[MOC] Colonial Marines APC

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Havoc

[MOC] Colonial Marines APC

#1 Post autor: Havoc »

Oto mój pierwszy opublikowany MOC. Wrzucam go tu chociaż nie wiem czy nie pasuje bardziej do 'Tu i teraz'. Jest to model transportera opancerzonego kolonialnych marines z filmu pt. Aliens. Niestety nie produkują klocków w takim kolorze w jakim ten pojazd występuje oryginalnie dlatego jest w większości czarny :)

Obrazek

Galeria:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=241040

Wiem, że nie wyszedł najlepiej dlatego proszę o wyrozumiałość w ocenie :D
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 10:20 przez Havoc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#2 Post autor: smyk »

Raczej do działu "Zew przyszłości"

Spory bydlak, ale galeria jeszcze nie opublikowana, więc z szerszym komentarzem się jeszcze powstrzymam

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#3 Post autor: Maciej Drwięga »

Bardzo sympatyczna konstrukcja. Klasyczna, zwarta, solidna. Czarny kolor nie przeszkadza, pasował by także ciemny szary lub pomieszanie ich obu. Niestety filmu nie widzialem, więc ciężko mi sobie wyobrazić skalę - coś pomiędzy minifigiem a ludzikiem Technic ?
Fajne :) Czy to bieżąca kontrukcja czy historyczne zdjęcia tylko ?
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Havoc

#4 Post autor: Havoc »

Dokładnie coś pomiędzy :) Konstrukcja jest bieżąca (jeszcze nie rozłożona) ale zdjęcia robione dość dawno. Co do filmu to polecam - rewelacja, nie ma to jak klasyka w reżyserii Jamesa Camerona, no i zawsze można zobaczyć jak oryginał wyglądał ;)
Ostatnio zmieniony 2010-12-23, 08:17 przez Havoc, łącznie zmieniany 1 raz.

Hippotam

#5 Post autor: Hippotam »

Model skomentuje jak niedzielny szczyt osiedlowy minie i obrazki będą się jakoś sensownie szybko ładować...
Ostatnio zmieniony 2010-12-23, 08:18 przez Hippotam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#6 Post autor: Misterzumbi »

Film widzialem, kocham i mialem APC "na warsztacie" dawno temu...
Ciemny szary faktycznie bardziej by pasowal, kolor prawdziwego APC jest dosyc dziwnym nienasyconym Khaki...
Co mi sie podoba to bryla, moglbys sie troche jeszcze pobawic, zdaje mi sie ze APC powinien byc troche dluzszy... Moze jakos zamaskowac te felgi?

Co do skali, kolo jest prwie takie wysokie jak dorosly mezczyzna mozliwe ze figurki technic by sie nim przejechaly.


A teraz tylko jeszcze Dropship i SULACO do skali :D

Zdrowko Adam
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Havoc

#7 Post autor: Havoc »

No niestety ciemno-szarych prawie w ogóle nie mam, a i zdobycie takiej ilości graniczy z cudem (przynajmniej dla mnie), koła możnaby zamaskować takimi talerzami jakie były w zestawie hovertron z serii exploriens, ale w ciemno-szarym kolorze raczej nie występują a jasno-szare nieciekawie by wyglądały. Co do długości to też myślałem że jest dłuższy ale poszperałem w necie i znalazłem model. Okazało się, że dłuższy nie jest :) Jeżeli chodzi o dropship to już zrobiłem, ale nie uwieczniłem :(
Ostatnio zmieniony 2010-12-23, 08:21 przez Havoc, łącznie zmieniany 1 raz.

Hippotam

#8 Post autor: Hippotam »

Ja też w szczenięcych latach byłem fanem Aliensów, pamiętam że w przeciągu tygodnia byłem z kolegą na tym trzy razy w kinie Kijów w Krakowie. Raz nawet namówiliśmy koleżankę na seans, ale film się jakoś jej nie bardzo podobał :-)

Jak już Misterzumbi wspominał, bardzo fajna bryła - od razu wiadomo co to jest. Wygląda trochę jak "oldskoolowy", z uwag na morze widocznych studów. Wiem ze niektórzy tak lubia, ale ja jakoś wole modele studless - i myślę że temu APC by dobrze zrobiło trochę kafli i snotów.

Czy działko się "chowa?", czy te flexy to tylko ozdoba?

Co do załogi, to ja jestem pod wrażeniem dziewczyn z giwerami, więc uważam oddział uzbrojonych księżniczek Belville uzupełniłby ten model idealnie ;-)

Aha - i witaj w klubie poszukiwaczy ciemnoszarych klocków....

Havoc

#9 Post autor: Havoc »

Hmm, więc nie tylko ja zauważyłem ich znikomą ilość :) Działko się chowa ale nie tak jak w filmie do samego dołu tylko do 'skosu' tzn tak do połowy. Co do oldskoolowości to faktycznie tak lubie, niestety dysponuję tylko częściami z zestawów MT + dosłownie kilka dodatkowych klocków więc czasami mam po prostu związane ręce :(

PS Co do dziewczyn z giwerami to fakt, przydałaby się w APC Vasquez :)

Awatar użytkownika
Scaner
Posty: 292
Rejestracja: 2005-03-23, 19:19
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Tomtores

 

#10 Post autor: Scaner »

Ładny model jak na początek. Jedna z tych rzeczy które chcę poskładać ale nie mam na to czasu/części/odwagi.
Nie do końca tak sobie go wyobrażałem, ale rozpoznałem od razu co to jest więc wykonanie jest dobre. Z tego co widzę jest nawet wnętrze. Hm, gdzie ja to schowałem moje referencje... [chwila na przeszukanie dysku w poszukiwaniu zdjęć które były ale nikt nie wie gdzie teraz są]. Ni ma więc zostaje mi tylko szybkie przeszukanie neta. Faktycznie miał taki pochylony przodek, widać pamięć mnie zawodzi. Nie podoba mi się ta drabinka z tyłu, tylko nie wiem jak by tu zrobić lepszą, choć może wystarczy kilka plate 1x2 with ladder?
Front pojazdu wygląda dziwnie, działko jest za mocno schowane a "okno" kierowcy ma niewłaściwe kąty. Skos powinien zaczynać się niżej. W sumie podoba mi się mimo tych niedociągnięć. Nie ma zbyt dużo APC na brickshelf (a może tylko ja nie umiem znaleźć...).
Koparka tu, koparka tam, i ja też koparkę mam :-).
Pierwszy projekt - 8043 + pneumatyka.

Havoc

#11 Post autor: Havoc »

Co do drabinki to mam plates 1x2 with ladder ale w oryginale ta drabinka miała rzadziej i nieregularnie rozłożone stopnie więc plates tu raczej nie podchodzą. Działko fakt jest za mocno schowane i kąt okna też niewłaściwy ale przy tym 'rozmiarze' przodu nie wiedziałem za bardzo jak to inaczej upchnąć. W każdym razie dzięki za uwagi, uwzględnię je napewno jak będę budował jakieś inne APC :) (a pewnie będę)

Nexus 7

#12 Post autor: Nexus 7 »

Bardzo dobry. Wiem co mowie, seria Alien to jedne z moich ulubionych filmow. Godna pochwaly dbalosc o szczegoly, wlasciwie wszystko tu jest. Za dropshipa bys sie nie wzial? Chetnie pokibicuje.
Ech, obejrze sobie Aliens wieczorem ...

Havoc

#13 Post autor: Havoc »

Jak już wyżej pisałem Dropshipa już robiłem, ale ponieważ nie wyszedł mi wtedy najlepiej, pewnie się za niego zabiorę, jak tylko rozmontuję APC. Trzymam za słowo z kibicowaniem :)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#14 Post autor: Sariel »

Jeśli mogę coś zasugerować, koła dobrze by chyba wyglądały zasłonięte Round Dish 4 x 4 Inverted. W wersji ciemnoszarej występuje on tylko w 1 zestawie (i 1 egzemplarzu na zestaw), natomiast komplet tradycyjnie szarych jest chociażby w słynnym Black Cat'cie.

Poza tym model uważam za rewelacyjny. Przetrząsnąłem kawał Brickshelfa w poszukiwaniu konkurencji, i znalazłem 1, słownie JEDEN MOC mogący się równać wiernością odwzorowania oryginalnego APC, ale zbudowany w mniejszej skali:

Obrazek

Havoc

#15 Post autor: Havoc »

Round Dish 4x4 dark gray jak sam powiedziałeś występuje tylko w jednym zestawie i to 1 szt. więc naprawdę ciężko go zdobyć (tym bardziej 4), poza tym jest stanowczo za mały na osłonę na koło (w oryginale tylko samo obrzeże opony było widoczne)

ODPOWIEDZ