[MOC] Cztery pory roku

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Coya

[MOC] Cztery pory roku

#1 Post autor: Coya »

Dawno mnie tu nie było, ale na szczęście udało się wygrzebać trochę czasu i coś sensownego (choć małego) zbudować.

Ten sam "krajobraz" pokazujący cztery pory roku:

Obrazek

Wiosna:

Obrazek

Lato:

Obrazek

Jesień:

Obrazek

Zima:

Obrazek

Więcej zdjęć tutaj
Ostatnio zmieniony 2013-11-25, 00:00 przez Coya, łącznie zmieniany 1 raz.

Jetboy

#2 Post autor: Jetboy »

Krajobraz to trochę szumna nazwa na jedno drzewo i krzak, ale pomysł fajny. Gdyby go zrealizować w większej skali...

Coya

#3 Post autor: Coya »

Od czegoś trzeba zacząć ;)

Na razie nie mam wystarczająco klocków,żeby coś sensownego w większej skali zrobić, ale kto wie... może kiedyś.

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#4 Post autor: Scrat »

Same drzewka jakoś mi średnio leżą. Jakby dodać tam ludziki, które pasowałby ubiorem do danej pory roku?

Awatar użytkownika
Aeryn
Posty: 133
Rejestracja: 2011-11-11, 18:57
Lokalizacja: Wielkopolska
brickshelf: Aeryn

 

#5 Post autor: Aeryn »

O, bardzo ciekawy pomysł!
Nie wiem, może dziwnie to zabrzmi, bo chociaż w kolorystyce i w kontekście użytych klocków, zima jest najuboższa, to jednak podoba mi się najbardziej! :)

Jesień również ciekawa, wspaniałe są te różnokolorowe listki.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#6 Post autor: zgrredek »

Bardzo fajny pomysł, ale aż się prosi, żeby zrobić z tego coś większego, choćby miniaturki na podstawce 10x10. Niechby to była chociaż alejka w parku z ławką i ludźmi robiącymi różne rzeczy o różnych porach roku.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#7 Post autor: Innos »

No właśnie, fajnie, że zrobiłaś przymiarki do drzewka w różnych porach roku, teraz pora pójść dalej i wykorzystać to w praktyce. I tak krok po kroku dojść do jakiejś miniaturki a potem może i nieco większej dioramy, wraz ze wzrostem umiejętności i zasobów klockowych.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
kooboo
Posty: 108
Rejestracja: 2013-11-24, 21:03
Lokalizacja: Warszawa/Dęblin
brickshelf: kooboo

 

#8 Post autor: kooboo »

Pomysł naprawdę ciekawy, choć nie podoba mi się, że prawa gałąź wraz z nadejściem zimy się kurczy i coś dziwnego się dzieje przy pniu w między wiosną a latem. To chyba korzeń rośnie? Pomysł ciekawy, ale zaburza obrazek. Widziałem przez lata jak drzewom wyrastały gałęzie, spadały liście itp. ale zmian w korzeniu nigdy w życiu nigdzie nie zaobserwowałem :) Wydaje mi się, że to trochę ekstremalne podejście do tematu zmian.
I jeszcze mam jedno zapytanie - w lecie jest taka jasno-zielona kostka, wcześniej tam był oparty liść. To jakiś mech jest? Strasznie przykuwa wzrok i chyba tego tam nie powinno być. Szczególnie, że na jesień liść wraca na swoje miejsce.

Za to jestem wielkim fanem dojrzewających jabłek, rosnącego i obumierającego krzewu i niezupełnie białego śniegu - obniża kontrastowość, co bardzo pomaga zimie.

Pozwoliłem sobie zrobić animowanego gifa z tych zdjęć, bo chciałem w sekwencji je obejrzeć, może inni też będą chcieli :)
Można go obejrzeć tutaj.

Coya

#9 Post autor: Coya »

Kooboo - dzięki za gifa :D super jest :)

To "zielone cuś" w letniej wersji było po to, żeby trochę ożywić kolorystykę, ale w sumie nie wyszło tak, jak mi się wydawało, że wyjdzie.

Zgrredek - mówisz - masz ;) miniaturki 10x10 z alejką i ludźmi powstały. Za niedługo się pochwalę.

ODPOWIEDZ