[MOC] 126p

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

[MOC] 126p

#1 Post autor: crises »

Wiosna tuż, tuż, więc działkowcy odpalają swoje wehikuły i ruszają uprawiać ziemię :-).
Dziś chcę Wam pokazać Maluszka. Pojazd, który miało wielu, szczególnie starszych, kierowców. My (żonka i ja) do tej pory jeździmy takim fiacikiem, więc nie myślcie, że się naśmiewam.
Obrazek
Model jest zbudowany po części w technice "robię z tego co jest", ale niektóre klocki były kupowane specjalnie. Jest taki sklep w Gdańsku-Wrzeszczu, w którym można sobie coś wyszperać... Niestety klocki nie są w najlepszym stanie, więc fotki zrobiłem jak najmniejsze, żeby oszczędzić Wasze oczy i nie porazić zmysłu estetyki.
Z kilku rzeczy jeszcze nie jestem zadowolony. Muszę na przykład poszukać niższych szybek, żeby proporcje były bardziej "maluchowe". Trochę też jeszcze nad tyłem popracuję. No i kiedyś go złożę z nowych klocków...
Kilka szczegółów technicznych. Tablica rejestracyjna zrobiona jest z listu (wytartego do białości niestety) z zestawu z pocztą. Postarałem się też o kilka detali: samochód ma wycieraczki, wlot do baku paliwa, kratki w tylnej klapie, no i oczywiście przyczepkę z niezbędnymi narzędziami i wiosennym kwiatkiem.
Cała galeria jest tu. Natomiast tutaj jest pierwotna wersja modelu i pierwsze próby w MLCadzie.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2010-05-05, 10:50 przez crises, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Scaner
Posty: 292
Rejestracja: 2005-03-23, 19:19
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Tomtores

 

#2 Post autor: Scaner »

Hm, coś mi tu nie pasuje. Czy wycieraczki nie powinny być obie obrócone w ta sama stronę? To co zaprezentowałeś to raczej rozwiązanie dla autobusu.
Koparka tu, koparka tam, i ja też koparkę mam :-).
Pierwszy projekt - 8043 + pneumatyka.

crises

#3 Post autor: crises »

Scaner pisze:Hm, coś mi tu nie pasuje. Czy wycieraczki nie powinny być obie obrócone w ta sama stronę? To co zaprezentowałeś to raczej rozwiązanie dla autobusu.
Masz jak najbardziej rację i co śmieszniejsze przed zrobieniem fotek jeszcze o tym pamiętałem. To się chyba nazywa skleroza ;-).
Będzie poprawione.

Awatar użytkownika
Paweł
Posty: 443
Rejestracja: 2005-04-14, 15:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: starwarsmaniak
Kontakt:

 

#4 Post autor: Paweł »

Maluszek-jak najbardziej. Mam dwa zastrzeżenia. Przede wszystkim dach i szyba. Są stanowczo za wysoko. Drugie to lusterka-wyglądają jak dwie bulwy. Szyba zastosuj taką, jak w moim czerwonym samochodziku-cabriolecie. A co do lusterek- te wczepiacze do rurek + czarny Title 1x1.
Nic lepszego niż LEGO mój kolego
Pozdrawiam:
Paweł

Nexus 7

#5 Post autor: Nexus 7 »

Mimo wszystkich wspomnianych wyzej drobnych usterek, jednak widac ze to maluch. Dobra robota! (Dla tych ktorzy nie pamietaja: bylo takie haslo propagandowe w latach 80-tych). Przyczepka swietna.

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#6 Post autor: szarikm »

"Kłamiesz synu, nie da się zgrzeszyć w maluchu..."

A poważnie, spróbuj:
1) położyć dach tym http://www.peeron.com/inv/parts/45677
2) obniżyć go między kołami, wciskając plate 1x4

ogólnie, dobra konstrukcja

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#7 Post autor: pit »

W sumie widać, że to fiacik, przy czym, jak wcześniej napisano, szyby za wysokie.
Widziałeś malucha Misterzumbiego?

crises

#8 Post autor: crises »

pit pisze:W sumie widać, że to fiacik, przy czym, jak wcześniej napisano, szyby za wysokie.
Widziałeś malucha Misterzumbiego?
Widziałem, jest świetny. Jednak robiąc mój model wręcz bałem się, żeby czegoś z niego nie skopiować, bo w końcu nie o to chodzi. A poza tym to chyba jest render prawda? Aha i wydaje mi się, ale głowy nie dam, bo części prawie nie znam, że dwa środkowe tilesy na dachu na tej akurat szybce nie mają się do czego doczepić i po prostu leżą radośnie.

Dzięki za uwagi. Popracuję jeszcze nad nim :-)

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#9 Post autor: pit »

crises pisze:Aha i wydaje mi się, ale głowy nie dam, bo części prawie nie znam, że dwa środkowe tilesy na dachu na tej akurat szybce nie mają się do czego doczepić i po prostu leżą radośnie.
E nie. Z tyłu są takie dwa przeźroczyste klocki.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
szimonek
Posty: 118
Rejestracja: 2006-06-06, 13:24
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#10 Post autor: szimonek »

Troszku off-topic:
szarikm pisze:"Kłamiesz synu, nie da się zgrzeszyć w maluchu..."
Da się! Drugie dziecko mojego kumpla pochodzi z takich testów, czy "da się" w maluchu... :-)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#11 Post autor: Jerac »

A mi się dla odmiany taka szyba podoba. Nie mam pojęcia jak się nazywa taki styl, w którym wszystkie detale są przerysowane (ale są!) a proporcje zmienione, ale to jest właśnie to... (chibi?)

Poza tym maluszek w ten sposób jest bawialny, przy tym rozpoznawalny.

Może tylko te małe okrągłe plates które robią za lusterka zamienić na srebrne/szare?
Ciekaw jestem jakby to wyglądało gdyby na czerwone felgi założyć "kapsle" z round plates, np. szarych.

Awatar użytkownika
Paweł
Posty: 443
Rejestracja: 2005-04-14, 15:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: starwarsmaniak
Kontakt:

 

#12 Post autor: Paweł »

Jerac pisze:Ciekaw jestem jakby to wyglądało gdyby na czerwone felgi założyć "kapsle" z round plates, np. szarych.
Zaglądnij tu. Słaba jakość, ale widać.
Nic lepszego niż LEGO mój kolego
Pozdrawiam:
Paweł

ODPOWIEDZ