
VIP
Posty: 368
Rejestracja: 2012-09-09, 11:11
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Smoczy rydwan

#1 Post autor: Sirius »

Korzystając z długiego weekendu i wizyty w domu, zabrałem się za budowanie kolejnego MOCa. Praca nad czymś większym jest w toku, jednak w międzyczasie udało mi się zbudować konstrukcję, którą mogę już zaprezentować na forum.

Zgodnie z tytułem mamy do czynienia z rydwanem. Zaczęło się od pomysłu żeby zbudować zwyczajny pojazd ze starożytności, jednak stwierdziłem, że taka opcja wyglądałaby dosyć biednie, a poza tym nie mam odpowiedniego woźnicy. W efekcie powstał wehikuł inspirowany tymi z Warhammera.

Budowa poszła szybko i sprawnie. Trochę męczyłem się z dyszlem i nie jestem z niego do końca zadowolony. Poza tym w założeniach "czaszka" miała wyglądać strasznie, jednak wyszło trochę śmiesznie, jednak mimo wszystko akurat z tego elementu jestem zadowolony. Nie przedłużając zdjęcia i link do galerii:
Obrazek
Obrazek
Galeria

Panda666
Posty: 24
Rejestracja: 2013-08-11, 16:18
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Panda666 »

Jak dla mnie to brakuje jeźdźca jakiegoś w środku.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#3 Post autor: blizzard »

No przecież jest na drugi zdjęciu?

Awatar użytkownika
Dart Grellenort
Posty: 277
Rejestracja: 2010-07-13, 22:53
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: DartGrellenort

 

#4 Post autor: Dart Grellenort »

Trochę misz-masz kolorystyczny. Te białe zdobienia robią więcej zamieszania, niż dodają uroku. A przynajmniej powinno być ich mniej. Te z boku czymś innym bym zastąpił, czymś, co bardziej przypominałoby skrzydła. I ten piaskowo-zielony smoczek zupełnie odcina się od całości, a zakładam, że on również miał być elementem zdobiącym, a nie jest "żywym" zwierzakiem. Poza tym to całkiem-całkiem. W takich starych klimatach :)
Nobody expects The Spanish Inquisition!

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#5 Post autor: Kirysowaty »

Długo się zastanawiałem, co napisać o tym MOC-u. Przede wszystkim jest strasznie przeładowany detalami w różnych kolorach. Sama kolorystyka nie jest problemem (to połączenie, nie wiedzieć czemu, kojarzy mi się z Chinami, a ten "pysk" na przedzie z chińskim smokiem), ale panuje tu niezły bałagan. Jeśli białe, sterczące na wszystkie strony antenki miały być "kościanymi" wstawkami, to radziłbym zaopatrzyś się w parę TAKICH elementów w kolorze białym, opcjonalnie także w inne ząbki i pazurki, i poeksperymentować.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#6 Post autor: Szerszen »

To fakt widać w tym Chaos...
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Sirius
VIP
Posty: 368
Rejestracja: 2012-09-09, 11:11
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Sirius »

Takie było w sumie założenie żeby bryła i wszystkie zdobienia wyglądały chaotycznie i żeby był efekt, że jest tu wszystkiego "napaćkane". Takie wrażenie wywołują u mnie niektóre rydwany z WH, a one były pewną inspiracją. Zdaję sobie jednak sprawę, że chaos, a chaos kontrolowany to nie do końca to samo i nie udało mi się w pełni tego drugiego osiągnąć.

Co do kolorów to wydawało mi się, że czerwony z niebieskim będą miłą odmianą od szarości, w których to się głównie poruszam podczas budowania. Biały natomiast jest chyba dosyć neutralny.

Wiem, że znalazłoby się sporo elementów, które lepiej imitowałyby kości, jednak tylko to miałem pod ręką. A jak wspomniałem chyba w pierwszym poście, chciałem zbudować coś "na teraz". Zamawianie na FB spowodowałoby, że musiałbym czekać z kontynuacją budowy co najmniej do grudnia. Sam teraz widzę, że sporo rzeczy można by zbudować lepiej, inaczej i być może wrócę jeszcze do tematyki rydwanów, bo buduje się je na prawdę przyjemnie.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#8 Post autor: Szerszen »

I tak trzymaj.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

ODPOWIEDZ