[MOC] Czerwony młyn z traktorem

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[MOC] Czerwony młyn z traktorem

#1 Post autor: Mestari »

Prezentuję czerwony młyn w wersji 9V (wersja 1) i napędzany ręcznie (wersja 2) z traktorem również w dwóch wersjach. Mechanizm skrętu przednich kół pozwalał tylko na pozowanie do zdjęć, nie był "bawialny". Po przeróbkach można trzymać za komin i go tak prowadzić.

Wersja z napędem na mikro silnik została odrzucona, bo mechanizm generował zbyt duże opory jak na to maleństwo. Tarcie statyczne było za duże. Można było co prawda ruszyć wiatrakiem i wtedy silnik dawał radę, ale sami wiecie, że to już nie to ;)
Natomiast przeróbka na napęd ręczny zdecydowanie zwiększyła bawialność i mocno uprościła konstrukcję.

Najbardziej jestem zadowolony z tego skrętu traktora i sposobu, w jaki wiatrak łączy się pod łagodnym kątem z poziomą zębatką z20. Układ jest utrzymywany w pozycji przez taką część od spodu dachu.

Przed samym młynem jest sporo wolnej przestrzeni, ale cokolwiek bym tam dał, psuło efekt.

Najpierw zdjęcia wersji pierwszej:

Obrazek

Obrazek


I wersja ostateczna:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

http://bricksafe.com/files/Mestari/Red% ... C06075.jpg
Czemu zębatka jest luzem, a nie od strony ściany (w wersji cienkiej) pomiędzy zebatką pionową? Może i przeciążenia są minimalne, ale czy to nie strzela i nie przeskakuje?

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: Mestari »

Nie strzela i nie przeskakuje właśnie ze względu na tamto mocowanie. Innymi słowy nie jest to luzem po tym, jak część Bracket 1 x 2 - 2 x 2 dociska oś. Z jednej strony jest ten bracket, z drugiej zębatki. Można kręcić dowolnie szybko i gwałtownie :)

Edytka :)
Zębatki nie dałem od drugiej strony, bo miałem wtedy zbyt duże nachylenie wiatraka.
Ostatnio zmieniony 2013-11-17, 11:24 przez Mestari, łącznie zmieniany 1 raz.

Jetboy

#4 Post autor: Jetboy »

Klimat jak z czsów dzieciństwa. To chyba przez te płotki. Rewelka! I jeszcze to zdjęcie po ciemku.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#5 Post autor: blizzard »

Mestari pisze:Można kręcić dowolnie szybko i gwałtownie :)
No to gratulacje :)
Tak jak powiedział Jetboy klimat jak z czasów dzieciństwa - to się chwali.
Może zrób teraz wiatrak na modłę westernową?

Awatar użytkownika
Mysza
Posty: 26
Rejestracja: 2011-02-03, 22:32
Lokalizacja: Kraków, Warszawa, Trójmiasto

#6 Post autor: Mysza »

Okna, drzwi i płotki tworzą klimat moich pierwszych zestawów. Nie pasuje mi tylko mocowanie przedniej osi w traktorze ale ogólnie naprawdę świetna praca. :)

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#7 Post autor: Toltomeja »

Cudne! Ma trochę styl zestawu ze starych dobrych lat. Dużo ciekawych bajerków i duży plus za wkomponowanie mechanizmów.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8 Post autor: Mestari »

Dziękuję za komentarze :)
Western mnie pociąga, ale na razie nie mam za bardzo z czego go zbudować. Może jak się trochę uzbiera.

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#9 Post autor: nisiia »

Muszę przyznać, że bardzo przypomina prace, które widziałam w LegoLandzie w Gunzburgu i zdecydowanie jest równie fajny.
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10 Post autor: Mestari »

Dziękuję :)

Dla zainteresowanych podaję linki do stron na Rebrickable, gdzie jest spis części i linki do zdjęć/instrukcji dla traktora z naczepą i młyna. Chciałem zobaczyć jak się robi MOC-e na tej stronce. Nie działa klikanie na "Download Instrutions" - trzeba kliknąć prawym i otworzyć w nowej zakładce. Nie wiem dlaczego tak to działa...

http://rebrickable.com/mocs/Mestari/tractor-with-trailer
http://rebrickable.com/mocs/Mestari/red-mill

ODPOWIEDZ