76002 Superman Metropolis Showdown

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

76002 Superman Metropolis Showdown

#1 Post autor: nori »

Serdecznie zapraszam na kolejną wyprawę w świat Super Trykociarzy, dziś wraz z nową-starą wersją Supermana (bez majtek na spodniach!) zdemolujemy żółty samochodzik i rozwalimy wieżę z anteną. Jak wcześniej, recenzję zestawów z serii "Super" przedstawiam w formie skondensowanej: szybciej, treściwie i bez zbędnego lania wody, mam nadzieję, że taka forma Wam odpowiada. Dodatkowo, pokusiłem się o małe urozmaicenie zdjęć, a mianowicie otrzymały komiksowe ramki. Efekt prosty a chyba w miarę klimatyczny?
Jeszcze raz zapraszam i zachęcam do wyrażania swoich opinii, zarówno na blogu, jak i na facebooku oraz forum (jednym i drugim ;) ).

76002 Superman Metropolis Showdown

Obrazek

Seria: LEGO Super Heroes DC Universe
Rok premiery: 2013
Liczba elementów: 119
Figurki: 2: Superman, General Zod
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 15.5 x 14 x 4 cm
Cena: $12.99, £11.99, 14,99 €, 69,99 zł, monopolistyczny serwis aukcyjny: od 45 zł (+ przesyłka)

BrickSet, BrickLink

Pudełko od razu wzbudza zachwyt szatą graficzną utrzymaną w niebieskiej tonacji, charakterystycznej w przypadku zestawów LEGO dla serii Super Heroes DC Universe (dla przypomnienia, Marvel otrzymał kolorek czerwony). Dynamiczne, żyjące zdjęcie skutecznie zapewne zachęca najmłodszych do sięgnięcia po klocki. Za oprawę graficzną należą się grafikowi szczere gratulacje.

Zestaw opiera się na licencji, tak więc nie zabrakło loga tegorocznego hitu kinowego: Man of Steel czyli po naszemu Człowiek ze stali. Muszę przyznać, film był dla mnie zaskoczeniem, podchodziłem do niego nieufnie, a jednak miło mnie zaskoczył! O samym filmie pozwolę sobie więcej napisać w przypadku recenzji któregoś większego zestawu opierającego się na tej licencji.

Obrazek

Z tyłu pudełka ukazano funkcjonalność zestawu, forma ramek komiksowych wprost idealnie pasuje do tematyki, a ciekawym urozmaiceniem jest tło pod względem wydruku przypominające stare prasowe komiksy.

Obrazek

W opakowaniu znajdziemy dwa woreczki z elementami, parę luźno wrzuconych klocków,

Obrazek

oraz aż dwie instrukcje. Zawartość standardowa: plany składania, indeks elementów, reklamy, niestety, brak jakiegokolwiek komiksu...

Obrazek

Obrazek

Zestaw z Supermanem, wiec oczywiście znajdziemy tu figurkę opartą na tej postaci. Jest to nowa wersja, niby nieco unowocześniona, pochodząca ze wspomnianego filmu, a także z komiksów ze świata DC NEW52, czyli ostatniego "restartu" tego uniwersum. Super chłoptaś nie nosi już majtek na spodniach, ubiera się w nieco ciemniejszych tonacjach, a "S" na piersi nie jest pierwszą literą od słowa "Superman" a symbolem (czego? obejrzyjcie film - zachęcam!). Jednym słowem nowemu Supermanowi jest dość blisko do swojej najstarszej wersji, oryginalnie stworzonej przez Joe Shustera i Jerry'ego Siegela. Dla mnie, wychowanego na komiksach Tm-Semic, bliższa sercu jest wersja v2 opowiedziana przez Johna Byrnea od której właśnie Tm-Semic zaczął wydawać w 1990 roku przygody tegoż superbohatera. Tam pochodzenie stroju, symbol i same narodziny Clarka Kenta były opowiedziane w bardzo logiczny i paradoksalnie prawdopodobny sposób. A teraz? Zbieżność symboli? Gotowy strój który czekał tyle lat? Bzdur jest trochę, ale mimo to, i to najdziwniejsze!, nowa wersja i tak się broni.

Poniżej dwie wersje Supermana, klasyczna: przyjemna dla oka, kolorowa i nowa, nieco mroczniejsza i bez wspomnianych już parokrotnie majtek na spodniach... Która Wam się bardziej podoba?

Obrazek

Drugą figurką w zestawie jest postać Generała Zoda, niestety w nieco okrojonym uniformie. Ten sam ludzik występuje także w dwóch większych zestawach opartych na licencji najnowszego filmu, jednak tam posiada pełną, bardzo zabudowaną, zbroję. Tutaj zabrali mu nawet płaszcz! Owszem, może taką wersję tłumaczą wydarzenia z filmu, ale i tak szkoda...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poza figurkami w zestawie otrzymujemy garść klocków z których można zbudować wieżę z anteną oraz żółty samochodzik. Wieża posiada ślady bawialności w postaci dwóch dźwigni: niektóre elementy można "wystrzelić".

Obrazek

Samochodzik prezentuje się bardzo ładnie, jednak jak dla mnie, nieco za nowocześnie: w filmie "latały" normalne auta, można było pokusić się na nieco bardziej klasyczny wzór, z rodowodem w serii City. Ale z drugiej strony, może takie autko będzie bardziej atrakcyjne dla dzieci?

Obrazek

Obrazek

Autko, mała budowla i dwie figurki. Czy się opłaca? Według mnie, nie za bardzo. Ludziki znajdziemy także w większych zestawach do tego tutaj postać Generała otrzymujemy w okrojonej, pozbawionej zbroi, wersji. Co do konstrukcji: są w porządku, ale absolutnie nie wzbudzają większych zachwytów. Tak więc trudno mi polecić komukolwiek zestaw, mimo że nie jest absolutnie zły, to nie ma w sobie nic, co by do niego przyciągało. Jedynym atutem jest jego wielkość, a więc i cena, jak chcecie (lub Wasze dzieci) mieć coś z Supermana, można rozważyć zakup, ale i wtedy warto rozejrzeć się za jakąś niezłą okazją cenową (np.: Amazon.co.uk)...

Dla zainteresowanych: obszernie o postaci Supermana na Wikipedii.



Po więcej LEGOwych ciekawostek, opisów, informacji oraz oczywiście recenzji serdecznie zapraszam na 8studs.
Ostatnio zmieniony 2014-02-11, 14:27 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

Autko jest urocze, pierwszy raz przypatrzyłem tę szybę, i już wiem że byłaby mi przydatna.
Z tyłu między światłami aż się prosi o małą tablicę rejestracyjną (a tak mamy puste miejsce)

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#3 Post autor: szww »

Recenzja całkiem fana, ale to standard. Zestawik bez szału, Superman jak to Superman, nic nowego nic szczególnego - dobrze przynajmniej, że nauczył się zakładać bieliznę przed spodniami :)
To co w tym zestawie mi się podoba, to ten czarny koleś. Bardzo fajne wdzianko, chyba sobie takiego sprawię, ale raczej w wersji ze zbroją... mam już nawet plan jak go wykorzystać. Przez tego ludzika kupię swój pierwszy, i oby ostatni, zestaw z serii supergości (pomijając polybagi, bo takich to już kilka mi się zaplątało w kolekcji).

Awatar użytkownika
Sirius
VIP
Posty: 368
Rejestracja: 2012-09-09, 11:11
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Sirius »

Recenzja o wiele lepsza od samego zestawu. Nigdy nie przepadałem za Supermanem, więc o ile na jakieś nieduże komplety z innymi superbohaterami jeszcze bym się pokusił to ten jest dla mnie obojętny.

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Prezes »

A mnie się podoba autko. Skromne, zgrabne i kolorystycznie na plus. Pierwszy raz widzę tego typu formę, szybę no i te rury z tyłu.

Awatar użytkownika
Aeryn
Posty: 133
Rejestracja: 2011-11-11, 18:57
Lokalizacja: Wielkopolska
brickshelf: Aeryn

 

#6 Post autor: Aeryn »

Recenzję czytałem już na blogu.
Trzyma poziom, także nie ma się do czego przyczepić.
Nie jestem żadnym fanem superbohaterów, jednak zestaw jak dla mnie reprezentuje niewysoki poziom. Nie ma tutaj elementów, które byłyby dla mnie ciekawe. Osobiście na pewno go nie kupię.

ODPOWIEDZ